Close

Strona 145 z 187 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 441 do 1 450 z 1868
  1. #1441

    Domyślnie

    @akustyk

    Od strony technicznej pewnie masz rację (chociaż liczba pinów w rf wskazuje, że coś tam zmienili / dodali).
    Dla mnie natomiast natywny oznacza możliwość bezpośredniego zapięcia pod body bez urządzeń towarzyszących
    R | 35 | 50 | 135

  2. #1442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    @akustyk

    Od strony technicznej pewnie masz rację (chociaż liczba pinów w rf wskazuje, że coś tam zmienili / dodali).
    Dla mnie natomiast natywny oznacza możliwość bezpośredniego zapięcia pod body bez urządzeń towarzyszących
    dla mnie definicja jest od doopy strony. po mojemu to szklem natywnym do RF jest i bedzie EF z zalozonym firmowym adapterem - przekazujacy do korpusu pelne dane (w tym np. odleglosc ostrzenia dla lampy blyskowej), w odroznieniu od manualnych wynalazkow bez zadnej komunikacji z korpusem ale za to z fizycznym mocowaniem RF. bo tym EF-em (przez wkurzajacy mnie adapter) bede mogl pracowac w 100% tak jak od niego oczekuje i znam. dzisiaj, za rok, i za kolejne 10 lat jak mi sie zechce.

    z takiegoz ostatniego powodu do korpusow EF(-S) mam, z jednym wyjatkiem, wylacznie szkla Canona. bo moze i fajne te Sigmy Art, nie przecze, ale po co mi za kilka lat bawic sie w wysylanie ich do przeprogramowania chipa, zeby w nowym korpusie (EF, RF, jeden pies) mogly nie generowac Err 01. to ja mam w d* taka natywnosc

    podobnie jak "natywnosc" szkiel EF przez adaptery z rekonstruowana obsluga protokolu Canona w korpusach Panasonika czy Sony. jak mam wydac 1/3 mojej pensji na dobry obiektyw, to chce zeby on mial gwarantowana wspolprace z dzisiejszymi i przyszlymi korpusami. nawet jak obiektyw bedzie pelnoletni, bo i takich juz uzywalem. Canon wypuszczajac wlasny adapter EF do EFM czy RF gwarantuje wspolprace tych obiektywow i gdyby cokolwiek sie pozmienialo w elektronicze, po ktorejkolwiek stronie (korpus/obiektywy) to oni to maja psi obowiazek rozwiazac tak, zeby dalo sie sprawnie uzywac. tej gwarancji nie daja adaptery firm trzecich, bo nie ma w nich licencjonowanej obslugi protokolow komunikacyjnych (Canon nikomu oprocz Reda tego nie licencjonuje).
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 01-12-2020 o 10:43

  3. #1443
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli producent gwarantuje poprawną współpracę z danym obiektywem to po co sobie zawracać głowę tym czy bez adaptera czy z adapterem, zmartwieniem są firmy trzecie zarówno w obiektywach jak i adapterach.

  4. #1444

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli producent gwarantuje poprawną współpracę z danym obiektywem to po co sobie zawracać głowę tym czy bez adaptera czy z adapterem, zmartwieniem są firmy trzecie zarówno w obiektywach jak i adapterach.
    w Canonie i w Nikonie, ktore chronia swoich licencji jak Czestochowy. stety, niestety...

    Sony FE czy L-mount sa otwartymi standardami, tam nie ma problemu ryzyka utraty komunikacji. tylko nie wiem na ile ekscytujaca jest mozliwosc zapinania szkiel L do Sony, badz szkiel FE do Panasonika

  5. #1445

    Domyślnie

    FE nie da się podpiąc do mocowania L, bo Sony ma krótszy dystans. Sorki za wcześniejszą pomyłkę.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 01-12-2020 o 12:21

  6. #1446
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ani Sony FE ani L nie są otwartymi systemami, daj jakieś info o tym bo może się mylę odnośnie L-mount bo Sony nikomu nic nie otwierało tylko wytrychy są łatwiej dostępne, taka polityka.

  7. #1447

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ani Sony FE ani L nie są otwartymi systemami, daj jakieś info o tym bo może się mylę odnośnie L-mount bo Sony nikomu nic nie otwierało tylko wytrychy są łatwiej dostępne, taka polityka.
    takie cos znalazlem a propos Sony:
    https://www.sony.net/SonyInfo/News/P...01102/11-018E/

    co do L to faktycznie moze nie byc to tak proste, wedlug Leiki nie jest to rzeczywiscie otwarty standard:
    https://l-mount.com/en/Q-and-A

  8. #1448

    Domyślnie

    Sony udostępnia swoje protokoły dla firm związanych umową z Sony. Czyli można uzyskać potrzebne dane w przeciwieństwie do Nikona czy Canona, które nawet odpłatnie nie udostępniają swojej wiedzy więc zostaje zabawa w zgaduj zgadula. A do el alajans to trzeba do niego wstąpić więc nie jest to otwarte dla wszystkich a na ten moment jedynie dla Leica'i, Panasa i Sigmy. Przy czym nawet tu są lub były jakieś zgrzyty, bo ostatnio czytałem, że nie wszystkie szkła Panasa działały dobrze na aparatach Leica.

  9. #1449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Sony udostępnia swoje protokoły dla firm związanych umową z Sony. Czyli można uzyskać potrzebne dane w przeciwieństwie do Nikona czy Canona, które nawet odpłatnie nie udostępniają swojej wiedzy więc zostaje zabawa w zgaduj zgadula.
    dokladnie. przy czym w Sony to byl dobry (choc podyktowany koniecznoscia) ruch, zeby szybko powiekszyc atrakcyjnosc nowej linii

    a Canon i Nikon tkwia za wlasnymi barykadami. bo moga. ani to piekne ani chwalebne, ale jak patrze na te moje 12 szkiel EF (i jeszcze 2 EFS)... no to kurde, dziala kaganiec systemu, i to ten lepszy bo przez optyke a nie tylko jeden czy dwa korpusy

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A do el alajans to trzeba do niego wstąpić więc nie jest to otwarte dla wszystkich a na ten moment jedynie dla Leica'i, Panasa i Sigmy. Przy czym nawet tu są lub były jakieś zgrzyty, bo ostatnio czytałem, że nie wszystkie szkła Panasa działały dobrze na aparatach Leica.
    Leica to jest Panasonic, wiec nie robmy sobie jaj z pogrzebu to tylko Sigma jest inna firma tutaj, dopuszczona do oltarza za to ze dala niezbedne Panasonikowi patenty i tyle bedzie tego p*enia o aliansie dla poprawy dobrobytu ludzkosci, plodnosci zubrow subsaharyjskich czy aerodynamiki Fiata 500 ze spoilerem od Subaru marketingu, znaczy sie

  10. #1450
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    "These basic specifications will be disclosed to manufactures of lenses and mount adaptors following a predefined process of approval and the signing a license agreement with Sony."

    Można to zrozumieć na wiele sposobów i nie koniecznie oznacza to co się wydaje za oczywiste
    Tamron, Tokina, Sigma itd musi też mieć jakieś porozumienie z producentami sprzętu, a jak to wygląda to nie wiemy.
    Jeśli Sony tak chętnie "daje" od 2011r to dlaczego siedem lat czekaliśmy na pierwszy zoom Tamrona ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Leica to jest Panasonic, wiec nie robmy sobie jaj z pogrzebu
    A dlaczego tak ?
    Panas to Matsushita tak samo jak np Technics czy Sanyo i wiele innych marek, a Leica to chyba ta jakaś gruba blackstone czy jakoś tak ale w niej same fundy i dziwne firmy, a nie panas.

Strona 145 z 187 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •