Close

Strona 91 z 187 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 1868
  1. #901

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Co to za informacje w internetach że D6 ma najlepszy na świecie AF ?
    Spokojnie, chodzi pewnie o świat Nikona. Są jeszcze inne światy równoległe
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  2. #902
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Myślisz że za takie teksty dostali po samplu ? Możliwe.

  3. #903
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ..... Albo Nikon Z7 vs Canon R - biłeś się w klatę pisząc o mniejszej ilości Mpx czy braku IBIS?...
    Przecież to są aparaty z różnych półek. O Z7 pisałem, że niepotrzebnie wypuścili od razu body wyższej klasy. I miałem rację, bo się nie sprzedaje, a zanim zrobią następcę konkurencja będzie daleko z przodu (już jest A7rIV, a latem będzie EOS R5).
    Jeżeli chodzi o ilość mpx to dla mnie optymalne jest body 18-24 mpx, nie potrzebuję też 8k, a specyfikacja 1dx mk III załatwia wszystkie moje potrzeby. Czekam aż wypuszczą to w jakimś mniejszym (bezlusterkowym) body. To nie R5 pozamiatał, tylko 1dx mk III.
    Nikon nie ma żadnej nowej technologii żeby zagrozić komukolwiek. Widać to po premierze D6. Odgrzewany kotlet, dlatego tak wstydliwie zaprezentowali światu ten aparat. Canon mimo spadku sprzedaży utrzymuje swoją pozycję i generuje jakiś zysk. Zobaczymy co pokaże Nikon. Cudów się nie spodziewam, bez straty się nie obejdzie, a czasy idą ciężkie.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 14-02-2020 o 00:05

  4. #904

    Domyślnie

    Czyli co? Canon wprowadza nowy standard dla zoomów - f/7.1 ???

  5. #905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Czyli co? Canon wprowadza nowy standard dla zoomów - f/7.1 ???
    Ano taka moda, nie chcial byc gorszy niz Nikon i go pobil z tym 7.1.
    Zreszta w dzisiejszych czasach bokeh to sie robi smartfonem nawet a od jasnego szkla lepsze jest iso trylion.
    To nie wiem czemu sie dziwisz.
    Fuji S5Pro / F801 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 /
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #906

    Domyślnie

    U Canona raczej w modzie stałki f/1.2 i zumy f/2. Jest to szalenie trudne, ale da się tym zrobić bokeh metodą tradycyjną.

  7. #907
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Większość klientów pyta pana w markecie jaki zoom kupić do RP to oczywiście bierze zooma f/2, dobiera do tego dwie stałki f/1.2 i... budzi się wtedy

  8. #908

    Domyślnie

    Ale wojenki toczycie...

    Siedzę w branży, ale po drugiej stronie i z tego co obserwuje, rynek idzie w kierunku rozwiązań bezkompromisowych i Canon tutaj pozamiatał. Już w tym momencie posiada szklarnię R z serii L, która wiele lat będzie dawała radę. Body? R'ka z najnowszym softem jest OK, R5 będzie kombajnem - zobaczymy czy jeszcze polepszą AF bo już teraz R'ka posiada eye af zbliżony do tego z sony.

    Że drogo? To nieistotne. Naprawdę - konsument-amator lub pro pozwoli sobie na to, jeżeli uzna że oferta jest znacząco lepszą od konkurencji.

    Nie, prywatnie nie lubię Canona - z różnych względów, ale myślę że znaleźli remedium na tendencje rynkowe. Pamiętajcie, że powinniśmy przestać oceniać ceny polską kieszenią - na zachodzie na prawdę inaczej sprawa wygląda. Jasne, biadolą że drogo, ale jak przyjdzie co do czego to kupią top, aby uniknąć uczucia niedosytu (bo mogłem wydać X$ więcej i miałbym lepiej).

    1D mk III pomijam milczeniem - wiele osób napisało tyle o nim że więcej nie potrzeba. Świetny sprzęt.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #909

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Ale wojenki toczycie...
    Nie ma żadnych wojenek. Jestem tylko zniesmaczony tym f/7.1. Canon to sprzęt jak każdy inny, mnie tam nie przeszkadza w robieniu zdjęć, chociaż do ergonomii Nikona trochę mu brakuje.

  10. #910

    Domyślnie

    F/7.1 to faktycznie nowy rekord ciemnicy. Ale bądźmy poważni, Kowalski który kupi sobie aparacik RP (woooo pełna klatka!), kupując uniwersalnego zooma nie będzie wgryzał się w szczegóły że przy gorszych warunkach ma "brzydkie ciemne zdjęcia". Po prostu uzna to za fakt i nie będzie polemizował, bo używa go w 90% podczas spacerków za dnia i wycieczek.

    Ba!

    Podczas pewnych targów w DE na których byłem wystawcą klient by mi umarł na zawał, jak odczepiłem mu obiektyw od body (Nikon seria 5xxx + kit) bo myślał że urwałem obiektyw. xD
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 91 z 187 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •