Close

Strona 146 z 187 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 451 do 1 460 z 1868
  1. #1451

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    dokladnie. przy czym w Sony to byl dobry (choc podyktowany koniecznoscia) ruch, zeby szybko powiekszyc atrakcyjnosc nowej linii
    Wiadomo. Gdyby Sony teraz startowało z tą liczbą klientów, którą zdobyli przez te lata to obawiam się, że zachowaliby się tak samo jak Canon i Nikon.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a Canon i Nikon tkwia za wlasnymi barykadami. bo moga.
    Nie do końca. Canon sobie poradzi, ale Nikon ostatnie lata ma bardzo słabe i tak sobie myślę, że dopuszczenie innych firm mogłoby mu pomóc, bo mimo, że mają fajne i niedrogie aparaty bezlusterkowe oraz przejściówkę to wcale dobrze sobie nie radzą finansowo. Czyli chyba nie do końca tego potrzebują klienci.


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Leica to jest Panasonic, wiec nie robmy sobie jaj z pogrzebu
    Wiem, że firmy ze sobą współpracują, na kompaktach Leica tylko przebija swoje logo, ale czy to jest to samo to nie jestem przekonany. Przynajmniej nic takiego nie wynika z pobieżnej lektury internetów. W każdym razie czytałem o problemach obiektywów Panasa na Leice.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli Sony tak chętnie "daje" od 2011r to dlaczego siedem lat czekaliśmy na pierwszy zoom Tamrona ?.
    Raczej trochę ponad 4 lata, bo w 2011 nie było żadnych kamer z mocowaniem FE a do E sprzedawały się same kity. A jeszcze wcześniej mieliśmy też obiektywy Zeissa oraz Samyanga. Żeby projektować obiektywy pod konkretny system to taki system musi jakoś rokować, tym bardziej, że były to produkty projektowane tylko pod to mocowanie (inaczej niż lustrzankowe Tamrony i Sigmy, które klepano do prawie wszystkich systemów), a pierwsze lata w Sony to było badanie rynku, żeby nie powiedzieć niszy. Czemu Tamronowi zabrało to więcej czasu. Nie wiadomo. Nie wiadomo też czy decyzji nie przyspieszyło lub opóźniło samo Sony, właściciel całkiem pokaźnego pakietu akcji Tamrona.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 01-12-2020 o 15:16

  2. #1452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A dlaczego tak ?
    Panas to Matsushita tak samo jak np Technics czy Sanyo i wiele innych marek, a Leica to chyba ta jakaś gruba blackstone czy jakoś tak ale w niej same fundy i dziwne firmy, a nie panas.
    nie chce mi sie przekopywac przez nety, ale to jest od paru dobrych lat jakas dobrze powiazana symbioza, pewnie nawet w jakiejs prawnej postaci. o to mi z grubsza chodzilo


    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Wiadomo. Gdyby Sony teraz startowało z tą liczbą klientów, którą zdobyli przez te lata to obawiam się, że zachowaliby się tak samo jak Canon i Nikon.
    nie mam co do tego zadnych watpliwosci Tokio nie na darmo jest Tokio, zeby nie uciec precz od ogolnych standardow do wlasnych rozwiazan kiedy tylko dostanie ku temu okazje. Sony niestety jej nie mialo...

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie do końca. Canon sobie poradzi, ale Nikon ostatnie lata ma bardzo słabe i tak sobie myślę, że dopuszczenie innych firm mogłoby mu pomóc, bo mimo, że mają fajne i niedrogie aparaty bezlusterkowe oraz przejściówkę to wcale dobrze sobie nie radzą finansowo. Czyli chyba nie do końca tego potrzebują klienci.
    pozyjemy, zobaczymy. IMHO Nikon po prostu zmniejsza skale i sie bardziej specjalizuje pod uzytkownika zaawansowanego. temu uzytkownikowi moze wystarczyc dobra gama firmowych obiektywow, bo masa lekko-polsmiesznych kundelkow go ani mrozi ani grzeje... to nie amator, ktory bedzie sie bawil w zapinanie M42 w 2020 roku

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Czemu Tamronowi zabrało to więcej czasu. Nie wiadomo. Nie wiadomo też czy decyzji nie przyspieszyło lub opóźniło samo Sony, właściciel całkiem pokaźnego pakietu akcji Tamrona.
    ale co zabralo Tamronowi mnostwo czasu w kontekscie Sony? temu Tamronowi, ktorego drugim udzialowcem jest ww. Sony, zebysmy mieli jasnosc https://en.wikipedia.org/wiki/Tamron
    nie bylo to przypadkiem wypuszczanie takich 28-75 z logo Sony, a potem nowych projektow z tym nowym logo? zanim dopiero wolno bylo wypuszczac z wlasnym logo, nadal w tym jedynym mocowaniu
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 01-12-2020 o 15:31

  3. #1453

    Domyślnie

    No przecież napisałem, nawet w tym co zacytowałeś, że Sony jest obecnie posiadaczem pakietu akcji Tamrona. Nie wiem tylko od kiedy jest a bez tego trudno wyrokować czy miało to wpływ na wcześniejsze decyzje. Sony nie wypuściło do tej pory 28-75 więc nie wiem o czym piszesz A wracając do mocowania E to jednak znalazłem, że co prawda do apsc, ale tamron zrobił już zuma 18-200 E w roku 2011. Także nie wiem co od kiedy i jak wolno, ale możliwe, że Sony ma jakiś wpływ na to kiedy firmy trzecie, nie tylko Tamron, wydają swoje obiektywy. Dla mnie zawsze było podejrzane to jak dziwnie wyglądały daty premier szkieł Samyanga oraz te dość dziwne kombinacje ogniskowa/przysłona, które firma wypuszczała. Trochę tak jakby celowo unikano pewnych ogniskowych czekając na ruchy Sony. No, ale to już trochę pojechałem. Taka teoria spiskowa.

  4. #1454

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Sony nie wypuściło do tej pory 28-75 więc nie wiem o czym piszesz
    czekaj, ale jak... to co to jest to o to?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3612637-sony-sal2875_ae-6651.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	45855
    https://www.sony.nl/electronics/cameralenzen/sal2875

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A wracając do mocowania E to jednak znalazłem, że co prawda do apsc, ale tamron zrobił już zuma 18-200 E w roku 2011. Także nie wiem co od kiedy i jak wolno, ale możliwe, że Sony ma jakiś wpływ na to kiedy firmy trzecie, nie tylko Tamron, wydają swoje obiektywy. Dla mnie zawsze było
    podejrzane to jak dziwnie wyglądały daty premier szkieł Samyanga oraz te dość dziwne kombinacje ogniskowa/przysłona, które firma wypuszczała. Trochę tak jakby celowo unikano pewnych ogniskowych czekając na ruchy Sony. No, ale to już trochę pojechałem. Taka teoria spiskowa.
    w przypadku takich plotek jak Samyang moze bardziej chodzic o zajmowanie jakichs tam nisz rynkowych, ktore duzy producent pozostawi.

  5. #1455

    Domyślnie

    Od początku pisałem o mocowaniu E. O tym lustrzankowym obiektywie nic nie wiem. Jedno co wiem (albo tak mi się wydaje), że Tamron robi lub projektuje obiektywy także dla innych firm, nie tylko dla Sony. Albo sprzedaje im swoje patenty. Ostatnio chyba pisano o tym, że projektowali obiektywy dla Zeissa. A co do tego konkretnego 28-75 to jesteś przekonany, że jest tak jak piszesz? Porównałem sobie na optycznych i faktycznie obiektywy Sony i Tamron wyglądają bardzo podobnie, jedynie lekka różnica w wadze i maksymalnym powiększeniu, ale z tego co widzę to wersja Tamrona dostępna jest też w innych mocowaniach a poza tym miała premierę w 2006 a obiektyw niby Sony został zaprezentowany w 2009.

  6. #1456

    Domyślnie

    ach... teraz wszystko jasne. moja mea culpa, myslalem ze to tez jest E

  7. #1457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Dla mnie natomiast natywny oznacza możliwość bezpośredniego zapięcia pod body bez urządzeń towarzyszących
    Dla Ciebie może tak, natomiast w praktyce ja używam swoich ponad 20tu EFów z bezlustrami Canona i one działają powiedziałbym nawet lepiej niż na dslr więc może nazewniczo są nienatywne ale użytkowo to mi nie przeszkadza .
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #1458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    ... używam swoich ponad 20tu EFów z bezlustrami Canona i one działają powiedziałbym nawet lepiej niż na dslr ...
    A czy są jakieś EFy, które lepiej odpuścić do bezlustra ? Ja co prawda mam skromniejszą kolekcję, mi wychodzi 9EFów w tym 7eLek
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #1459

    Domyślnie

    Przyłącze się do pytania trochę z innej strony.
    Koledzy jak widzę doświadczenie z optyką canona mają bardzo duże.
    Nie mogę przekonać się do RF85/2
    Zastanawiam się nad 1. 85L 1.2 II 2. 135L
    Zastosowanie typowo portretowe.
    Szkła pod R. Do tego mam RF35 1.8 i na 100% dokupię RF50 1.8
    R | 35 | 50 | 135

  10. #1460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Przyłącze się do pytania trochę z innej strony.
    Koledzy jak widzę doświadczenie z optyką canona mają bardzo duże.
    Nie mogę przekonać się do RF85/2
    Zastanawiam się nad 1. 85L 1.2 II 2. 135L
    Zastosowanie typowo portretowe.
    Szkła pod R. Do tego mam RF35 1.8 i na 100% dokupię RF50 1.8
    Najpierw spróbuj tego taniego rf50 skoro i tak planujesz. Ona pokazuje kadry z tej 50tki z RP i mówi że "lovely" a ma też rf85/1.2 i chyba R5. https://instagram.com/irenerudnykpho...d=lk44e81latv6

    - - - - kolejny post - - - - - -

    EF 85L II jest wolny, 135L szybszy. Ciężko powiedzieć który. Ja mam za mało kadrów tymi szkłami aby się wypowiadać. Lubię oba.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 146 z 187 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146147148156 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •