Close

Strona 5 z 187 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1868
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Stabilizacja matrycy zawsze jest włączona. Nawet jak jest wyłączona, to elektromagnesy muszą pracować, żeby utrzymać bezwładną matrycę w pozycji zero.
    Pobiera wtedy tyle samo prądu?

  2. #42
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Stabilizacja matrycy zawsze jest włączona. Nawet jak jest wyłączona, to elektromagnesy muszą pracować, żeby utrzymać bezwładną matrycę w pozycji zero.
    Nie ma jakiegoś "parkowania" w pozycji zerowej? Analogia - obiektywy z VR - VR nie pracuje gdy jest wyłączony. A soczewka wisi

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Bagnet 1 mm mniejszy niż Nikon Z, rejestr o 1 mm większy.
    Edit - rejestr Canona jednak o 4 mm większy, da się zrobić przejściówke tak by podpiąć szkła Canon R na body Nikon Z.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-09-2018 o 17:12

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Pobiera wtedy tyle samo prądu?
    Pewnie mniej, bo jest utrzymywana nieruchomo zamiast się ruszać, a i dane z czujników bezwładnościowych nie są przetwarzane. Ale zawsze coś tam żre...

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie ma jakiegoś "parkowania" w pozycji zerowej?
    W tych stabilizacjach, z którymi miałem do czynienia, nie było czegoś takiego.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Analogia - obiektywy z VR - VR nie pracuje gdy jest wyłączony. A soczewka wisi
    Soczewka jest przymocowana w pozycji zero na stałe, bo porusza się tylko w trzech osiach. Matryca zaś przesuwa się dodatkowo w dwóch płaszczyznach, więc nie można jej przyczepić. Tak mi się zdaje.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Stabilizacja matrycy zawsze jest włączona. Nawet jak jest wyłączona, to elektromagnesy muszą pracować, żeby utrzymać bezwładną matrycę w pozycji zero.
    Dokładnie tak! I to dotyczy też stabilizacji w obiektywach, która musi pracować nawet gdy jest wyłączona.

  5. #45

    Domyślnie

    No, ale pobiera wtedy sporo mniej prądu. Przynajmniej w obiektywach, które kiedyś używałem. Nie robiłem jakichś testów, ale tak z obserwacji różnica w ilości zdjęć na jednym aku była widoczna. Ja w każdym razie bym się nie obraził za IBIS w aparatce. Jeśli potwierdzi się brak stabilizacji to chyba oznacza to, że Canon nadal stosuje swoją taktykę oszczędnego uszczęśliwiania swoich klientów. W trosce o ich zdrowie psychiczne i serducho. Nie ma dżoja (choć może będzie wybierak na ekranie, mam nadzieję), nie ma eye AF, nie ma drugiego slotu na karty (choć ten co jest to zdaje się, że SD). No i podejrzewam, że sensor jednak będzie odrobinę gorszy od konkurencji.

    PS Ale te 35 macro mi się nadal podoba A stabilizacje ma swoją.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 01-09-2018 o 11:52

  6. #46

    Domyślnie

    Jak na razie nic nie donoszą o parametrach wizjera, czyżby nie było czym się chwalić....
    Ci którzy krzywili się na ceny szkiełek do Sony niech spojrzą na Nikona Z i wkrótce Canona R...
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 01-09-2018 o 12:38

  7. #47

    Domyślnie

    Spokojnie, to tylko przecieki. W materiałach marketingowych będą się chwalić wszystkim, nawet tym, czym nie powinni
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    ...Ci którzy krzywili się na ceny szkiełek do Sony niech spojrzą na Nikona Z i wkrótce Canona R...
    Jeśli chodzi o zestawienie szkieł Sony z tymi do Canona i Nikona to na razie nie ma czego porównywać. Jedyny wspólny mianownik to kolejno 24-105 i 24-70. Reszta szkieł nie ma na razie odpowiedników. I chyba nieprędko w Sony pojawią się 28-70/2 czy 50/1.2.

  9. #49
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Jak na razie nic nie donoszą o parametrach wizjera, czyżby nie było czym się chwalić....
    Ci którzy krzywili się na ceny szkiełek do Sony niech spojrzą na Nikona Z i wkrótce Canona R...
    Gdzie tu problem? Do Canon R masz tony szkieł EF, które bez problemu możesz podpiąć, z gwarancją, że przez oryginalną przejściówkę będą działały jak natywne szkła R.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Gdzie tu problem?...
    Dla tych, którym prześciówki nie przeszkadzają to pewnie żaden problem. Dla dwusystemowców to nawet zaleta. Tym, którym zależy na małym pełnoklatkowym body z małym obiektywem może to jednak robić różnicę. Kiedyś mocno się zasanawiałem nad 35/2 IS od Canona, ale wraz z przejściówką waga się prawie podwaja w porównaniu z tym pięknym Canonem 35 macro. No i cały zestaw rośnie o kilka centymetrów. Oczywiście rozumiem, że dla niektórych jest to zupełnie nieistotne.

Strona 5 z 187 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •