Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxtor Zobacz posta
    Bądźmy dokłądni: za korpus zapłaciłem 13k PLN, a zestaw "przyspieszający" do 9 kl./sek. miał kosztować 4k PLN (prawie 30% wartości korpusu). Ja to uważam za przesadę.
    I nie jest to oszczędzenie paru stówek, a dokładnie 3k PLN.
    Ale oczywiście ja nikogo nie namawiam do zakupu. Jedynie podaję jaki zestaw działa z D850 i nie jest to tylko moja opinia.
    A ja nie uważam tego za przesadę. Tzn. zakupu dedykowanego akcesorium. I nie namawiam, by nie kupować zamienników

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie wiem czy akurat słowo mniemanie pasuje do wydźwięku twojej wypowiedzi Poza tym te kilka stówek to wedle słów zakładającego wątek właśnie kilka tysięcy, a dokładnie 3 tysie po dzisiejszym kursie. Całkiem sporo.
    Okej, przesadziłem z tymi kilkoma stówkami. Niemniej jednak podtrzymuję swoje zdanie. Grip to podobne akcesorium jak obiektyw. Można kupić za parę stówek, można za parę tysięcy. I jednym i drugim można robić zdjęcia. Podobnie z gripem- i jeden, i drugi zapewni podstawową funkcjonalność.

    Ps. ja nie odpowiadam za to co Ci pasuje, a co nie... Moje mniemanie w końcu jest moje

  2. #12

    Domyślnie

    Ja tylko zauważyłem, że sam sobie podstawiłeś nogę Samego zamiennika nie znam, ale na rynku zapewne są lepsze i gorsze. Podobnie jak z obiektywami o których wspomniałeś. Można kupić kundelka, sam pewnie przynajmniej raz tak zrobiłeś, albo oryginał. Trzeba sobie jedynie uświadomić czego potrzebuję i przeliczyć na co mnie stać.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    A później powódź pytań: "bateria się rozładowuje przez noc/ aparat się wiesza/ lustro nie chce opaść/ aparat się nie włącza... dlaczego?"
    Bateria się nie rozładowuje przez noc, aparat się nie wiesza, lustro opada, aparat się włącza na życzenie Pewnie na złość
    Ale jak coś się zacznie dziać będę pierwszy, który o tym poinformuje na forum. W tym samym wątku.
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  4. #14

    Domyślnie

    maxtor, napiszesz gdzie kupiłeś D850 za 13 tys zł?

  5. #15

    Domyślnie

    Ja myślę, że lincz nad kupowaniem zamienników jest niepotrzebny, bo choć sam bym nie kupił, to każdy robi jak uważa. Czy problemy będą, czy nie - okaże się za jakiś czas. Dobrze, że ktoś coś sprawdził i pisze na forum. Ja wolałbym poszukać używek i tak robię najczęściej, ale jak ktoś chce nowe zamienniki to ma zestaw gotowy.
    Ps. Nie do końca rozumiem pojęcie "zamiennik" szkła... Producenci niezależni są tak samo producentami optyki, jak producenci systemowi i to od wielu lat w większości przypadków

  6. #16

    Domyślnie

    A czym to się różni od zamiennika baterii, gripa itp?

  7. #17

    Domyślnie

    Przepraszam zabrakło cytatu.
    Kupiłem w Szwajcarii w grudniu 2017. Chyba nawet za 12,5k PLN.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Może jeszcze napiszę o kolejnym, moim zdaniem "rozsądnym" zakupie do D850.
    Mianowicie kupiłem w B&H Zestaw Nikona ES-2 do kopiowania slajdów i negatywów. Niestety zestaw jest dedykowany do obiektywów makro Nikona : AF-S DX Micro NIKKOR 40mm f/2.8 G; AF-S Micro NIKKOR 60mm f/2.8G ED; AF Micro-NIKKOR 60mm f/2.8D.
    W tym zestawie niestety nie ma jedynego obiektywu makro Nikona jaki posiadam 105/2.8 VR. I co miałem zrobić, żeby korzystać z ES-2: kupić nowy obiektyw makro (zupełnie mi niepotrzebny), czy próbować skorzystać ze starego (całkiem niezłego). Znowu nie byłem rozrzutny i kupiłem w pewnym sklepie w USA 3 metalowe (lepsze niż oryginały Nikona w zestawie), przejściówki (extension tubes) 62mm 1" (z jednej strony gwint męski, z drugiej damski). Połączyłem 3 sztuki, co dało długość 8,5-9,0 cm, nakręciłem na obiektyw, do tego dołączyłem zestaw ES-2 i wszystko działa bez zarzutu. Koszt 30$. Oczywiście tu jest tylko mechanika, nie ma żadnego niebezpieczeństwa awarii, ale podaję tylko kolejny przykład, że warto czasem drążyć temat i efekty bywają niezłe. I to za znacznie mniejsze pieniądze. A Nikon próbuje wielu posiadaczy Nikkora 105/2.8 VR (myślę, że jest ich więcej niż właścicieli pozostałych szkieł makro Nikona) i skłonić do zakupu kolejnego, zbędnego szkła.
    ES-2 z Nikkorem 105/2.8 VR działa rewelacyjnie. Będę miał co robić w zimie
    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez maxtor ; 11-09-2018 o 20:59
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  8. #18

    Domyślnie

    Dziękuję @maxtor za odpowiedź.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxtor Zobacz posta
    Bateria się nie rozładowuje przez noc, aparat się nie wiesza, lustro opada, aparat się włącza na życzenie Pewnie na złość
    Ale jak coś się zacznie dziać będę pierwszy, który o tym poinformuje na forum. W tym samym wątku.
    I oby tak było. Szczerze.
    @madebyzosiek z mojej strony to nie lincz. Po prostu bałbym się do aparatu za sporą forsę kupować coś, co przy dużym pechu może mi puszkę uszkodzić.
    Lampy (nie licząc jakichś zabytków) ani obiektywy puszki nie uszkodzą. Co najwyżej zdjęcia nie będzie.

    Wysłane gołompem przy użyciu katapulty
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #20

    Domyślnie

    Fajna i przydatna informacja na forum, ale bez hejtu i wróżenia z fusów nie obyło się wszystko działa sprawnie, ale wy już wiecie że się zepsuje i wybuchnie, bo kiedyś coś tam i lepiej kupić oryginalne części Nikona za miliony monet, które to nigdy, ale to nigdy się nie psuja.Sprowadzę was na ziemię, nikona produkty często się psują już przed wyjściem z linii produkcyjnej a sam nikon najczęściej ma to głęboko gdzieś. Nie wspominając o tym że co roku sprzęt coraz droższy a materiały coraz bardziej tandetne
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 12-09-2018 o 09:19

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Grip D850 zamiennik
    By bubol in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2018, 20:50
  2. D7100 bateria i ładowarka
    By Big Z in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 21:02
  3. D3 ładowarka i bateria -da sie oszukać ?
    By krzysztof jot in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 18:07
  4. Pusta bateria z gripa MB-D10 nie przełącza się na pełną w body
    By tomys in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 17:43
  5. Kabelek do Gripa D70s - wersja a'la 5 bateria do SB800;)
    By Sebastiann in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2007, 18:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •