Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Gdzie na plener jesienny, Piwniczna ?

    Witajcie Nikoniarze

    Powoli zastanawiam się nad tygodniowym jesiennym plenerem, problem w tym że nie posiadam samochodu i dojazd do miejsca autobusem lub busem i dalej na nogach. Najlepiej jedna miejscowość z noclegami lub maksymalnie dwa miejsca. Nie posiadając samochodu sporo czasu tracę na dojazdy. Pomyślałem o okolicach Krynicy Zdrój i Piwnicznej Zdrój ewentualnie jeszcze coś innego gdzie będę miał ciekawe punkty widokowe. Krynicy nie znam zupełnie i troszkę się zastanawiam czy warto. Okolice Piwnicznej poznałem w ciągu dwóch dni, podobały mi się widoki z okolic Piwowarówki natomiast wieża widokowa Eliaszówka nie zrobiła na większego wrażenia, widoczne wierzchołki drzew nie dają perspektyw na dobre zdjęcia z widokiem na Tatry, zastanawiam się gdzie jeszcze się wybrać w okolicach Piwnicznej ?. Pomysł mam taki, dojeżdżam do miejsca z noclegiem i na nogach zwiedzam okolice. Prośbę mam taką czy był ktoś w wyżej wymienionych miejscach i może podzielić się informacjami gdzie najlepiej udać się na wschody i zachody, fotografia krajobrazowa oczywiście. Pieniny odpadają bo byłem już wielokrotnie, Gorce i okolice Turbacza nie robią na mnie jakiegoś większego wrażenia. Okolice Czorsztyna z wieżą widokową na Lubaniu też znam dobrze. Może jeszcze coś innego polecacie, najlepiej z widokiem na Tatry lub jakieś fajne miejscówki z ciekawymi widokami i jak pogoda dopisze liczę na mgiełki.

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj
    A po stronie słowackiej : Tatrzańska Łomnica, Smokoviec itp ? Masz blisko w Tatry od południowej strony, przy zachodzącym słońcu i dobrej pogodzie z tych równin południowych możesz ciekawe widoki trafić. To oczywiście propozycja, nie upieram się, proponuję...
    Nikon i podróże ...


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Witaj
    A po stronie słowackiej : Tatrzańska Łomnica, Smokoviec itp ? Masz blisko w Tatry od południowej strony, przy zachodzącym słońcu i dobrej pogodzie z tych równin południowych możesz ciekawe widoki trafić. To oczywiście propozycja, nie upieram się, proponuję...
    Tylko polska strona z nastawieniem głównie na foty poranne. Jesienią dzień jest krótszy wiec jak mam to robić tylko na nogach bardzej szukam miejsc gdzie w przeciągu tygodnia bede miał kilka miejsc, tylko zastanawiam się gdzie ?

  4. #4

    Domyślnie

    Murzasichle, Ząb i inne okoliczne miejscowości w pobliżu Tatr, fajna miejscówka jest też jak skręcasz na Sromowce Niżne zaraz od głównej drogi na Niedzicę masz piękne widoki na Tatry.
    FX, DX

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puls Zobacz posta
    Murzasichle, Ząb i inne okoliczne miejscowości w pobliżu Tatr, fajna miejscówka jest też jak skręcasz na Sromowce Niżne zaraz od głównej drogi na Niedzicę masz piękne widoki na Tatry.
    Dzięki za informacje.
    W Zębie byłem zimą, fajna miejscówka ale nie na dłużej. Murzasichle tam jeszcze nie byłem, podobnie jak w Gliczarowie tylko zastanawiam się czy będę miał tam co robić przez tydzień. Z jednej strony jesienią można trafić na fajne mgiełki ale tez chciałbym złapać jakieś kolory jesiennych liści i tutaj im bliżej Tatr tym więcej iglaków. Dlatego wcześniej brałem pod uwagę okolice Piwnicznej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Tylko polska strona z nastawieniem głównie na foty poranne. Jesienią dzień jest krótszy wiec jak mam to robić tylko na nogach bardzej szukam miejsc gdzie w przeciągu tygodnia bede miał kilka miejsc, tylko zastanawiam się gdzie ?
    Ale moshica dobrze radzi - jako człowiek bez samochodu w Tatrach Wysokich możesz jeździć tamtejszą kolejką zwaną "elektriczka". No i widoki piękne.
    Na świecie ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.

    http://marchewkowakuchnia.wordpress.com/

  7. #7

    Domyślnie

    Nie podzielam tego pomysłu. Jak jadę w góry to konkretnie na łażenie po górach, aparat podczas takiego wyjazdu zawsze mam, ale często zdjęć jak jadę robię mało, bo jest nastawienie na konkretna trasę. Jak jadę na plener fotograficzny nie zabieram osób które nie fotografują, bo dla nich tez jest to męczarnia. Dlatego proszę mnie zrozumieć, głównym celem mają być zdjęcia bez karkołomnych przewyższeń, bo niestety góry to specyficzny teren szczególnie na wschody, a jadę z dziewczyną która też fotografuje.
    Taki przykład jak robiłem to kilka lat temu w Pieninach, dojazd w kierunku Jaworek dalej pod górę do Durbaszki i tam miałem noclegi. Zarówno jak bym się nie ruszył w prawo czy w lewo widoków jest sporo do zdjęć, chociażby Wysoki Wierch czy Wysoką, albo na kolejne dni okolice Leśnicy na Słowacji. Nie wiem czy dobrze mnie rozumiecie, ale tak jak już wspomniałem same Tatry są w porządku, tylko moim zdaniem znacznie ciekawiej do zdjęć jesienią wyglądają z pewnej odległości gdzie możemy złapać chociażby nisko chodzące mgły i kolory jesieni, co w samych górach ze względu na inny rodzaj terenu jest problemem. Nie chciałem też nastawiać się tylko na jesienne kolory i jechać na Jurę Krakowsko - Częstochowską bo miejsca cudne jak pogoda dopisze, ale jednak brakuje mi widoków na góry czy dolinki pokryte mgiełką. Znowu bez samochodu robienie jak to kiedyś kilku pozycji w ciągu krótkiego urlopu też nie jest dobre np Wysoki Wierch dwa dni, następnie Krościenko, dwa noclegi noclegi i Sokolica, Trzy Korony, następnie dojazd do Nowego Targu i dojazd do Łapszanki i kolejny dzień Łapsze Niżne. Sporo czasu na czekanie na lokalne busy i sam czas. Dlatego nie chciałbym po raz kolejny powtarzać Pienin i bliskich okolic tylko ruszyć gdzieś gdzie nie byłem lub słabo poznałem z jako takim dojazdem i dlatego męczę się z tym gdzie ?

  8. #8

    Domyślnie

    Najlepsze plenery to moim zdaniem takie, w których występuje dużo drzew liściastych, które w okresie jesiennym wykonują naprawdę dobrą robotę, mieniąc się różnymi kolorami koloru żółtego i złotego.
    Dużo tego rodzaju pleneru można znaleźć w Beskidzie Śląskim:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widoki_beskidy.png
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	1,11 MB
ID:	14127

    Źródło: http://hotelnabloniach.pl/blog/wakac...ielska-bialej/

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za info Będę brał to pod uwagę.
    Dostałem jeszcze namiary na Beskid Wyspowy, gdzie są wieże widokowe i ciekawe punty widokowe nie tylko pod turystę ale pod osoby fotografujące. Jeszcze tylko muszę sprawdzić dojazdy i miejsca noclegowe. Wygląda ciekawie.

Podobne wątki

  1. Jesienny plener - NiD
    By bil78 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 13:43
  2. Jesienny plener.
    By Miloko in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 17:47
  3. [ Portret ] Plener jesienny:) 3
    By rafael in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-11-2008, 13:23
  4. Plener jesienny
    By wilus in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 14:10
  5. Plener jesienny
    By sv in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •