Close

Strona 161 z 187 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 601 do 1 610 z 1868
  1. #1601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego kupowane są canony a lumixy nie.
    Myślę że powodów jest sporo ja sam znam co najmniej dwa. Optyka i AF.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #1602

    Domyślnie

    Optykę mają całkiem niezłą. A dzięki Sigmie przy okazji tanią. Zresztą optyka to już od jakiego czasu nie jest problem w żadnym systemie, bo to co się pojawia jest po prostu dobre+

  3. #1603

    Domyślnie

    Czy panasonic nie ma wspólnego z leica l-mount? to mogłoby pomoc w znalezieniu dobrej optyki. Edit: właśnie przeczytałem post czarnucha: trudno jest znaleźć zły obiektyw. Są obiektywy średnie "na długim końcu" albo "na brzegach maksymalnie otwarte", ale zdecydowanie złych mało jest.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 17-06-2021 o 23:35
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  4. #1604

    Domyślnie

    Nikt nie mówi o tym że jest zła. Chodzi o wybór, ceny, dostępność (przede wszystkim na rynku wtórnym).
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #1605
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czy Canon albo Nikon pozwoliłby sobie na wypuszczenie przeciętnego obiektywu, wątpię, nawet ta tania 50-tka z canona jest lepsza niż lustzrankowe, więc w ciemno można zakładać że każdy obiektyw ich będzie rewelacyjny.

  6. #1606
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    .. Nie wiem dlaczego kupowane są canony a lumixy nie. .
    Odpowiedź jest oczywista. Wielkość systemu. Uniwersalność. Marka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #1607

    Domyślnie

    Gdybym byl w systemie lumixa lub sony to chyba niczego by mi nie brakowalo. Najwiekszym systemem to chyba sony teraz jest...
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #1608
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Gdybym byl ... to chyba niczego by mi nie brakowalo. .
    Sęk w tym, że to zupełnie nieistotne. Bo są dziesiątki rodzai fotografii, ludzie o różnym stopniu zamożności itd itd. Jeden może powiedzieć, że ma w danym systemie to co potrzebuje, inny, że w systemie nie ma prawie niczego. W systemach Canona i Nikona było wszystko. I wiadomo, że w systemie Canona R będzie wszystko.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #1609
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Gdybym byl w systemie lumixa lub sony to chyba niczego by mi nie brakowalo. Najwiekszym systemem to chyba sony teraz jest...
    Nikon Z daje więcej możliwości odnośnie obiektywów.
    wiem wiem... zaraz będzie że tylko natywne że nie liczą się adaptery, a najważniejsze żeby były obiektywy producenta body... po czym zejdziemy na temat że Tamron i Sigma robi wiele obiektywów do Sony i nie istotne że je można podpiąć do Nikon Z...

  10. #1610

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nikon Z daje więcej możliwości odnośnie obiektywów.
    wiem wiem... zaraz będzie że tylko natywne że nie liczą się adaptery, a najważniejsze żeby były obiektywy producenta body... po czym zejdziemy na temat że Tamron i Sigma robi wiele obiektywów do Sony i nie istotne że je można podpiąć do Nikon Z...
    Kazdy radzi sobie jak moze Chodzi o to aby zrobic dobra fote Niestety nie przeklada sie to na zaawansowanie sprzetu i najlepszej klasy szkla
    A co do systemu Canon-R to stwierdzam, ze jest bezsensownie drogi z cenami wyciagnetymi z przyslowiowego "rekawa".
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 20-06-2021 o 13:19
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

Strona 161 z 187 PierwszyPierwszy ... 61111151159160161162163171 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •