Close

Strona 27 z 187 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 1868
  1. #261

    Domyślnie

    Dla mnie najbardziej naturalną rolą dodatkowego pierścienia na obiektywie jest sterowanie przysłoną - tak jak w fuji i tak jak 30 lat temu, czyli bardzo długo zanim ktoś pomyślał o bezlusterkowcach lub Samsungu nx

  2. #262

    Domyślnie

    Samsung NX to, tak przypadkiem, bezlusterkowiec.
    Dzięki przyciskowi iFn można pierścieniem ustawić to, co się chce. Także przysłonę.
    Świat się zmienia. Młodsi już nie wiedzą, że kiedyś przysłonę ustawiało się na obiektywie, pierścieniem. Kiedyś jeden udowadniał mi, że Minolta X-700 nie ma trybu M, bo na pokrętle jest tylko A i P...

  3. #263

    Domyślnie

    Wiem, że nx to rodzina bezlusterkowcowów Mówiąc o bezlusterkowcach miałem na myśli to, że coś co było standardem wiele lat temu dzisiaj jest chwalone jako nowość, unikat jak teraz w Canonie R

  4. #264

    Domyślnie

    @Jacek_Z albo inny mod - czy mozna by zmienic tytul tego watku na taki zgodny z jezykiem ojczystym?

    to moze i nie razi w oczy tak, jak kwiatki pokroju "Nikkor 24-70 obiektyw", "Samsung 40 calowy telewizor" czy "SD karta", ale to nadal jest niepoprawny szyk, bo to bezmyslna kalka gramatyki germanskiej...

    albo tez nazwa watku jest po prostu angielsku bo w mowie wieszcza, jakby nie kombinowal, to to na pewno nie jest

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Cena o połowe niższa jest fajna, ale bezlusterkowce MF to bzdura. Jak myślisz, dlaczego nie są droższe od lustrzanek, tylko tańsze? Bo ciężko wymyslic jakieś zastosowanie dla nich.
    Ja znam tylko jedno, robienie zdjęć A tak serio to są tańsze bo proces produkcyjny jest tańszy, nie ma lustra, pryzmatu, części mechanicznych, modułowości, wizjera optycznego, nawet sam szkielet jest znacznie mniejszy zwłaszcza z długości 7cm.
    Popatrz też na optykę np H24 f/4,8 800gram v XCD 21mm F4 600gram więc jest szerzej, jaśniej, lżej. Body z 2kg na 750gram. Nowy model z tego co słyszałem ma mieć pełnowymiarową matrycę z H6D-100c.
    Nie wiem jakimi kryteriami uważasz że to bzdura bo same parametry są takie same co w H6 różnice są w szkłach bo seria H ma lepszą ofertę, ale są też adaptery. Biorąc jeszcze pod uwagę że kosztuje 50% wartości dużego, Cena optyki jest na takim samym poziomie, wydaje się to być bardzo sensowną alternatywą i bardzo dobrą polityką firmy. A jak się patrzysz na fuji to jest jeszcze taniej.

    A zestawiając to teraz z tym Canonem i ceną za szkła, parametry, stosunek wielkości, wagi i ceny, to mamy bzdurę dopiero niczym nieuzasadnioną. Ale myślę że to jedyna droga aby nie dobijać własnych lustrzanek. Wypuścić przepłacony system.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 06-09-2018 o 10:07

  6. #266

    Domyślnie

    Od tych kółek i ringów to się może w głowie zakręcić

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    @Jacek_Z albo inny mod - czy mozna by zmienic tytul tego watku na taki zgodny z jezykiem ojczystym?

    to moze i nie razi w oczy tak, jak kwiatki pokroju "Nikkor 24-70 obiektyw", "Samsung 40 calowy telewizor" czy "SD karta", ale to nadal jest niepoprawny szyk, bo to bezmyslna kalka gramatyki germanskiej...

    albo tez nazwa watku jest po prostu angielsku bo w mowie wieszcza, jakby nie kombinowal, to to na pewno nie jest
    System Canon EOS R czy Canon EOS R?
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 06-09-2018 o 11:47
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Ja znam tylko jedno, robienie zdjęćPopatrz też na optykę np H24 f/4,8 800gram v XCD 21mm F4 600gram więc jest szerzej, jaśniej, lżej. Body z 2kg na 750gram. Nowy model z tego co słyszałem ma mieć pełnowymiarową matrycę z H6D-100c.

    Oba dają taki sam kąt .
    -Wątpię że XCD 21mm F4 kryje pełny średni format.
    Jak pożyczę od kolegi to może sprawdzę.

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Oba dają taki sam kąt .
    -Wątpię że XCD 21mm F4 kryje pełny średni format.
    Jak pożyczę od kolegi to może sprawdzę.
    Też w to wątpię, poza tym nawet w systemie H są szkła które się kropują pod pełnowymiarowym LF.
    Masz X1D?

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    System Canon EOS R czy Canon EOS R?
    IMHO ta druga wersja. zainteresowani wiedza o co chodzi, wiec nie ma zbednego pitolenia

  10. #270

    Domyślnie

    Koledzy mają.

    Ja mam podługawy Aptus 10.

Strona 27 z 187 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •