Close

Strona 151 z 187 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 501 do 1 510 z 1868
  1. #1501
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    To nieistotne. Można się też np obrazić na Windowsa, jako system totalitarny i przejść na Linuksa. To i tak nie zmienia pozycji Windowsa.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #1502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To nieistotne. Można się też np obrazić na Windowsa, jako system totalitarny i przejść na Linuksa. To i tak nie zmienia pozycji Windowsa.
    Nieistotne zależy dla kogo Canon RF 85mm f/1.2L kosztuje 13k zł a genialna nowa SIGMA Art 85/1.4 DG DN, której od aparatu nie odpinam zaledwie 4,5k zł

    To jednak znacząca różnica dla takiego amatora i małego żuczka, jak ja. No i zupełnie nie interesują mnie rankingi sprzedaży danego producenta, raczej to, co mam w kieszeni
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-03-2021 o 21:46
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  3. #1503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To nieistotne. Można się też np obrazić na Windowsa, jako system totalitarny i przejść na Linuksa. To i tak nie zmienia pozycji Windowsa.
    Nie do końca. Linux nie zastąpi do końca Windowsa, a system Panasonica zastąpi systemy bezlustrowe C/N jak najbardziej.

    Powiedziałbym nawet, że Panasonic technologicznie jest do przodu. Takie rzeczy, jak 6K photo i post photo mode docenią w sporcie, gdzie już nie ma mowy, aby uciekł dokładnie ten ułamek sekundy, który trzeba.
    Porządna optyka też jest i pewnie będzie więcej.

  4. #1504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Panasonic technologicznie jest do przodu. Takie rzeczy, jak 6K photo i post photo mode docenią w sporcie,
    AF kontrastowy wyrobi w sporcie? Poza szachami, oczywiście.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #1505

    Domyślnie

    W starym G7 mam DFD i tak szybkiego AF-u jeszcze nie miałem.

  6. #1506

    Domyślnie

    Skoro tak twierdzisz, to może i da radę.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #1507
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nieistotne zależy dla kogo
    To jednak znacząca różnica dla takiego amatora i małego żuczka, jak ja.
    Nie ma sprzeczności w tym co piszemy. Ja piszę o zawodowcach, ty o amatorze, jednym
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Panasonic to tak niszowy system, że żaden (1 na 100) zawodowiec
    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Nie do końca. Linux nie zastąpi do końca Windowsa, a system Panasonica zastąpi systemy bezlustrowe C/N jak najbardziej.
    Nie. Nie zastąpi, nie wyprzedzi ani się nawet nie zrówna.
    Co najwyżej jest opcja, że Nikon nie wytrzyma finansowo i dlatego może się da wyprzedzić innym.
    Niestety rozstrzygnięcie sporu to perspektywa 5 lat.
    Nie patrzcie tak krótkoterminowo. Piszecie: teraz firma X ma fajny produkt, lepszy niż produkt Y innej firmy. To nieważne.

    PS - naprawdę mi to "wisi" więc dalej nie będę polemizował. Swój pogląd wyraziłem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #1508

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ...No i zupełnie nie interesują mnie rankingi sprzedaży danego producenta, raczej to, co mam w kieszeni
    Fascynuje mnie to zagadnienie. W sensie co kogo interesuje jaki jakiś producent z Japonii ma wolumen sprzedaży? To chyba ważne dla udziałowców, ale czy sam mam swoje decyzje zakupowe uzależniać od czyichś preferencji? Co z tego, że Panas nie jest super sprzedawcą jeśli aparaty robią porządne a u nas niektóre z nich są bardzo tanie jak na to co oferują? I uprzedzając niektóre teorie to po tym jak skończył Olympus widać, że sama sprzedaż to nie wszystko. Można być małym żuczkiem i przetrwać lata lub dużym misiem, który marnie skończy. Panas ma niszę video, ale fotograficznie też nieźle stoi a sigma mu robi fajną i tanią szklarnię.

  9. #1509

    Domyślnie

    Błędem jest lekceważenie Panasonica, Fuji, tak samo jak wcześniej Sony. Nie twierdzę, że te systemy będą miały większy udział, jednak oni robią narzędzia które niczym już nie ustępują. Nie należy ich lekceważyć. Te systemy są bardzo dobre. Na dziś ciężko powiedzieć, że któryś jest lepszy czy gorszy.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #1510
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Nie do końca. Linux nie zastąpi do końca Windowsa, a system Panasonica zastąpi systemy bezlustrowe C/N jak najbardziej.
    Wiele lat siedziałem na linuxach ale i na OS2, potem równolegle też na windowsach, spokojnie można korzystać z linuxa obecnie, większy monopol masz w fonach.
    Jednak jeśli potrzebujesz coś do konretnych działań, pracy, zastosowań łączących zewnętrzne rozwiązania itd to okazuje sie że jednak win jest prostszy, łatwiejszy, a nawet tańśzy.

    W sprzęcie foto podobnie, chyba że cała przygoda kończy się na jednym obiektywie kitowym plus jedna stałka.

    Powiedziałbym nawet, że Panasonic technologicznie jest do przodu. Takie rzeczy, jak 6K photo i post photo mode docenią w sporcie, gdzie już nie ma mowy, aby uciekł dokładnie ten ułamek sekundy, który trzeba.
    Porządna optyka też jest i pewnie będzie więcej.
    Trzymam kciuki ale tak super tam nie jest w dziale foto, sporo ruchów było optymistycznych jak np inwestycje w fabrykę sensorów, jako pierwsi mieli opracowane sensory z globalną migawką, a teraz okazuje sie że wychodzą z udziałami z fabryki towerjazz i robią cięcia w R&D.

Strona 151 z 187 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •