Close

Strona 109 z 187 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 081 do 1 090 z 1868
  1. #1081

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    To chyba o mnie piszesz.
    Ale dokładnie, bywa, że jednym systemem ciężko wszystko ogarnąć. Profi ma o tyle dobrze, że z reguły potrafi wycisnąć na maxa sprzęt, który posiada. Chociaż pewnych rzeczy nie przeskoczy, choćby formatu matrycy. Wniosek prosty - trzeba mieć dwa systemy. Albo i trzy.
    Jest jedno nawet fajne
    Hasselblad HC 300/4.5+ ex 1,7= 510mm
    Ale faktycznie 1 klatka na sekundę to raczej do sportu i akcji nie za wiele
    Sam też muszę się rozbijać na dwa systemu i myślę aby jednak starą 5 zastąpić jakimś nowszym Canonem, sytuacja wymusiła kręcenie video. IV chodzi mi po głowie bo te bezlusterkowce mają za wysoki podatek od nowości.
    Jednocześnie sprzedaje trochę optyki z H bo ceny są bardzo atrakcyjne. Zwłaszcza jak patrzę po ile teraz wyceniają te szkiełka do w/w modeli.
    Co do bezluster MF to zakup puszki to niewielki problem. Ciężko dorwać optykę z drugiej ręki bo świeży system a jak już są to ceny x2 do tego co w systemie H. Poza tym mocno wątpię że doczekamy się tego systemu z matrycą wielkości jaką oferuje H6D-100.

  2. #1082

    Domyślnie

    Ja tam się nie znam, ale H6D-100 przy kosmicznej cenie nadal oferuje "taką se" matrycę o rozmiarach 53X40mm. Do ubogiego średniaka 6X4.5 trochę mu brakuje, a co dopiero mówić o pełnym 6X6, czy większych.
    Z kolei do filmowania w 4K powinno wystarczyć jakieś APS-C, nie wspominając o kamkorderach, a tego jest na rynku multum.

  3. #1083

    Domyślnie

    Jak bym już wolał takiego full size LF 4x5 niż się kopać o milimetry. Jednak nie przeliczałbym też tego 1:1. H3 jakością obrazu był porównywalny do 4x5 LF. H6 wraz z poprawioną optyką typu 120mm kręci dużo lepsze wyniki. Mizerię wielkości matrycy to mam ja w H5. Pomimo tego DR i brak filtra AA sprawia że nawet nie ma do czego tego porównać w segmencie FF.
    Więc tutaj masz więcej czynników jak sama wielkość sensora i GO.

    Co do cen to fakt H6 kosmicznie drogi, za to optyka z drugiej ręki dużo bardziej akceptowalna, zwłaszcza jak się zobaczy ile sobie Canon teraz woła.
    Osobiście do video nie chce się pchać w kolejny system, dlatego wole jakiegoś używanego Canona.
    Za 4-5 lat myślę że będę w zasięgu tej 6. Chyba że coś wymyślą i FF da lepszy obraz i jakość jak MF.

  4. #1084

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Canon już się chyba nigdy nie nauczy, że do włączenia aparatu nie potrzeba dwu rąk.
    Ergonomia i sterowanie to rzecz do przywyknięcia, na dzisiaj zamiast tych świeżynek wolałbym zwykłe R z 30-sto megową matrycą za pół ceny. Takie optimum dla amatora.
    Nie wiem czy na okoliczność premiery r5 r6 ale ceny canona r poszły w górę o 500 a nawet 800zl.
    R | 35 | 50 | 135

  5. #1085

    Domyślnie

    Nie śledzę tak bardzo, ale w tamtym roku na Black Friday B&H zeszło z regularnej ceny R-ki z $1800 na póltora tysi, a finalnie dali mi jeszcze dwie stówy upustu, jako stałemu klientowi. Czyli summa sumarum $1300. Brać, nie przebierać...
    Ale kręciłem nosem, więc przeminęło z wiatrem i znowu muszę czekać na piątek, gdybym się akurat zdecydował.
    Jak to będzie z cenami w tym roku - zobaczymy.

  6. #1086

    Domyślnie

    Na razie te sample r6 i ta matryca z 1d nie leżą mi za bardzo .
    Na dzisiaj wolałbym jednak r , szczególnie jeżeli cena będzie na atrakcyjnym poziomie .
    R | 35 | 50 | 135

  7. #1087

    Domyślnie

    Jednak cena czyni cuda. Za chwilę okaże się, że 8K nikomu nie jest potrzebne i ten Canon R to nawet całkiem fajny, szczególnie po cashbacku, a do tych kilku udziwnień idzie się przyzwyczaić Wracając do nowych szkieł to taki fajny ten 85/2 mi się wydawał na papierze a w rzeczywistości to bym powiedział, że to duży zawód. Dosłownie. Nie mówię tu oczywiście o jakości optycznej, bo pewnie będzie bardzo dobrze, ale strasznie pękate i ciężkie to jak na 85 o takim światełku. Jednak 35/2 macro dużo fajniej, moim zdaniem ofkors, im wyszło. I było bardzo fajnie wycenione a 85 już troszku takie drogie jak na amatorskie szkiełko.

  8. #1088
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    8K nawet z biednym bitrate i minimalnym fps będzie hitem ale nie w sprzęcie za tyle kasy, tu może prędzej ludzie pójdą w A7sIII bo jednak 480fps w 4K ( podobno ) oferuje więcej niż biedne 8K.
    Nikon jak to nikon, ma sprzęt do dobrego video, a i tak trzyma się standardu, chociaż tu trzeba przypomnieć że to Canon w swoich r-kach olał video.

  9. #1089

    Domyślnie

    Macanka R5 i R6 z takim niby porównaniem z konkurencją.




  10. #1090

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    powiem tak: lew zaryczal!
    i teraz nawet fanklub panter czy tygrysow zrozumie, ze krol wrocil do dzungli i skonczylo sie rumakowanie...
    Zawsze mi się wydawało że Canon przywali jeśli tylko będzie chciał, tzn jeśli stwierdzą że ich pozycja jest w jakimś tam stopniu zagrożona. Nadal pozostają największym ( w końcu Rki to tez i dostęp do całej gamy EFów w zasadzie bez większych przeszkód) systemem na rynku. Pamiętaj że Canon jest chyba jedynym obecnie liczącym się producentem foto który jest w największym stopniu samowystarczalny - od technologii przetworników po optykę i było więcej niż pewne że tak łatwo pola nie odda *8 stopniowy IBIS - cóż, duża dziura bagnetu robi swoje. Nikon jeszcze może tu poszaleć, SONY będzie miało gorzej

Strona 109 z 187 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119159 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •