Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57
  1. #41

    Domyślnie

    Chodzi o to, że ma się Tobie podobać. Należy zauważyć, że cały czas opisujemy pewny wycinek zdjęcia. Trudno więc odnieść się do całości, a to ma znaczenie. Na ostatnim przykładzie pokazałeś strukturę tego starego drzewa. Wcześniej nie było to takie widoczne. Jak widzisz, poprzez obróbkę możesz również coś ukryć lub uwypuklić. Wszystko zależy od tego, co chcesz pokazać na zdjęciu, na co zwrócić uwagę.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  2. #42

    Domyślnie

    Dokładnie. Na pierwszej wersji ok. 70% detali było niewidocznych. Po tej ostatniej obróbce wszystko ładnie się pokazało.
    Wrzucam jeszcze inny wycinek (wstydzę się całych zdjęć ).
    Wersja oryginalna z aparatu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ori.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1,11 MB
ID:	34829
    wersja po pierwszej obróbce, która tu była pokazana
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lr2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	1,50 MB
ID:	34830
    No i obecna wersja
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lr3.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,62 MB
ID:	34831
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #43

    Domyślnie

    Dla mnie z tym zdjęciem jest taki problem, że nie wiem co właściwie chciałeś pokazać, niebo , korzenie czy zieleń liści, a przyczyną jest kadrowanie. Zmieniając obróbkę zmieniasz nastoje tego kadru, a tego nikt Ci chyba nie podpowie jaki nastrój chcesz pokazać. Od strony technicznej to dla mnie żadne z tych trzech zdjęć nie jest dobre, ale to oczywiście kwestia gustu. Pierwsze ma cienie z byt głebokie, akolory dość szaro bure, drugie też ma ciemne cienie z małą ilością szczegółów i kolorem wybite na pierwszy plan niebo, trzecie dla mnie tonalnie jest najlepsze, ale kolory są przesadzone więc trochę bolą oczy. Ja bym jednak proponował skupić się na tym etapie na ciekawym kadrowa, ponieważ obróbkę zawsze można zmienić nawet za wiele lat, a kadru zmienić się nie da.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  4. #44

    Domyślnie

    O kadr akurat się nie martwię. Na całym zdjęciu, to drzewo jest powalone i pięknie odchodzi w kierunku głębi zdjęcia z prawej strony. W mojej ocenie kadr jest bez zarzutów. Tak jak pisałem. Kadry łapię od razu w aparat. Nie zdarza mi się kadrować zdjęć w programie.
    Wrzuciłem tu wycinki żeby popytać Was jaka jest tendencja w obróbce. Co się podoba, a co nie. Ja akurat lubię takie "oczojebne" zdjęcia. Nasycone kolory, kontrast, ostre zdjęcia itp. Jak w jakiś sposób obrabiam fotę to też pytam najbliższych o wrażenia. No i problem też jest w tym, że u mnie w domu, zarówno żona jak i dzieciaki, mają podobny gust do mojego. Dlatego ciężko mi tak naprawdę uczyć się tej obróbki bo nie wiem w jakim iść kierunku. Czy po prostu mieć swój styl (jak niektórzy na tym forum, gdzie ich obróbka mi kompletnie nie leży, ale niektórzy ją chwalą) czy raczej trzymać się jakichś kanonów, o ile o czymś takim można mówić. Chciałem po prostu wiedzieć z czym ew. robię jakieś karygodne błędy, co poprawić, na co zwrócić uwagę.
    Ja tą fotę wrzuciłem sobie na tapetę i na ekranie 32" nie mogę się na nią napatrzeć. Wrażenie jakbym stał znowu przed tym zwalonym drzewem.
    Zrobiłem też inną wersję, troszkę ciemniejszą, z mniej wybijającymi się kolorami, ale u mnie w domu nikomu się nie podobała. Mimo, iż różnice naprawdę nie były tak duże.
    Dobrze, że jest jak mówisz. Do obróbki można wrócić nawet za kilka lat.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #45
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Jeśli mogę się wtrącić, bo też lubię kontrastowe obrazki ale moim zdaniem przesadzasz.
    Twoją ostatnią wersję:



    pozwoliłem sobie wg mnie poprawić. Tyle, że to jpg więc niekoniecznie ma to proste przełożenie na rawa.

    Załącznik 34946

    Zmiana balansu bieli (ale na jpgu...) i zabawa w HSL od czerwonego do zielonego.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  6. #46

    Domyślnie

    Nie wiem o co chodzi, ale jak klikam na Twój załącznik to pojawia mi się napis "Zakradł się błąd... Jeśli uważasz, że link powinien działać skontaktuj się z administratorem ."
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  7. #47
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Też nie wiem o co chodzi, spróbuję to wkleić jeszcze raz wieczorem.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    O kadr akurat się nie martwię. Na całym zdjęciu, to drzewo jest powalone i pięknie odchodzi w kierunku głębi zdjęcia z prawej strony. W mojej ocenie kadr jest bez zarzutów. Tak jak pisałem. Kadry łapię od razu w aparat. Nie zdarza mi się kadrować zdjęć w programie.
    Wrzuciłem tu wycinki żeby popytać Was jaka jest tendencja w obróbce. Co się podoba, a co nie. Ja akurat lubię takie "oczojebne" zdjęcia. Nasycone kolory, kontrast, ostre zdjęcia itp. Jak w jakiś sposób obrabiam fotę to też pytam najbliższych o wrażenia. No i problem też jest w tym, że u mnie w domu, zarówno żona jak i dzieciaki, mają podobny gust do mojego. Dlatego ciężko mi tak naprawdę uczyć się tej obróbki bo nie wiem w jakim iść kierunku. Czy po prostu mieć swój styl (jak niektórzy na tym forum, gdzie ich obróbka mi kompletnie nie leży, ale niektórzy ją chwalą) czy raczej trzymać się jakichś kanonów, o ile o czymś takim można mówić. Chciałem po prostu wiedzieć z czym ew. robię jakieś karygodne błędy, co poprawić, na co zwrócić uwagę.
    Ja tą fotę wrzuciłem sobie na tapetę i na ekranie 32" nie mogę się na nią napatrzeć. Wrażenie jakbym stał znowu przed tym zwalonym drzewem.
    Zrobiłem też inną wersję, troszkę ciemniejszą, z mniej wybijającymi się kolorami, ale u mnie w domu nikomu się nie podobała. Mimo, iż różnice naprawdę nie były tak duże.
    Dobrze, że jest jak mówisz. Do obróbki można wrócić nawet za kilka lat.
    Jeżeli masz to co lubisz, to o czym tu dyskutować? Przecież nie będziemy dyskutować o gustach, a zdjęcia mają się przede wszystkim podobać, jeżeli robisz dla siebie to tobie, a jeżeli dla klientów to klientom. Ja np. też wolę zdjęcie bardziej wyraziste tonalnie, ale nadmierna saturacja już mnie męczy. Jezeli natomiast chcesz się zorientować jakie zdjęcia robią inni, to pozaglądaj do galerii kolegów z forum czy na strony dobrych fotografów tam jest niezliczona ilość różnych typowych i mniej typowych sposobów obrobki zdjęć. Prowadzenie dyskusji na taki temat na podstawie, jak napisałeś fragmentu pokazanego przez Ciebie jednego zdjęcia, to chyba przesada.

  9. #49

    Domyślnie

    @mmluty, w obróbce stawiam naprawdę pierwsze kroki. Chciałem więc znać Waszą opinię, czy to co ew. mi się podoba, jest chociaż w miarę ok i czy komuś też podpasuje. Bo bez sensu robić coś, co np. na podstawie wypowiedzi na forum, nie będzie się podobało 99% ludzi. Wtedy wiadomo, że to ze mną coś nie tak i że trzeba jednak iść w innym kierunku. Mi Wasze posty sporo pomogły. Uwagi wziąłem do siebie i będę się starał coś lekko zmieniać, a przynajmniej kombinować i porównywać. Np. kipcior napisał wczoraj, że pokombinował coś z temperaturą i barwami. Wieczorem dzięki temu też sobie z ciekawości zacząłem przy tym dłubać i wyszła inna wersja, również ciekawa. Ja nie zamierzałem tutaj nikogo przekonywać do mojego punktu widzenia. Wręcz przeciwnie. Zależało mi na Waszych spostrzeżeniach, uwagach, wskazówkach itp.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  10. #50

    Domyślnie

    Jeżeli żalezy Ci na naszych opiniach to zamieść całe zdjęcie, a nie jakieś jego wycinki. Jak można coś ocenić po małym fragmencie? Przecież to jest zupełnie niepoważne...
    Jeżeli miałbym ocenić to co umieściłeś fragmentarycznie to jest to poprostu kosz. Fragment jest zupełnie nieostry i przesaturowany... ale może jest to tak mały fragment zdjęcia, że nie ma prawa być to ostre przy takim rozmiarze jaki zamieściłeś.
    Zamieść całe zdjęcie, wtedy to ktoś oceni, a nie będziemy temat wachlować w nieskończoność. A co obróbki to ma się Tobie i Twoim bliskim podobać, a nie nam.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. kurs
    By themoon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •