Close

Strona 142 z 187 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 411 do 1 420 z 1868
  1. #1411

    Domyślnie

    Dlatego nie trać czasu i zajmij się czymś bardziej pożytecznym niż komentowanie czegoś czego nie widziałeś

  2. #1412

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Akurat w kwestii optyki to l mount jest na drugim miejscu po Sony.
    W jakiej kategorii?
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #1413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W jakiej kategorii?
    Liczby szkieł?

  4. #1414

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Liczby szkieł?
    ale nie uwzgledniami szkiel, ktore po zapieciu adaptera sa natywne?

    w znaczeniu, ze korpus rozmawia z nimi natywnym protokolem (czyli w przypadku Canona: + wszystkie EFy), a nie jakas inzynieria wsteczna (w przypadku Canona: - wszelkie Sigmy, Tamrony, Tokiny, ... czy to na EF czy na RF)

    jakby takowe uwzgledniac, bo w sumie czemu nie, to Canon (i Nikon) sa tu bardzo, bardzo daleko z przodu.

    osobiscie nie widze po co bym kupil korpus R dla optyki RF, natomiast wyobrazam sobie zakup R6 pod katem tego zestawu EF-ow ktory mam. z mojej perspektywy to jest to aparat systemowy EF, moglbym go miec po prostu z zalozonym na stale adapterem. z natywna optyka w postaci szkiel EF. to jest bardziej natywne niz jakies kundlowate Sigmy EF zapinane do 5D czy Sigmy RF do R5. i naprawde nie jestem jedynym przypadkiem podobnie myslacym (o zapinaniu EF-ow do korpusow R z nakreconym na stale adapterem). de facto to wyniki sprzedazy R6 i R5 biora sie wlasnie z takich ludzi, a nie z sympatykow cen nowych szkiel RF

  5. #1415

    Domyślnie

    Teoretycznie to ja też kupiłem ML z jednym szkłem i miałem zamiar używać innych przez adaptery. W praktyce zrobiłem tak parę razy Jeśli zwyczajnie jest odpowiednia oferta i finanse pozwalają to mało kto będzie się bawił w adaptery na dłuższą metę. Zanim kupiłem ML to wcale mi się tak nie wydawało

  6. #1416

    Domyślnie

    Nie wiem, zgadywałem. Dkla mnie takie patrzenie (liczba szkieł - nie ważnne jak liczonych) jest bez sensu. Ważne jest czy mogę zebrać zestaw, który mnie interesuje (w rozumieniu ceny i interesujących mnie parametrów)

  7. #1417
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trzeba inaczej traktować adaptacje z innych systemów, a adaptacje wewnętrzną, canon i nikon ma tu komfort bo wystarczy tylko ich adapter z kompletu i nie ma obawy że jakaś firma trzecia coś tam źle wymyśliła albo odgadła.

  8. #1418

    Domyślnie

    Z tego co pojawiają się opinie, to canony EF chodzą lepiej przez przejściówkę EF-R niż analogicznie w Nikonie natywne F przez FTZ. Są takie opinie, nie wiem czy prawdziwe bo aktualizacje oprogramowań C i N ciągle to chyba ulepszają jeśli były jakieś błędy na początku.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #1419

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    ...Są takie opinie, nie wiem czy prawdziwe...
    To po co to powtarzać? Zapewne większość szkieł EF Canona na eRkach zadziała dobrze, podobnie szkła Nikona z własnymi silnikami zadziałają na Zetkach, a lustrzankowe Sony, przynajmniej te nowsze, na 7-9kach. Ale np. bagnet RF ma więcej pinów niż lustrzankowy (u Nikona i Sony podobnie) i o ile inżynierom Canona się coś nie pomyliło to te dodatkowe piny do czegoś jednak służą więc podejrzewam, że natywne szkła na Rkach zadziałają jednak lepiej niż lustrzankowe. Choćby w kwestii stabilizacji na R5 i R6.

  10. #1420
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale co wy macie z tymi adapterami że one coś złego czy dobrego wnoszą.
    Są dwie grupy adapterów, nazwijmy je natywne i firm trzecich, te pierwsze robią wyłącznie za dystans, który zastępuję komorę lustra i tyle, drugie to dodatkowo tłumaczenie informacji, często robione przez chińczyków po omacku w stylu "może się uda".

    To czy bezlustro radzi sobie z obiektywem lustrzankowym to kwestia zazwyczaj generacji i technologii w obiektywie, jeśli zastosowano szybkie precyzyjne silniki, które radzą sobie z szybkim doostrzaniem jakie mamy w bezlustrach to będzie nawet lepiej lub przynajmniej tak dobrze jak na lustrzance.
    Obiektywy tworzone do bezluster mogą ale nie muszą wykorzystywać zyski jakie producent założył przy tworzeniu bagnetu w kwestii odległości, średnicy itd.

    Kolejna sprawa to działanie AF w bezlustzre i lustrzance, jest inne i sporo by tu tłumaczyć dlaczego w lustrzance jest lepsze ale doszło do ściany, której nie przebije, a bezlustra mogą i powoli to robią.

Strona 142 z 187 PierwszyPierwszy ... 4292132140141142143144152 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •