Close

Strona 94 z 187 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 1868
  1. #931

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Jest noc a)nie robię zdjęć b)muszę kupić statyw za 100zł. Koniec.
    Nawet użytkownicy komórek robią zdjęcia nocą, więc i pełniklatkowym Canonem z ciemnozoomem da radę. Stabilizacja + użyteczne wysokie ISO i nie będzie żadnego problemu w fotografii podróżniczo-spacerowo-miejskokrajobrazowej, czyli takiej, którą uprawia większość amatorów (i robią to pewnie na szerokim kącie, a nie na >100 mm).

    Taki obiektyw ma jedno zadanie: być tani jak barszcz. Jeśli w tej samej cenie amator będzie miał do wyboru kitowy zestaw FF lub kitowy zestaw cropowy o podobnych możliwościach, to się zastanowi, czy nie zostawić sobie furtki na przyszłe inwestycje w szkła i nie pójdzie właśnie w takiego bieda-fulfrejma.

    Ja jestem zwolennikiem cropa i jaśniejszego szkła, ale nauczyłem się nie lekceważyć Canona. Oni tam wiedzą, co robią, żeby utrzymywać się na szczęście popularności.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #932

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Dokładnie tak. To jest główny selling point tego aparaciku.
    z drugiej strony ja dla siebie tak kminie: jakbym sobie zmienil M5 + 32/1.4 na RP z 50/1.4 STM (doraznie EF, kiedys moze jakis RF) no to mam skok uzytecznych ISO o dobre 2 dzialki. bo matryce z RP mam w 6D2 i wiem co potrafi (wbrew temu co "Internety" wygaduja: bardzo, bardzo duzo). jej ogromna zaleta sa tez duzo lepsze kolory i tonale (w sumie jedno i to samo) niz w M5. wiec magia pelnej klatki jak magia - RP jest juz zwyczajnie na tyle tanie, ze mozna sie nie bawic w cropa. a w bezlustrze taki temat jak pokrycie kadru punktami AF czy ich skutecznosc odpada (jak to jest w przypadku DSLR FF)

    doraznie raczej nie zmienie, bo EF 50/1.4 ma sie do EF-M 32/1.4 jak Mini Morris do nowiutkiego Aurisa (tez maly i do tego o klasycznym designie... ale ten nowy model, nawet jesli troche bezduszny, ma taki high-tech w srodku ze glowa mala!), a dla mnie system to nadal nieodmiennie obiektywy, obiektywy, obiektywy.... i dlugo potem rozwazanie o jakichs nakretkach do nich.

    poza tym poki co nie jestem zainteresowany zabawkami, ktorymi Canon eksperymentuje ergonomicznie na napalonych na bezlustro. M5 to jest ergonomiczny dramat (projektowal to ktos od Powershotow, dla uzytkownika wychowanego na 10D, 30D, 5D, ... to UX tego aparatu jest koszmarny), RP tez nie mozna posadzic o normalna canonowska galkologie. jako ze w gre wchodza szkla EF to moglbym rownie dobrze 6D1 miec, tez jest ta "magia" pelnej klatki

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Klient low-end ma w dupie badania nad szumem - bo tu mniej, bo tu więcej, ale co z tego? Jest noc a)nie robię zdjęć b)muszę kupić statyw za 100zł. Koniec.
    wiesz co... dawniej bym sie z Toba od reki zgodzil. ale w 2020 roku zastanawiam sie, czy istnieje jeszcze cos takiego jak klient low end. taki, zeby chcial sie bawic w dedykowany aparat zamiast po prostu je* focie komorka.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 17-02-2020 o 09:54

  3. #933
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Podaj dane. Raporty. Opracowania. Wystawiasz się na targach? Rozmawiasz z dealerami foto? Masz kontakt z klientem końcowym?
    Nie?
    To w takim razie jedyne co jest i bedzie to bullshit.
    Dane masz wszędzie i widać jak rynek leci na pysk, w ostatnich miesiącach sprzedaż trzymają aps-c zestawiki z ciemnymi kitami, canon, nikon i sony, reszta to nisza.
    Jeśli chodzi o to co napisałem że ludzie kupują duże zestawy, ciemne obiektywy i potem okazuje się że fon daje lepsze zdjęcia to od wielu lat typowa sytuacja, po znajomych sprzęt porządny leży w szufladzie i robią pstryki na messengera, fejsa czy insta fonami bo tak wygodniej i tyle, nie trzeba żadnych analiz, wystarczy wyjść w miejsce atrakcji turystycznej żeby się przekonać o tym.
    Taki potworek 24-105 canona może ruszy im sprzedaż zestawów ale uważam ze jeszcze bardziej zepsuje już zepsuty rynek, klient zwyczajnie będzie rozczarowany jak wieczorkiem ustawi 105mm i wejdzie w ISO 256000.

    Canon i Nikon po pięciu latach nagle sie obudzili że warto pełną klatkę bezlustra zrobić, nooo geniusze, Sony juz ma miejsce na rynku, istnieje mocno i tylko sobie teraz wrzucać będzie uzupełnienie szklarni i nowe body, do których nadal te dwie firmy będą gonić i próbować coś zarobić, a klient ma to faktycznie w du... bo jak chce logo canona na pasku to tak zrobi, a potem i tak koniec końców będzie jak napisałem wcześniej w tym poście.

  4. #934

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    z drugiej strony ja dla siebie tak kminie: jakbym sobie zmienil M5 + 32/1.4 na RP z 50/1.4 STM (doraznie EF, kiedys moze jakis RF) no to mam skok uzytecznych ISO o dobre 2 dzialki. [....]
    Dobrze że się dalej poprawiłeś - bo byłoby dla mnie skrajnie dziwne zastąpienie 32 tym denkiem od słoika ...
    Co do ergonomii eMek to ona jest skrojona przede wszystkim tak jak pozwalają rozmiary. Moim zdaniem przy tych rozmiarach jest całkiem nieźle.
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #935

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...klient zwyczajnie będzie rozczarowany jak wieczorkiem ustawi 105mm i wejdzie w ISO 256000...
    Klient, którego zadowala fotka z komórki raczej nie będzie narzekał na obrazek z pełnej klatki. Jestem prawie pewny, że w ogóle nie będzie go analizował tylko zrobi fotkę i na tym się zakończy rozkminianie. Ja rozumiem, że taki obiektyw nie jest dla większości z tu obecnych zbyt ekscytujący, dla mnie też nie, ale skoro kilka lat temu dało się fotografować D90 z 18-105 i generalnie ludzie byli tym zachwyceni to ciemniaczek od Canona na jakimś fulfrejmie raczej nie da gorszych efektów. Focenie po nocach to ogólnie nie jest zbyt popularna dyscyplina w świecie fotografii i dla zdecydowanej większości (z tych co to kupią) będzie to po prostu pstrykadełko do focenia wycieczek, spacerów itp.

  6. #936

    Domyślnie

    Odsetek ludzi, którzy kupią taki zestaw zupełnie przypadkiem, nie mając pojęcia do czego on służy i w jakich warunkach się sprawdzi, a w jakich nie, będzie znikomy. Kiedyś tacy ludzie kupowali aparaty tylko dlatego, że nie mieli wyboru. Teraz nie kupują, bo mają smartfony.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #937

    Domyślnie

    Na pewno nie jest to już to co kiedyś, ale myślę, że nadal tego typu obiektywy kupią w większości osoby przypadkowe. Takie dla których lustrzanka czy bezlustro kojarzą się (poniekąd słusznie) z lepszą jakością zdjęć. Z jakością, której i tak nie potrzebują.

  8. #938

    Domyślnie

    Dyrektorzy działów sprzedaży śnią po nocach o takich klientach, ale jakoś z roku na rok ich ubywa i raczej już nie przybędzie. Producenci marzą o takim "problemie", jak ten, że ktoś zielony kupił sprzęt, który okazał się niewystarczający technicznie - takiemu zawsze można zaoferować coś lepszego, niech wpadnie w pułapkę onanizmu sprzętowego i goni króliczka, wydając coraz więcej siana na swoje zabawki. Prawdziwy problem polega jednak na tym, że takich klientów już prawie nie ma w porównaniu do sytuacji sprzed jeszcze kilku lat.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #939

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą, że zielonych kupujących lustrzanki czy bezlustra z kitem z roku na rok ubywa. O tym nie ma sensu dyskutować, bo to widać po wynikach sprzedaży. Ja jednak piszę o czymś innym. Chodzi mi o to, że wśród tych którzy jednak kupią taki zestaw nie zabraknie ludzi nieświadomych, którzy nie będą sobie zaprzątać głowy obiektywem. Ważne, że jakiś będzie. To przecie aparat robi zdjęcia.

  10. #940

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dobrze że się dalej poprawiłeś - bo byłoby dla mnie skrajnie dziwne zastąpienie 32 tym denkiem od słoika ...
    oj nie, tu sie nie zgodze. 50/1.4 to jest stary projekt optyczny, ktory ma sporo nazwijmy to "cech" optycznych, ktore dzisiaj nazwanoby predzej "wadami"
    ale to jest tez czesc tego co ja lubie w tym szkle. i o ile jego jakos mechaniczna jest podla a AF suboptymalny (zeby to ladnie nazwac), o tyle optycznie naprawde mi bardzo lezy. ostrosci ma zupelnie wystarczajaco a bokeh mi odpowiada. w pazdzierniku kupilem sobie Sigme 50/1.4 EX (dawno temu juz ja mialem ale sprzedalem) na przymiarke, zobaczyc jak mi sie teraz sprawdza. przefocilem jeden wiekszy wyjazd i pare luznych plenerow i... jednak zostaje przy EF 50/1.4. jednak wole staroswiecki obrazek 50/1.4 z jego "cechami" niz bardziej nowoczesna (i ogolnie nieco ostrzejsza) Sigme. zwlaszcza biorac pod uwage roznice w wadze i rozmiarach

    32/1.4 to jest obiektyw 2 polki wyzej niz cala reszta systemu M i jak dla mnie jedyny realny powod, zeby wybrac M a nie jakiekolwiek Fuji czy tym podobne. optycznie to jest mistrzostwo swiata

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co do ergonomii eMek to ona jest skrojona przede wszystkim tak jak pozwalają rozmiary. Moim zdaniem przy tych rozmiarach jest całkiem nieźle.
    IMHO, guziki z grubsza tak. natomiast ogolne zachowanie menu w takim M5 moznaby sporo przyspieszyc (tzn. wyp* te wszystkie animacje) i zrobic bardziej intuincyjnymi dla kogos pracujacego z DSLR. no i te ISO posrednie wywalic, po kiego czorta mi to (w DSLR mozna bylo juz w 30D to wylaczyc, pierwszym modelu, w ktorym te szopowane czulosci wymyslili)

Strona 94 z 187 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104144 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •