Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Skaly śmierciożerców

    W 2-óch opcjach:

    Bez ramki


    i...

    Z ramką (mi się bardziej podoba bo fajnie odcina jasne choć wcale nieprzepalone części nieba)




  2. #2

    Domyślnie

    Może być testowe,
    Jak nie widzisz linii horyzontu, to wymień monitor
    A co do zdjęcia, w zasadzie odbiór mam nijaki, zwłaszcza mając w pamięci wcześniejsze prace.
    Nie widzę punktu zaczepienia.

    Ale z ramką lepsze
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  3. #3

    Domyślnie

    Nie każdy obrazek pasuje do każdej ramki
    A nie każda ramka pasuje do każdego obrazka
    Tak tym razem wolę wersję z ramką
    Co nie zmienia faktu, że mam lekki dysonans w miejscu gdzie urywają się skały i niemal natychmiast objawia się wypalony horyzont
    Co też potęguje fakt, że chmury się centralnie ułożyły nad przywodzącym wzrok kamieniem
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    Nie.

    Ani technicznie, ani kompozycyjnie, ani obróbkowo - w żadnym z tych aspektów mi nie podchodzi. I chciałbym zaznaczyć, że mówię to delikatnie, żeby znowu nie było jakiejś obrazy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Dla mnie bardzo dobra robotę robi to PRAWIE zlanie się nieba i wody; mam wrażenie przenikania się żywiołów. Subtelnie tonalnie i i kolorystycznie, z dużą przyjemnością obejrzałem Twoją fotografię.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ani technicznie, ani kompozycyjnie, ani obróbkowo - w żadnym z tych aspektów mi nie podchodzi. I chciałbym zaznaczyć, że mówię to delikatnie, żeby znowu nie było jakiejś obrazy.
    Odbieram jako komplement. Innej odpowiedzi nie oczekiwałem.

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Dla mnie bardzo dobra robotę robi to PRAWIE zlanie się nieba i wody; mam wrażenie przenikania się żywiołów. Subtelnie tonalnie i i kolorystycznie, z dużą przyjemnością obejrzałem Twoją fotografię.
    Miło, dzięki .

  7. #7

    Domyślnie

    Na telefonie gdy zobaczyłem pierwszy raz było... "no fajne". Obejrzałem na monitorze i... jest przeostrzone, i kolory nie bardzo mi współgrają. Niebo ma swoją drogę, dół swoją. Niby okej ale jednak mi coś zgrzyta... no i kiedyś miałeś lepsze kadry...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebastianito Zobacz posta
    Na telefonie gdy zobaczyłem pierwszy raz było... "no fajne". Obejrzałem na monitorze i... jest przeostrzone, i kolory nie bardzo mi współgrają. Niebo ma swoją drogę, dół swoją. Niby okej ale jednak mi coś zgrzyta... no i kiedyś miałeś lepsze kadry...
    Kolory są naturalne i nic tu nie kombinowałem. Co do ostrzenia to tą samą metodą co zawsze. Skała mocno chropowata, może stąd to wrażenie.

    Co do kadrowania to nie dyskutuję, każdy obiera inaczej. A co do tego, że kiedyś robiłem lepsze zdjęcia to jest to zdjęcie z 2011r. czyli solidne wykopki .

    Grunt, że szczera opinia. Dzięki.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kulten Zobacz posta
    Odbieram jako komplement. Innej odpowiedzi nie oczekiwałem.
    Kulten, pomimo że wszędzie wieszasz na mnie psy ja nie miałem i nie mam Cię za idiotę... Wrócę jeszcze do tego.

    Dlatego szczerze wierzę, że nie oczekiwałeś ode mnie innej odpowiedzi. Dla mnie to naturalne - skoro wystawiasz kiepskie zdjęcie, słusznie oczekujesz odpowiedzi że kiepskie. Dopiero byłoby dziwne, gdybyś oczekiwał inaczej.

    Natomiast mówiąc zupełnie poważnie, trudno mi uwierzyć, że na serio uznajesz to za komplement (dlaczego - patrz pierwsze zdanie). No chyba, że masz jakoś straszliwie wykrzywioną definicję tego, co to jest komplement, ale to już chyba wykracza poza ramy tego forum.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Widzę Marcin, że się rozkręcasz i idziesz w swój dawny styl - to mnie cieszy. Fotografia stanowi bardzo ciekawe studium przypadku. Szału nie ma ale gdybyś podsunał tą fotografię ludziom, ktorzy posiwieli od szukania typowych fineart'owych perspektyw na pewno otrzymał byś bardzo pozytywne opinie.
    W moim odczuciu brakuje o kilka sekund dłuższej ekspozycji, rozważył bym też opcję b/w bo te kolory i to światło jakoś kiepsko mi się komponują - kadr ma potencjał.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. bledne skaly obawy
    By fader_audio in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 17:44
  2. [ Krajobraz ] Niebo i skaly
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 10:26
  3. gory , skaly i inne kamyki
    By sowa minerwy in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 12:40
  4. [ Krajobraz ] Woda, skaly, lustro....by Greg77
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 17:59
  5. [ Krajobraz ] Adršpašsko-teplické skály
    By mercik2 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-09-2008, 05:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •