Close

Strona 90 z 187 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1868
  1. #891
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Pośmieliśmy się trochę z okrojonych na maksa eRek, ale żarty się skończyły. Co prawda to nie gotowy produkt, ale Canon oficjalnie ogłosił, że pracuje nad prawdziwą bestią. Właściwie wszystko jest poprawione. Dwa sloty na kartę, jakieś 8K (choć nie podali więcej szczegółów), stabilizowana matryca o rozsądnie jak na dzisiejsze standardy dobranej rozdzielczości (40Mpx, jak dla mnie dużo, ale nie aż tak dużo by sprawiało to jakieś większe kłopoty), 12 i 20 fps odpowiednio przy użyciu migawki mechanicznej i elektronicznej. Poprawki są też w guzikologii, bo pozbyli się tej dziwnej dotykowej belki i dali normalnego dżoja. Na papierze to wygląda jak marzenie. Pewnie cena będzie zabójcza, ale mimo wszystko.

    https://www.dpreview.com/news/802212...20fps-shooting
    To będzie niewątpliwie trudny rok dla konkurencji. Dobrym przykładem tutaj jest porównanie 1dx mk III i wczorajszej premiery Nikona D6. Tak to miej więcej będzie wyglądało.

  2. #892

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    W Canonie duża rozdziałka nie przeszkadza, bo ma mRAW/sRAW...
    Tym bardziej. Chodziło mi głównie o to, że 40 Mpx, choć to może zabrzmi trochę dziwnie, to rozsądna wartość. Za 2 lata pewnie na nikim to nie będzie robiło większego wrażenia, bo będą (i już są) maszynki o większej rozdzielczości. Zapas mpxów może się czasami przydać a mRaw to bardzo dobry pomysł. Szkoda, że Sony tego nie stosuje. Głupota.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    To będzie niewątpliwie trudny rok dla konkurencji...
    To ogólnie będą bardzo ciężkie lata dla całego rynku. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie to tylko papierowe zapewnienia a diabeł tkwi w szczegółach. No i trzeba pamiętać, że większość z rzeczy, które dopiero będzie miał ten R5 konkurencja ma już od jakiegoś czasu (dwa sloty, dżoja, wysoką rozdzielczość, szybkostrzelność i stabilizację). Tylko 8K to zupełna nowość a tu nie podano szczegółów. Dla niektórych to dobra wiadomość, ale nie wiadomo czy to nie będzie jakoś okrojone. Co do 20fpsów to też trzeba zauważyć, że o ile tam nie będzie centralnej migawki lub takiej z własną pamięcią, to ta szybkostrzelność będzie okupiona efektem rolling shutter, być może klatkowaniem, zaczernieniem evf itd. a to mocno ograniczy zastosowanie tego bajeru. Na pewno ciężko będzie w ten sposób fotografować coś w ruchu. Niemniej jednak Canon mocno podgoni tą premierą. Rynek się kurczy, ale jednocześnie powoduje to, że firmy w końcu zaczynają ze sobą konkurować. Kto wie, może te ruchy zmuszą Nikona do zrobienia gripa ze spustem migawki
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-02-2020 o 11:15

  3. #893
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta

    To ogólnie będą bardzo ciężkie lata dla całego rynku. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie to tylko papierowe zapewnienia a diabeł tkwi w szczegółach. No i trzeba pamiętać, że większość z rzeczy, które dopiero będzie miał ten R5 konkurencja ma już od jakiegoś czasu (dwa sloty, dżoja, wysoką rozdzielczość, szybkostrzelność i stabilizację). Tylko 8K to zupełna nowość a tu nie podano szczegółów. Dla niektórych to dobra wiadomość, ale nie wiadomo czy to nie będzie jakoś okrojone. Co do 20fpsów to też trzeba zauważyć, że o ile tam nie będzie centralnej migawki lub takiej z własną pamięcią, to ta szybkostrzelność będzie okupiona efektem rolling shutter, być może klatkowaniem, zaczernieniem evf itd. a to mocno ograniczy zastosowanie tego bajeru. Na pewno ciężko będzie w ten sposób fotografować coś w ruchu. Niemniej jednak Canon mocno podgoni tą premierą. Rynek się kurczy, ale jednocześnie powoduje to, że firmy w końcu zaczynają ze sobą konkurować. Kto wie, może te ruchy zmuszą Nikona do zrobienia gripa ze spustem migawki
    Porównaj sobie ostatnie premiery Canona i Nikona (1dx mk III i D6); to są dwa różne światy. Zobacz na premierę A9II, która również niczego właściwie nie wnosi.
    Sony do dzisiaj nie jest w stanie zaoferować 4k/60p, dalej nie jest w stanie zaoferować 10bit 422. Canon oferuje to wszystko już teraz i dodatkowo RAWy 5,5k/60p.
    Co do stabilizacji Sony: miałeś kiedyś w ręku Panasonica S1h? Działa tak fenomenalnie, że Panasonic musiał dodać funkcję obniżającą tą skuteczność, bo filmowcy filmujący z ręki zaczęli marudzić, że wygląda to nienaturalnie. Stabilizacji matrycy Sony nie jest w stanie poprawić z uwagi na średnicę bagnetu.
    Canon długi czas miał problem z utrzymaniem temperatury (dlatego 4k było z cropem). Nowy procesor w 1dx mk III jest na tyle dobry, że zastąpił 2 procesory z 1dx mkII, a oferuje znacznie więcej, pobierając mniej energii i generując mniej ciepła.
    Krótka era Sony właśnie się kończy, bo o ile część błędów z przeszłości dało się poprawić (bateria, ergonomia), o tyle innych nie są w stanie poprawić (bagnet APS-C).
    Nikon też ma pod górkę, bo jest zdany na sensory Sony i związane z tym ograniczenia technologiczne (Sony nigdy się nie zgodzi na to, żeby Nikon zaoferował więcej niż Sony). Drugim problemem jest oczywiście wielkość zasobów i związane z tym możliwości rozwoju technologii.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 13-02-2020 o 12:02

  4. #894
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Sony do dzisiaj nie jest w stanie zaoferować 4k/60p, dalej nie jest w stanie zaoferować 10bit 422.
    Bo jesteśmy przed premierą sprzętu do tego czyli A7sIII.

    Co do stabilizacji Sony: miałeś kiedyś w ręku Panasonica S1h? Działa tak fenomenalnie, że Panasonic musiał dodać funkcję obniżającą tą skuteczność, bo filmowcy filmujący z ręki zaczęli marudzić, że wygląda to nienaturalnie. Stabilizacji matrycy Sony nie jest w stanie poprawić z uwagi na średnicę bagnetu.
    Zgadza się, o ile Sony ogarnia kwestie małej średnicy bagnetu to w stabilizacji zaczyna brakować miejsca ale radzą sobie programowym zmieszaniem kadru co przy video jest ok bo tak to działa zazwyczaj i bagnet przestaje przeszkadzać.

    Canon długi czas miał problem z utrzymaniem temperatury (dlatego 4k było z cropem). Nowy procesor w 1dx mk III jest na tyle dobry, że zastąpił 2 procesory z 1dx mkII, a oferuje znacznie więcej, pobierając mniej energii i generując mniej ciepła.
    Temperatury sensora nadal są i to jest problem wszystkich, do tego wewnętrzny zapis powoduje że pojawiają się pomysły na wiatraki chłodzące.

    Krótka era Sony właśnie się kończy, bo o ile część błędów z przeszłości dało się poprawić (bateria, ergonomia), o tyle innych nie są w stanie poprawić (bagnet APS-C).
    Czyli upadnie Sony tak jak Nikon od dziesięciu lat ?

    Nikon też ma pod górkę, bo jest zdany na sensory Sony i związane z tym ograniczenia technologiczne (Sony nigdy się nie zgodzi na to, żeby Nikon zaoferował więcej niż Sony).
    Nie znamy dokładnych układów jakie są miedzy firmami, R&D Nikona jednak jest znaczącym działem w patentach i konstruowaniu sensorów, nie sugeruj się tym gdzie te sensory są produkowane, to tak jak AMD produkuje w TSMC, a Intele u Samsunga.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Drugim problemem jest oczywiście wielkość zasobów i związane z tym możliwości rozwoju technologii.
    Póki co wydaje się że Canon nadal ma zapóźnienia ale nie przeszkadza im to robić sprzedaż, wiec jest to takie pitu pitu od lat.

  5. #895
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Temperatury sensora nadal są i to jest problem wszystkich, do tego wewnętrzny zapis powoduje że pojawiają się pomysły na wiatraki chłodzące.

    .
    W 1dx mk III nie ma wiatraka. Body jest w pełni uszczelnione.

  6. #896

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    W 1dx mk III nie ma wiatraka. Body jest w pełni uszczelnione.
    A tu taki wpis https://wardakaszuba.com/pojedynej-g...kii-sony-a9-2/
    (Zmienia sprzęt co roku, pisze że zajeżdża sprzęt w pracy średnio po roku, nie sugeruje sie sentymentami do marki takiej czy innej)
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  7. #897

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Porównaj sobie ostatnie premiery Canona i Nikona (1dx mk III i D6); to są dwa różne światy. Zobacz na premierę A9II, która również niczego właściwie nie wnosi...
    Na premierę D5s spuśćmy zasłonę milczenia. Poza tym nie interesują mnie lustrzanki, bo to ich ostatnie podrygi (subiektywna opinia) A9II faktycznie niewiele się różni od prekursora. To bardziej ukłon w stronę pro, dodanie potrzebnych funkcjonalności. III od Canona wygląda zacnie, to trzeba uczciwie przyznać.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Sony do dzisiaj nie jest w stanie zaoferować 4k/60p, dalej nie jest w stanie zaoferować 10bit 422. Canon oferuje to wszystko już teraz i dodatkowo RAWy 5,5k/60p...
    Sony to taka sama firma jak każda inna więc myśli o zysku. Minął już ponad rok od premier Zetek i eRek i nie wpłynęło to zasadniczo na sprzedaż Sony więc nadal wciskają starszy sprzęt póki się sprzedaje. Druga sprawa to podobnie jak Canon firma ma dobrze prosperujący dział kamer, który musi chronić a tam jest już i 8K i 4K/120 i inne kosmosy. O 4k/60 lub nawet coś bardziej ekstra w Sce jestem spokojny, nie po to dodawali wiatraczek by z tego nie skorzystać, ale na jakieś hiper coś bym nie liczył, bo mogłoby to zacząć podgryzać pro kamerki.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Co do stabilizacji Sony: miałeś kiedyś w ręku Panasonica S1h? Działa tak fenomenalnie, że Panasonic musiał dodać funkcję obniżającą tą skuteczność, bo filmowcy filmujący z ręki zaczęli marudzić, że wygląda to nienaturalnie. Stabilizacji matrycy Sony nie jest w stanie poprawić z uwagi na średnicę bagnetu.
    Pisząc o stabilizacji u konkurencji miałem też na myśli Panasa. Właściwie wszystkie firmy oprócz Canona mają już stabilizowane matryce. I o tym pisałem. W tej materii Canon dopiero ma (bo na razie nic nie ma) zrównać się z szeregiem. I nie jest prawdą, że z Sony nie da się nic wyciągnąć. Z każdą premierą wydajność stabilizacji się poprawia. Nie jest to Panas czy Oly, ale jest ona dobra.


    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Canon długi czas miał problem z utrzymaniem temperatury (dlatego 4k było z cropem). Nowy procesor w 1dx mk III jest na tyle dobry, że zastąpił 2 procesory z 1dx mkII, a oferuje znacznie więcej, pobierając mniej energii i generując mniej ciepła.
    Ale też i będzie musiał się bardziej napracować. W półprzewodnikach nie dokonała się żadna rewolucja więc nadal borykają się one z tymi samymi problemami. 1 III jest aparatem większym, R5 będzie wielkości Rki więc i wyzwanie jest większe. Wiatraczka nie przewidzieli więc domyślam się, że znowu mogą się pojawić jakieś gwiazdki w specce. Zobaczymy.


    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Krótka era Sony właśnie się kończy, bo o ile część błędów z przeszłości dało się poprawić (bateria, ergonomia), o tyle innych nie są w stanie poprawić (bagnet APS-C)...
    No, ale Ty już od dawna piszesz, że Sony jest skończone i jakoś na razie idzie im całkiem dobrze. Bagnet jest do apsc, ale Sigmie nie przeszkodziło to w zrobieniu świetnej 35/1.2. O tym, że Rka będzie się sprzedawać lepiej niż Nikon i Sony razem wzięte też pisałeś i na razie ta Rka gdzie tam w 5 dziesiątce sprzedaży się pałęta. Albo o tym jak przed i po premierze Rki zachwycałeś się jej specyfikacją. Tylko potem wiele gwiazdek się pojawiło w tej specyfikacji. Także spoko, przewiduj dalej, jestem za tym by każdy tu pisał to co uważa, ale trzeba też czasami cofnąć się w czasie i sprawdzić jak się sprawdzają te przewidywania. To co się dziś pojawiło brzmi bardzo dobrze, ale bezpieczniej jest poczekać do premiery, bo jeszcze różnie może być.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-02-2020 o 13:53

  8. #898

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Byś tak raz potrafił być obiektywny.
    Akurat ja zauważam ostatnio dość dużą dozę obiektywizmu u svena. Konkretnie - odzywa się tylko wtedy, kiedy obiektywna sytuacja jest miła temu, co mu w duszy gra
    Swoją drogą - premiera D6 faktycznie wygląda co najmniej dziwnie. O ile nie zaskoczy czymś, czego jeszcze nie wiemy.
    F70, F100, S5Pro, Z6III, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D, N24-120 4S, V20/2.8.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex - F3HP, F80s, D100, D610, N18-200, A6300

  9. #899
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co to za informacje w internetach że D6 ma najlepszy na świecie AF ?

  10. #900

    Domyślnie

    Widziałeś kiedyś aparat, którego producent nie chwaliłby się najlepszym AF na świecie?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb | ig

Strona 90 z 187 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •