Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
LR to tylko (i aż) wywoływarka - owszem jest kilka myków w Develop (bo jak sądzę o to tu chodzi) ale nie ma opcji żeby poświęcać im 700 stron słowa pisanego
Jeżeli używasz wyłącznie Develop to faktycznie żadna książka nie jest potrzebna, bo w tym akurat module jest potrzebna wyłącznie praktyka. Jednak Lr oferuje znacznie więcej niż Develop i pełne poruszanie się po tych wszystkich zakamarkach programu nie jest takie proste. Wydaje mi się, że przeciętny użytkownik z tego powodu wykorzystuje Lr w dość ograniczonym zakresie. Cały problem zaczyna się już od fundamentu tego programu czyli wykorzystania Catalog oraz bezpieczeństwa danych w nim/nich zawartych, co często kończy się katastrofą.
Instrukcja do lustrzanki Nikon też ma około 350 i również większość użytkowników woli szukać na forach czy YT odpowiedzi na najprostsze problemy. Często się zastanawiam skąd ta niechęć do dobrych instrukcji.

- - - - kolejny post - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Paw-Bor Zobacz posta
Jest dostępna w wersji Ebook za 129 zł
Ostatnio przeglądałem ofertę Helionu i Ebook-ów już też nie oferowali ale może gdzieś są w sprzedaży. Jednak taki podręcznik jest znacznie wygodniejszy w wersji papierowej- przynajmniej dla mnie.