Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat kupić?

    Cześć wszystkim! Stawiam swoje pierwsze kroki w dziedzinie fotografii, i aktualnie rozważam zakup pierwszego aparatu ze wszystkim do 10k, głównie do celów katalogowania roślin.

    1.Osoby zajmujące się fotografią z otoczenia poleciły mi Olympus OM-D EM5 MARK III oraz SONY A7 III. Z początku zamówiłem OM-D EM5 III (za 3,9k) oraz Olympus M.ZUIKO 12-40 mm f/2.8 PRO za 2,1k , jednak od tego czasu przeczytałem dość wiele negatywnych opinii na jego temat (źle oddaje kolory oraz że M43 jest zawsze gorsze jakościowo i nie warto w to inwestować). Jaka jest wasza opinia na temat tych dwóch modeli, i który byście wybrali biorąc pod uwagę ich różnicę cenową?

    2.Zastanawiałem się również, czy jeśli bym już kupował coś z Olympusów, to nie lepiej poczekać na dobrą cenę i wziąć OM-D E-M1 MARK II? Widziałem, że łata wiele problemów starszego kolegi.

    3.Jaki model polecilibyście do 10k (kadłub + obiektyw) stawiając na jakość zdjęć, gdyż nie wiem czy wcześniej wymienione modele są dobrymi wyborami? Nie obchodzi mnie nagrywanie filmów, chciałbym uzyskać dobry, ostry, naturalny obraz bez fałszywych kolorów podczas fotografowania roślin (po zrobieniu zdjęcia chciałbym dokładnie widzieć unerwienie i omszenie liścia rośliny). Dodam, iż fotografuję zawsze w ciągu dnia (niebo zachmurzone bądź słonecznie, raczej robienie zdjęć po zmroku nie wchodzi w grę).

    4.Zastanawiam się czy warto kupować aparat gdyż obecnie fotografuję za pomocą Xiaomi 11T (108mpx). Czy różnica w profesjonalnym sprzęcie jest na tyle duża, że jakość moich zdjęć po zainwestowaniu w profesjonalny aparat będzie zadowalająca?

    Wielkie dzięki za każdą pomoc, od ilości różnych modeli można dostać zawrotu głowy.

  2. #2

    Domyślnie

    Do katalogowania roślin nie kupisz sensownego sprzętu za 10 koła. Jedyne z czym możnaby podejść do tematu to jakiś MF. Nie namawiam na Hasselblada serii H czy Lajkę S, ale jakiś Hassel X2 - świetne oddanie kolorów - albo FujiFulm GFX to podstawa.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Do katalogowania roślin nie kupisz sensownego sprzętu za 10 koła. Jedyne z czym możnaby podejść do tematu to jakiś MF. Nie namawiam na Hasselblada serii H czy Lajkę S, ale jakiś Hassel X2 - świetne oddanie kolorów - albo FujiFulm GFX to podstawa.
    Czy w takim wypadku dałbyś sobie spokój z kupnem aparatu do momentu aż uzbieram sobie na porządniejszy sprzęt, i obecnie został przy smartfonie?


    A co sądzi reszta forumowiczów? W tej cenie katalogowanie roślin w sensownej jakości nie ma szans?

  4. #4

    Domyślnie

    Kupiłeś aparat i zamiast nim fotografować czytasz opinie? Zdjęć żadnych nie zrobiłeś, żeby te opinie zweryfikować?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie sfinalizowałem transakcji właśnie przez niepewność, stąd finalnie nie kupiłem tego aparatu i nie robiłem żadnych zdjęć, dlatego pytam. Jeśli ktoś miałby jakieś sugestie to byłbym wdzięczny.

  6. #6

    Domyślnie

    No dobra. To ja Ci poradzę tak, że zapewne nikt się ze mną nie zgodzi. Kup jakikolwiek używany aparat z minimalną rodzielczością - powiedzmy 24mpx - i obiektywem makro ze standardową ogniskową, nie tele. Kup taki, który Ci się podoba wizualnie i będzie w jakiejś okazyjnej cenie. Rób zdjęcia, zwracaj uwagę co Ci pasuje a co Ci przeszkadza. Po jakimś czasie zorientujesz się, że sam wiesz czego potrzebujesz. Sprzedaż używkę i pójdziesz w nowy sprzęt.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja akurat wyznaję podejście, że nie ma potrzeby wymyślać koła na nowo, i lepiej zapytać się bardziej doświadczonych osób - nawet jeśli model nie wpasuje się w 100% w dane preferencje, to inwestycja i tak nie będzie zła. Mimo wszystko dzięki za propozycję.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    No dobra. To ja Ci poradzę tak, że zapewne nikt się ze mną nie zgodzi. Kup jakikolwiek używany aparat z minimalną rozdzielczością - powiedzmy 24mpx - i obiektywem makro ze standardową ogniskową, nie tele. Kup taki, który Ci się podoba wizualnie i będzie w jakiejś okazyjnej cenie. Rób zdjęcia, zwracaj uwagę co Ci pasuje a co Ci przeszkadza. Po jakimś czasie zorientujesz się, że sam wiesz czego potrzebujesz. Sprzedaż używkę i pójdziesz w nowy sprzęt.
    Popieram w 200%
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Kup jakikolwiek używany aparat.
    Który?

    Rozważam:
    - OM-D E-M5 III
    - OM-D E-M1 III
    - Sony A7 III
    - Lumix G9
    - Czy jest zupełnie jakiś inny model który sprawdził by się lepiej?

  10. #10

    Domyślnie

    Myślę, że taki zestaw by się sprawdził: SONY A7RII + SIGMA Art 2,8/70 macro


    https://allegrolokalnie.pl/oferta/sony-a7rii-ogg

    https://allegrolokalnie.pl/oferta/ob...g-macro-sony-e
    Ostatnio edytowane przez andystar ; 20-08-2023 o 20:31
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat - jaki kupić ?
    By ForumowyLudzik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 19:06
  2. Jaki aparat kupić mając taki budżet?
    By cytrynaaaaa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 00:23
  3. Jaki aparat kupic do 800zl?
    By intense in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 16:31
  4. Jaki kupić aparat na początek ?
    By damian.dab85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 08:21
  5. jaki aparat kupic NIKON f65 ??
    By asica in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-09-2005, 10:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •