Close

Strona 89 z 187 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 1868
  1. #881

    Domyślnie

    Wspaniały przykład wykorzystania potencjału dużej matrycy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb | ig

  2. #882
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikon ma ciut większy bagnet i bliżej matryce, więc może f/8 stuknie w jakimś kit zoomie i wykorzysta ten potencjał

    ...a potem płacz bo im spada sprzedaż.

  3. #883

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Canon RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM
    Oho - może darcie łacha z kita do Z50 trochę się zmniejszy
    F70, F100, S5Pro, Z6III, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D, N24-120 4S, V20/2.8.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex - F3HP, F80s, D100, D610, N18-200, A6300

  4. #884
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja rozumiem kompromisy bo ma być tani i zgrabny obiektyw ale bez takich wygłupów panowie z Canona
    Canon RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM

    76.6 mm x 88.8 mm
    395g
    Jawne plucie klientowi w twarz, nie dość że licza sobie coraz większe pieniądze to drwią z nas tym f7.1. Myslałam że nikon tylko jest taki zartobliwy z kitem do zetki ale Ci ich przebili. czekamy na kita ze światłem f9....

  5. #885
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale coś za coś, ma być malutkie, lekkie i tanie to nie da się zrobić tego inaczej, jak ktoś tego nie rozumie to nic na to nie poradzę.
    Jak chcesz mieć pseudo jasne obiektywy, które są ostre po przymknięciu to ok tak też można i tak było robione, a podawanie przykładów obiektywów, które na matrycy 24Mpix wyciągają jakieś 7-8Mpix i ostrość jest tylko na środku kadru nie jest argumentem.

  6. #886

    Domyślnie

    Mam obiektyw o świetle 7.1 Lysioskop (z roku chyba ... 1896) i mam Nikkora o świetle 9
    (wielkoformatowy).
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #887

    Domyślnie

    Pośmieliśmy się trochę z okrojonych na maksa eRek, ale żarty się skończyły. Co prawda to nie gotowy produkt, ale Canon oficjalnie ogłosił, że pracuje nad prawdziwą bestią. Właściwie wszystko jest poprawione. Dwa sloty na kartę, jakieś 8K (choć nie podali więcej szczegółów), stabilizowana matryca o rozsądnie jak na dzisiejsze standardy dobranej rozdzielczości (40Mpx, jak dla mnie dużo, ale nie aż tak dużo by sprawiało to jakieś większe kłopoty), 12 i 20 fps odpowiednio przy użyciu migawki mechanicznej i elektronicznej. Poprawki są też w guzikologii, bo pozbyli się tej dziwnej dotykowej belki i dali normalnego dżoja. Na papierze to wygląda jak marzenie. Pewnie cena będzie zabójcza, ale mimo wszystko.

    https://www.dpreview.com/news/802212...20fps-shooting

  8. #888

    Domyślnie

    ten100-500 wyglada jak szklo wielkosci EF 70-300L. jesli to bedzie podobna kategoria wagowa i w dlugim koncu po przymknieciu do f/8 uzyteczne, to kurcze z grubej rury strzal.

    zreszta, ten 24-105 (jakkolwiek zenujaca to by nie byla ciemnica) to jest kit za 400$, a to jest smieszna cena. jeszcze chwila i beda RP z tym sloikiem gonic za 1200$...

    a za jakies 1,5 roku wypuszcza pewnie takie R50 i pozamiataja rankingi sprzedazy


    mysle, ta zapowiedz Canon to jest dosc wyrazny sygnal, ze zarty sie skonczyly. RF juz nie bedzie posmiewiskiem na tle reszty rynku... raczej w druga strone.

  9. #889

    Domyślnie

    Nawet konwertery widzę do tego 100-500/4.5-7.1. Ten x2 będzie wyzwaniem dla af na długim końcu. Nie to, że się naśmiewam, gdyby ważył poniżej 800g i był w miarę kompaktowy to do bagażu podręcznego nawet dało by się zabrać i pewnie taka jest rola tego szkiełka.

  10. #890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Pośmieliśmy się trochę z okrojonych na maksa eRek, ale żarty się skończyły. Co prawda to nie gotowy produkt, ale Canon oficjalnie ogłosił, że pracuje nad prawdziwą bestią. Właściwie wszystko jest poprawione. Dwa sloty na kartę, jakieś 8K (choć nie podali więcej szczegółów), stabilizowana matryca o rozsądnie jak na dzisiejsze standardy dobranej rozdzielczości (40Mpx, jak dla mnie dużo, ale nie aż tak dużo by sprawiało to jakieś większe kłopoty), 12 i 20 fps odpowiednio przy użyciu migawki mechanicznej i elektronicznej. Poprawki są też w guzikologii, bo pozbyli się tej dziwnej dotykowej belki i dali normalnego dżoja. Na papierze to wygląda jak marzenie. Pewnie cena będzie zabójcza, ale mimo wszystko.

    https://www.dpreview.com/news/802212...20fps-shooting
    W Canonie duża rozdziałka nie przeszkadza, bo ma mRAW/sRAW. Szczerze mówiąc mam srogi ból dupy o to że w eRkach Sony nie ma opcji mniejszych RAWów, najlepiej z możliwością binningu jak w smartfonach.

Strona 89 z 187 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199139 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •