Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Falochron - [Nemeth]

    Cześć

    U mnie po staremu.
    Małe zdjęcie, z podpisem, falochron, woda, długi czas.
    Bez zaskoczeń. Choć bez ramki

    Nikon D800, Tamron 15-30, NiSi nd1000
    ISO 100, f/10, 43 sek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3e8ac080ee35ee40c8c449d515134aa3-dclkrzb.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	248,1 KB
ID:	13432

    pozdrawiam
    zwłaszcza TWA

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Małe zdjęcie, z podpisem, falochron, woda, długi czas.
    Bez zaskoczeń. Choć bez ramki
    No właśnie, trochę nuda... Falochron, obowiązkowo spod nóg, obowiązkowo w środku kwadratu, obowiązkowo prostopadle do linii kadru w siną dal...

    Nuda. Brak ramki jej nie przełamie.

    Zobacz sobie na czym polega myślenie o kompozycji, choćby w tym poście z naszego forum (pierwsze zdjęcie czarnobiałe)), innych szukać nie mam siły, ale też by się coś znalazło.



    Ale na plus należy zaliczyć technikalia: ekspozycja, światła/cienie i takie sprawy. Akurat jestem w trakcie wymiany zdań o sprawach technicznych, więc tu dla przyszłych oglądaczy należy napisać że to jest dobra ekspozycja w sensie opanowania świateł i cieni. Jk będziecie robić zdjęćia z takim opanowaniem świateł i cieni nikt się nie czepi, poważnie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Świetne zdjęcie z super wyeksponowaną pierwszoplanową fakturą i grą świateł przebijających przez falochron. W mojej ocenie zdjęcie nie jest nudne a wręcz dobrze wpisuje się w konsekwentne portfolio autora.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma co sie rozpisywac i komentowac tego co wczesniej napisane, podoba sie, technicznie pierwsza liga, minimal jak sie patrzy, ale do tego nas przyzwyczailes...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    No właśnie, trochę nuda... Falochron, obowiązkowo spod nóg, obowiązkowo w środku kwadratu, obowiązkowo prostopadle do linii kadru w siną dal...

    Nuda. Brak ramki jej nie przełamie.
    Komu jak komu, ale Tobie tłumaczyć chyba nie muszę dlaczego takie a nie inne kadrowanie Ciężko o inne "lepsze" kadrowanie falochronu. Oczywiście można, ale tylko wówczas gdy pozwolą na to warunki zastane

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Zobacz sobie na czym polega myślenie o kompozycji, choćby w tym poście z naszego forum (pierwsze zdjęcie czarnobiałe)), innych szukać nie mam siły, ale też by się coś znalazło.
    Dzięki, że wskazałeś to zdjęcie. Nie śledzę tasiemcowych wątków, a widać szkoda. Mocna, dobra praca. Podoba mi się.
    Sam bym pewnie podobnie kadrował taki element
    Chyba nie chcesz otworzyć kolejnej gównoburzy, prowokując mnie aluzją, że nie potrafię myśleć o kompozycji?

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ale na plus należy zaliczyć technikalia: ekspozycja, światła/cienie i takie sprawy. Akurat jestem w trakcie wymiany zdań o sprawach technicznych, więc tu dla przyszłych oglądaczy należy napisać że to jest dobra ekspozycja w sensie opanowania świateł i cieni. Jk będziecie robić zdjęćia z takim opanowaniem świateł i cieni nikt się nie czepi, poważnie.
    Ach, czyli podstawy jako tako ogarniam Teraz tylko znaleźć coś innego niż falochrony!

  6. #6
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Nic nowego-odkrywczego. Małe, z podpisem, falochron, woda długi czas.
    Bez zaskoczeń.
    Aaaaaa, nie, czekaj-bez ramki-choć nie wiem czemu ów brak ma służyć.
    Przypodobać się chciałeś tym co mają fobie na ramki?
    A czemu nie tym co nie znoszą podpisów, filatelistycznych rozmiarów, dłuuuugich czasów, kolorowych fot, niezaszumionych fot...))
    Itd, itp,...
    TWA również pozdrawia

  7. #7

    Domyślnie

    Ja chciałem tylko nieśmiało w kwestii hydrotechnicznej - prezentowana praca obrazuje ostrogę brzegową a nie falochron.
    Ale ok, niech będzie licentia photographica.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Ciężko o inne "lepsze" kadrowanie falochronu. Oczywiście można, ale tylko wówczas gdy pozwolą na to warunki zastane
    I tutaj włąśnie tkwi Twój największy problem - wrócę jeszcze do tego... Ale teraz odpowiedź na zarzuty.

    Od lat przy okazji takich pomostów (to kryptonim ogólny, bo może być i falochron) mówię Ci to samo, a Ty od lat podejrzewasz mnie, że albo chcę Cię obrazić, albo wszczynać jakieś burze, albo w najoptymistyczniejszej wersji, że robię sobie jaja. A ja od lat powtarzam, że dla mnie takie właśnie kompozycje pomostów (falochronów czy ostróg brzegowych ) są tak doszczętnie wyeksploatowane i zbanalizowane, jak nie przymierzając jelenie na rykowiskach, panienki podpierające wieżę w Pizie robiąc dzióbek lub parę lat temu poranne jajecznice na Instagramie - są wszechobecne, wyświechtane i rutyniarskie. Są jak plastikowa ciupaga z napisem Pamiątka z Krakowa.

    Pytasz, czy w tym wypadku nie sugeruję Ci braku zastanowienia nad kompozycją... Nie, nie sugeruję Ci tego, ja Ci to mówię wprost, od lat - tylko Ty nigdy nie biorąc tego poważnie, za każdym razem dziwisz się od nowa. A przecież sam przyznajesz, że 'trudno o lepsze kadrowanie falochronu'! Sam w swojej głowie tak się zafiksowałeś na tym, że nawet nie próbujesz wyobrazić sobie, że mogą być lepsze.



    No i na koniec - mógłbym zareagować jak zwykle, kiedy ktoś palnie lekką głupotę, ale byłaby wielka obraza, więc powiem jak w telewizji: bardzo oszczędnie gospodarujesz prawdą. Na poważnie chcesz ten kadr tłumaczyć 'zastanymi warunkami'? Zastane warunki nie pozwoliły Ci stanąć dwa lub dwadzieścia kroków w bok? Serio? Jakiej groźby zastane warunki użyły, żeby zmusić Cię do kurczowego trzymania się osi symetrii pomostu? Warunki zastane tak Ci zablokowały śrubkę w statywie, że nie mogłeś przekręcić aparatu lekko w bok, jak już uwolniłeś się i stanąłeś te dwa kroki w którąkolwiek stronę? Zastane warunki Ci przeszkodziły w myśleniu nad inną kompozycją? Ejże...

    Masz warsztat, umiesz zrobić zdjęćie żeby nie zgrzytać zębami nad wymęczonym kolorem - a tu te pomosty jak jelenie i ciupagi... Oczywiście kaźdy może robić zdjęcia jakie uważa, ale też jak je wystawia - każdy może je skomentować, z czego korzystam.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo udany kadr, super pastelowe kolory i boczne światło. Szkoda tylko, że nie zadziało się więcej na niebie do którego defacto prowadzi falochron. Jedyne co mi przeszkadza to podpis

  10. #10

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba. Szczegółowość i światełko na piasku na palach. Świetne!
    Fuji

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Falochron - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 22:13
  2. [ Krajobraz ] Falochron b&w - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 14:17
  3. [ Krajobraz ] Falochron w kolorze - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 11:38
  4. [ Krajobraz ] Falochron #2 - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 12:19
  5. [ Krajobraz ] Falochron - [Nemeth]
    By Nemeth in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 01:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •