Close

Strona 52 z 187 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1868
  1. #511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    tanszy od czego?
    Tańszy, mniejszy, lżejszy od R. Temat jest o pełnoklatkowych bezlustrach Canona. Samo R to też takie pokastrowene 5D a jednak chętni do kupna się znaleźli. I oczywiście nikt Ci nie każe podzielać zachwytów nad tym aparatem. Sam jestem daleki od tego. Ale są amatorzy mniejszych aparatów, są też tacy którym do szczęścia wystarczy takie 35 macro (które na szczęście już jest w systemie). Podobnie, uściślając moją wcześniejszą odpowiedź, było z A7. Pomijając fakt, że na tamte czasy (w przeciwieństwie do RP) to jednak była nowość, to ludziom właśnie to się podobało. Aparat sam w sobie nie był w niczym wybitny (no może poza matrycą, która była i nadal jest bardzo dobra), ale był małym, niedrogim pstrykadełkiem do niespiesznego focenia. Także używaj światłomierza, optycznego celownika, zaklej ekranik, ale też daj innym robić zdjęcia tak jak chcą i lubią, bo dla mnie niepojęte jest z kolei, że komuś może przeszkadzać to, że ktoś inny ma w nosie to jak zdjęcia robił jego ojciec i chce po prostu mieć prosty w obsłudze aparat, który zamiast angażować 3/4 lewej półkuli mózgu na matematyczne rozkminy pozwala po prostu skupić się nad kadrem.

    PS EVFy były i były używane na długo zanim pojawiły się w bezlustrach Sony

  2. #512
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    hehe... ja tam nie kupiłem A7 bo mi AF w nim właśnie nie pasował i ogólnie ergonomia tej puszki ale nie wiem co by mnie musiało skłonić do sprzedania obecnego A7II żeby kupić tego kastrata canona, adaptacja obiektywów wychodzi podobnie jak w sony, a jak sie dobrze upoluje to w cenie tego canona można wydrzeć A7III, kolejny cashback pewnie zrewiduje sensowność zakupów

    Canon robi bardzo dobre posunięcie, zaleje rynek tym modelem tak jak to zrobił w aps-c, które tu na forum nawet słabo jest omawiane i mało kto kupuje nawet obecnie, a co dopiero jakieś dwa lata temu kiedy canon wskoczył na pierwsze miejsce w sprzedaży bezluster aps-c

  3. #513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Tańszy, mniejszy, lżejszy od R. Temat jest o pełnoklatkowych bezlustrach Canona.
    te bezlustra poki co maja minimum natywnej optyki, i to sa przewaznie szkla drogie i wielkie. nijak nie dopasowane do korpusu RP i wielkosciowo i cenowo.

    wiec potencjalny kupujacy RP ma do wyboru tak naprawde 2 obiektywy natywne (relatywnie za duzy RF 24-105 i odpowiedniej wielkosci RF 35/1.8 IS). troche malo, zeby to mialo sens w porownaniu chocby z Alfiokami albo nikonowska Z-tka i na pewno za malo, zeby Canon bawil sie w taki korpus. dlatego ze tu jest drugie dno - kompatybilnosc z EF-ami. i to bedzie dotyczyc zapewne grubo ponad 2/3 kupujacych RP na chwile obecna i prawdopodobnie przez nastepne 12-18 miesiecy.

    i w tym momencie alternatywa w postaci korpusu EF ma spora racje bytu.

    jesli nie ma sie parcia na celownik elektroniczny to taki 6D mkII (albo nawet mkI) jest rowniez dostatecznie maly, bo umowmy sie, ze miedzy 6D + EF 24-105 a RP + RF 24-105 nie ma przepasci wagowo-gabarytowej.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Samo R to też takie pokastrowene 5D a jednak chętni do kupna się znaleźli. I oczywiście nikt Ci nie każe podzielać zachwytów nad tym aparatem. Sam jestem daleki od tego. Ale są amatorzy mniejszych aparatów,
    dla mnie sens ma mniejszy system. nie korpus. jesli to jest maly korpus do ktorego podpinam te same obiektywy albo niewiele mniejsze (za to znacznie drozsze) ekwiwalenty... to to jest d* nie robota

    na chwile obecna R ma malo konfiguracji, w ktorych wychodzi mi z tego mniejszy system.

    a ze ludzie sie rzucaja na cos, na czym jest napisane "mniejszy aparat" to mnie nie dziwi. tylko nie bardzo widze sens jesli do tego aparatu zapina sie te same obiektywy. no ale to tylko ja

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    są też tacy którym do szczęścia wystarczy takie 35 macro (które na szczęście już jest w systemie). Podobnie, uściślając moją wcześniejszą odpowiedź, było z A7. Pomijając fakt, że na tamte czasy (w przeciwieństwie do RP) to jednak była nowość, to ludziom właśnie to się podobało.
    dla canoniarzy to jest teraz nowosc i sa gotowi rzucic sie jak szczerbaty na czekolade z orzechami. mozemy teraz spuscic na to zaslone milczenia, oboje...

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Aparat sam w sobie nie był w niczym wybitny (no może poza matrycą, która była i nadal jest bardzo dobra), ale był małym, niedrogim pstrykadełkiem do niespiesznego focenia. Także używaj światłomierza, optycznego celownika, zaklej ekranik, ale też daj innym robić zdjęcia tak jak chcą i lubią, bo dla mnie niepojęte jest z kolei, że komuś może przeszkadzać to, że ktoś inny ma w nosie to jak zdjęcia robił jego ojciec i chce po prostu mieć prosty w obsłudze aparat, który zamiast angażować 3/4 lewej półkuli mózgu na matematyczne rozkminy pozwala po prostu skupić się nad kadrem.
    ale zeby nie bylo niejasnosci - ja tez mam bezlustro, tez wiem jak sie tym zdjecia robi i jakie to ma wady i zalety... twierdze, ze RP jest tak zlozony, zeby wciagnac w zakup szkiel RF kilka osob, ktore jeszcze sa przekonane, ze moga sobie tanio kupic bezlusterkowca pod EF. bardzo duzy odsetek tych osob szybko dojdzie do wniosku, ze jesli to nie sa male szkla pokroju 50 STM czy 28 IS, to gra jest niewarta swieczki, bo korpusik jest za maly do wiekszych szkiel EF. i skonczy sie albo zmiana na R albo (jeszcze gorzej finansowo) na szklarnie RF. niewykluczone, ze jedno i drugie, bo RP jest tak pokastrowany, ze co ktorys jego nabywca (nierzadko przychodzacy z jakiegos 6D albo starszego 5D) w krotkim okresie czasu dojdzie do wniosku, ze tym mu sie niewygodnie pracuje (bo za maly). tez klasyczny numer Canona.

    nie rozumiem tego rzutu deklaracji ludzi, bo to jest po prostu bardzo niekompletny i bardzo niedopasowany system w tym momencie (ani korpusu dopasowanego do tych wypasnych czerwonych paskow, ani malych stalek na poziomie cenowym i gabarytowym chocby R, o RP nie wspominajac). IMHO warto poczekac ze 2 lata az Canon tu sie pozbiera do kupy i wypusci cos co przypomina kompletny system.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    PS EVFy były i były używane na długo zanim pojawiły się w bezlustrach Sony
    zgadza sie...

  4. #514

    Domyślnie

    Podejrzewam, że RP będzie miał sporo lepszy AF niż A7II. Pewnie nie będzie on aż tak dobry jak w przypadku R (zakładam mniejszą czułość i mniej punktów AF), ale to co dadzą pewnie i tak będzie dobre na tyle, by nie narzekać na ten sprzęt. I myślę, że niezależnie od tego czy wart jest swoje ceny czy nie i tak będzie się dobrze sprzedawał. Cena to zawsze jest wabik. Dla wielu już to, że jest to niewielka pełna klatka z blogaskowym ekranikiem i logo Canona to będzie wystarczający powód by w to wejść. A R też już tanieje (ostatnio widziałem go już w cenie 1999 dolków) więc nawet ta wyjściowa cena RP może dość szybko się skurczyć.

    @akustyk. Żeby nie przedłużać to napiszę ogólnie. Oczekujesz, że w kilka miesięcy powstanie nowy, w pełni wykształcony system bez dziur? Jeśli nie to nie za bardzo rozumiem sens Twojego wywodu. Na razie do R jest mało lekkich, niewielkich szkieł, bo system dopiero co powstał. Z czasem pojawią się następne. I tak widzę tu (a przynajmniej bym chciał, żeby tak było) bardziej przemyślaną strategię Canona (w porównaniu do Nikona), bo taki 35, mimo, że z makro i stabilizacją, w przeciwieństwie do Nikkorów Z, jest relatywnie mały i lekki (i tani). Jest cień szansy, że Canon pójdzie tym tropem. RP też zdaje się wpisywać w tę strategię.

    PS Z czego tak wykastrowali RP względem 6D? Pytam, bo w sumie widziałem tylko jedną szczątkową speckę i tak dokładnie to nie wiem jak będzie wyglądać ten RP.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-02-2019 o 10:48

  5. #515
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Podejrzewam, że RP będzie miał sporo lepszy AF niż A7II.
    Ale af w A7II nie ustępuje wiele A7III, a internety mówią że ten podobno jest lepszy od R i Z, więc będzie kozaka na rynku
    Ślubniacy będą kupować RP jak tak dobry i pozbędą się definitywnie lustrzanek... wiem wiem tak można trollować

    Też uważam że mimo własnej niechęci do canona widzę że dostosowuje się do rynku lepiej od zawsze i robi to samo teraz.

  6. #516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale af w A7II nie ustępuje wiele A7III...
    Nie rób sobie jaj Też bym chciał w to wierzyć (bo wtedy zaoszczędziłbym kilka tysi), ale prawda jest taka, że af A7II niewiele się różni, ale od tego z klasycznej A7. Śledzenie, pokrycie kadru fazowym, ogólnie szybkość, czułość to w przypadku A7III nowa jakość (w bezlustrach i w tym przedziale cenowym oczywiście). Do tego w kwietniu wejdzie nowy soft, który to wszystko jeszcze poprawi i wprowadzi nowe funkcjonalności. W A7II poprawiono śledzenie oka i czułość w porównaniu do A7, ale na tym cała "lepsiejszość" się kończy. Fazowe nadal są biednie skupione w centrum, jak w lustrzankach, a śledzenie kuleje. Czułość też tyłka nie urywa.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-02-2019 o 10:57

  7. #517
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Naszła mnie taka refleksja. Canon R (i analogicznie Nikon Z) są krytykowane albo oceniane jako słabsze od lustrzanek przez fanów marki, posiadaczy ... lustrzanek. No i oczywiście są krytykowane przez fanów (posiadaczy, a jest ich wielu) Sony, którzy muszą podbudować ego, że mają coś lepszego niż Canon/Nikon. Siła złego na całkiem fajne sprzęty. Nie ma kto brać ich w obronę, za mało ludzi ma te bezlustra.
    Generalizuję i wiem, że paru piszących tu osób pod to sie nie podciągnie, bo np maja bezlustro albo lubią Nikona. Ale jak się czyta dłuższe fragmenty wątków tu i szczególnie na forum Canona to to widać.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #518

    Domyślnie

    Wojenki systemowe wcale się nie zakończyły. Przeciwnie, do dawnego duopolu dołączył nowy gracz, a może i kilku. Więc nie jest to tak, że tylko jedni podbudowują swoje ego. Działa to doskonale symetrycznie. Ci, którzy krytykują sprzęt konkurencji spod znaku Sony, Fuji, czy teraz Panasa także rzadko kiedy mieli z nim do czynienia. Ale w niczym im to nie przeszkadza. Zabawne, że Ci, którym w gównoburzanym wątku o Z6 (niestety tak to tam teraz wygląda) tak bardzo przeszkadza to, że wypowiadają się w nim osoby niezaznajomione ze sprzętem, wcześniej nie mieli takich oporów przy okazji wygłaszania swoich sądów na temat rozwiązań konkurencji

  9. #519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    @akustyk. Żeby nie przedłużać to napiszę ogólnie. Oczekujesz, że w kilka miesięcy powstanie nowy, w pełni wykształcony system bez dziur?
    no wlasnie nie

    szokuje mnie raczej jak czytam deklaracje "kupuje RP w ciemno za ta cene". wlasnie dlatego, ze to jest tak podziurawiony system i RP wydaje sie najbardziej poronionym pomyslem jesli mowimy o jakims systemie (bo szkiel dopasowanych do RP jest slownie: "jedno")

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jeśli nie to nie za bardzo rozumiem sens Twojego wywodu. Na razie do R jest mało lekkich, niewielkich szkieł, bo system dopiero co powstał. Z czasem pojawią się następne. I tak widzę tu (a przynajmniej bym chciał, żeby tak było) bardziej przemyślaną strategię Canona (w porównaniu do Nikona), bo taki 35, mimo, że z makro i stabilizacją, w przeciwieństwie do Nikkorów Z, jest relatywnie mały i lekki (i tani). Jest cień szansy, że Canon pójdzie tym tropem. RP też zdaje się wpisywać w tę strategię.
    wlasnie dlatego nie kupowalbym jakiegos RP teraz. tylko poczekal az sie pojawia obiektywy. bo dla mnie system to obiektywy, nie nakretka do nich

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    PS Z czego tak wykastrowali RP względem 6D? Pytam, bo w sumie widziałem tylko jedną szczątkową speckę i tak dokładnie to nie wiem jak będzie wyglądać ten RP.
    wzgledem 6D mkII? z celownika optycznego, natywnej kompatybilnosci ze szklami EF, z wygodnego uchwytu (to co jest to jest klasyczny Rebel), z GPS-a, z uczciwego czasu zycia na baterii (tam jest LP-E17, to daje okolo 3x mniej zdjec niz LP-E6N). z istotnych zalet/roznic wzgledem 6D mkII jest celownik elektroniczny i kompatybilnosc z RF-ami. z czego ta pierwsza zaleta jest raczej cecha niz zaleta jak juz sie opanuje zasade dzialania swiatlomierza (trudne dla millenialsow, wiem... ) a w moim przypadku nawet wada, bo celownik optyczny zawsze dostosowuje sie do jasnosci sceny, nie przeklamuje kolorow, nie utrudnia pracy z filtrami polowkowymi i mozna w nim cokolwiek zobaczyc o swicie a kompatybilnosc z RF konczy sie tam, gdzie miedzy wielkoscia RP a waga obiektywu RF jest... mezalians. czyli na chwile obecna po odlozeniu 35 macro na bok, z kazdym obiektywem RF

  10. #520

    Domyślnie

    A mnie się podoba że w końcu zaczyna być większy wybór a nie tylko Sony i Fuji Mogę sobie teraz dokładnie poczytać, porównać, są różne już szkła i dopasować do własnych ewentualnych potrzeb .... lub nie robić nić i pozostać na tym co mam. Dyskusje i wojenki to sam smaczek a ile przy tym można się dowiedzieć czasem przypadkowo o czymś

    Osobiście uważam że np. nowy RF 24-105L jest tak dobry że kasuje wszytko tylko tym jednym szkłem co pokazał Nikon Z w szkłach ..... a jeśli nie kasuje to 28-70/2 kasuje na pewno.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 11-02-2019 o 11:17
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 52 z 187 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102152 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •