Close

Strona 54 z 179 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 1868

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Moim zdaniem Canon do końca przyszłego roku pozamiata ten segment rynku (bezluster FF).
    Ale w jaki sposób? Czym zagrozi chociażby Sony?

  2. #2
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ale w jaki sposób? Czym zagrozi chociażby Sony?
    Największą bolączką Sony jest bagnet APS-C. Porównaj sobie wielkość zapowiadanego RF 70-200 z odpowiednikiem Sony.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Dlaczego bagnet sony jest kulawy?
    Bo ma mniejszą średnicę niż bagnet EOSa M

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Największą bolączką Sony jest bagnet APS-C. Porównaj sobie wielkość zapowiadanego RF 70-200 z odpowiednikiem Sony.
    Nikon nie miał z tym problemu. Tzn. oferując ten sam bagnet do DX i FX...

  4. #4
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nikon nie miał z tym problemu. Tzn. oferując ten sam bagnet do DX i FX...
    Ale w bezlustrach już by miał problem ze starym bagnetem, dlatego zwiększył średnicę bagnetu do 55mm.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Największą bolączką Sony jest bagnet APS-C. Porównaj sobie wielkość zapowiadanego RF 70-200 z odpowiednikiem Sony.
    Też stawiałem takie tezy niedawno razem z tymi jak to te 55mm w Zetkach przyniesie małe zgrabne obiektywy, a rzeczywistość jest taka że czy to sony czy nikon to i tak mają obiektywy o wielkości wiader za gigantyczną kasę, dla zwykłęgo zjadacza pełnej klatki nie ma nic, trzeba się posiłkować stałkami samyanga

  6. #6
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Też stawiałem takie tezy niedawno razem z tymi jak to te 55mm w Zetkach przyniesie małe zgrabne obiektywy, a rzeczywistość jest taka że czy to sony czy nikon to i tak mają obiektywy o wielkości wiader za gigantyczną kasę, dla zwykłęgo zjadacza pełnej klatki nie ma nic, trzeba się posiłkować stałkami samyanga
    Porównaj sobie jak wygląda RF 70-200 a jak wygląda 70-200/2,8 Sony.

  7. #7

    Domyślnie

    Dlaczego bagnet sony jest kulawy?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  8. #8

    Domyślnie

    Tak może być ze canon wysforuje się szybko, w szklach dają mocne uderzenie, nie patyczkują się i idą bo bandzie, tak widać z tych zapowiedzi. Sample są świetne, lepsze niż wynika to ze specyfikacji body, efekt wow robią szkła i to widać. W nikonie ta 50tka oprócz ostrości to ma tak dretwy obraz że aż się człowiek zastanawia kto w nikonie to projektuje? Inżynierowie dla inżynierów bo na oko od razu widać nudny do bólu obraz ale mtfy się zgadzają.... . Samo RF 24-105 jest lepsze od wszystkiego co pokazał Nikon w szklach do Zetek
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Tak może być ze canon wysforuje się szybko, w szklach dają mocne uderzenie, nie patyczkują się i idą bo bandzie, tak widać z tych zapowiedzi. Sample są świetne, lepsze niż wynika to ze specyfikacji body, efekt wow robią szkła i to widać. W nikonie ta 50tka oprócz ostrości to ma tak dretwy obraz że aż się człowiek zastanawia kto w nikonie to projektuje? Inżynierowie dla inżynierów bo na oko od razu widać nudny do bólu obraz ale mtfy się zgadzają.... . Samo RF 24-105 jest lepsze od wszystkiego co pokazał Nikon w szklach do Zetek
    Ty jednak masz obsesje jakąś na punkcie nikona.
    Co to znaczy nudny obraz czy drętwy, daj jakieś porównania gdzie twoje oko widzi to wszystko.

  10. #10

    Exclamation

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ty jednak masz obsesje jakąś na punkcie nikona.
    Co to znaczy nudny obraz czy drętwy, daj jakieś porównania gdzie twoje oko widzi to wszystko.
    Posłuchaj, nie dalej jak rok temu jeszcze było mnóstwo dyskusji tu na forum udowadniajacych brak różnic w np. Nikorach 85 między 1.8g a 1.4g. Że nie warto dopłacać albo że Sigma lepsza bo ostrzejsza. Ok niech tak będzie. Ja jednak widzę różnice między tymi nikorami a też i Sigmą i wybieram 1.4g za to jaki ma obraz. Tak że ten, skoro nie widzisz roznic to dobrze bo np Z 50/1.8 S będzie dla Ciebie super, dla mnie nie.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 17-02-2019 o 08:16
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

Strona 54 z 179 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •