Close

Strona 36 z 187 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 1868
  1. #351

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    pewnie tak jak z M-ka... R2, R3, R5, R6, ... kolejne liczby ze zbioru Japonaturalnych
    Jak po tych numerkach zorientować się, które z tych modeli to te bardziej lub mniej wypasione?

    Tymczasem matryca niby inna ale jakże znajoma <<klik>>
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-09-2018 o 09:29

  2. #352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jak po tych numerkach zorientować się, które z tych modeli to te bardziej lub mniej wypasione?
    teoretycznie mogloby byc:

    R2, R3, R5, R6,... - topowa linia
    R10, R20, R30, R40,... - srodek stawki (zdupiona ergonomia, solidne bebechy)
    ewentualnie: R100, R200, R300, ... - korpusy dla poczatkujacych

    czyli konsekwentnie tak jak w EOS-ie i w M-ce: jednocyfrowki dla pro/pasjonatow, dwucyfrowki dla amatorow pasjonatow, trzycyfrowki dla poczatkujacych.

    przy czym nie wiem na ile kurczacy rynek ILC ma miejsce na pelnoklatkowe korpusy dla poczatkujacych, wiec trzycofrowe R wydaja sie bardzo malo prawdopodobne. nawet na dwycyfrowki przyjdzie nam jeszcze pare lat poczekac, jak znam zycie...

  3. #353

    Domyślnie

    Czyli obecny R to przedstawiciel topowej linii a nowsze modele będą okrojone z ergonomii lub w najtańszych modelach z ergonomii i solidnych bebechów?

  4. #354

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Czyli obecny R to przedstawiciel topowej linii a nowsze modele będą okrojone z ergonomii lub w najtańszych modelach z ergonomii i solidnych bebechów?
    https://www.straganezoteryczny.pl/sk...wrozenia-sklep

    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb | ig

  5. #355

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Czyli obecny R to przedstawiciel topowej linii a nowsze modele będą okrojone z ergonomii lub w najtańszych modelach z ergonomii i solidnych bebechów?
    Na razie pisze R, nie R1, wiec diabli wiedza.

    Inna kwestia, ze chwilowo EOS R jest de facto topowym korpusem w linii R, nie?

  6. #356
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ilość punktów AF w Canonie jest imponująca, ciekawe czy jest coś takiego jak Focus Stacking Nikona bo to byłoby genialne.

    Patrząc na cenę to można przypuszczać że będzie jeden tańszy eRek ale co tam jeszcze można wykastrować, chyba te punkty af albo dać matrycę starszą/gorszą ?

    Ani canon ani nikon nie podali nigdzie informacji że obecnie premiery to jakieś flagowce czy topowe modele, ja bym to brał jako badanie rynku i dopiero po reakcji klientów można oczekiwać co będzie dalej.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 11-09-2018 o 10:05

  7. #357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ...Inna kwestia, ze chwilowo EOS R jest de facto topowym korpusem w linii R, nie?
    Jest topowym, jest najgorszym, jest najtańszym i najdroższym jednocześnie Chodziło mi o spekulacje odnośnie nazewnictwa przyszłych bezluster. Moim zdaniem ten korpus, nawet jeśli przyjąć, że wszystko w nim będzie działać jak trzeba, jest za bardzo okrojony by nie znalazło się miejsce dla czegoś bardziej wypasionego. Ale to w sumie nic istotnego. Dla mnie przyszłe korpusy mogą się nazywać Sierotka Marysia, Chip i Dale albo Jacek i Agatka. Byle czymś się wyróżniały, na plus oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-09-2018 o 10:09

  8. #358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Patrząc na cenę to można przypuszczać że będzie jeden tańszy eRek ale co tam jeszcze można wykastrować, chyba te punkty af albo dać matrycę starszą/gorszą ?
    na razie to do R bardziej trzeba szkiel niz korpusow.

    a z czasem... nie ma obaw, Canon da sobie swietnie rade z kastrowaniem ficzerow tak zeby odroznic lepszy korpus od gorszego. jakby byly mistrzostwa swiata w cieciu ficzerow, to ksiegowi Canona byliby jak Kanada w hokeju na lodzie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ani canon ani nikon nie podali nigdzie informacji że obecnie premiery to jakieś flagowce czy topowe modele
    no w Nikonie masz w sumie dwa korpusy i sadze, ze odgadles, ktory jest topowy. a w Canonie wykminic, ktory z zaprezentowanych body jest flagowym do bagnetu RF, jest jeszcze latwiej

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jest topowym, jest najgorszym, jest najtańszym i najdroższym jednocześnie
    taki klimat!

  9. #359
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do Canona R to momentami zastanawiam się o co chodzi i dlaczego taka cena za tak wykastrowany sprzęt, przecież dobrze znali co przygotowuje Nikon, podejrzewam ze cena szybko zostanie zweryfikowana dobrymi promocjami i cashback.
    Z7 to nie jest flagowiec, flagowej Zetki można sie spodziewać po premierze następcy D5, nie spodziewałbym sie też tańszego modelu od Z6, byłoby to zaskakujący ruch, który wskazałby że nikon niszczy aps-c dla zaawansowanych.

  10. #360

    Domyślnie

    zrobie mala korekte...

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Co do Canona R 6D mkII to momentami zastanawiam się o co chodzi i dlaczego taka cena za tak wykastrowany sprzęt, przecież dobrze znali co przygotowuje Nikon, podejrzewam ze cena szybko zostanie zweryfikowana dobrymi promocjami i cashback.
    ... i to chyba wyjasni, dlaczego uwazam powyzsze podejrzenia za kompletnie abstrakcyjne 6D mkII nadal nie stanial do takiego poziomu, jaki internety uznaly, ze powinien kosztowac "bo Nikon czy Sony go morduja ficzerami w tej cenie".

    zwlaszcza, ze R jak na ta polke cenowa ficzerowo wyglada wcale nienajgorzej.

    kto jak kto ale Canon doskonale liczy jaki sprzet i za jaka cene wypuscic. oni naprawde nie bez kozery maja 50% rynku...



    dzisiejsza cena przedpremierowa R (z adapterem) to 2440 EUR. moge sie o krzynke dobrego belgijskiego piwa zalozyc, ze 11 wrzesnia 2019 nie bedzie ponizej 2000 EUR, nawet z uwzglednieniem wszelkich cashbackow
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 11-09-2018 o 10:47

Strona 36 z 187 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686136 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •