Szukaj
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 01-03-2021 o 19:50
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
RP to bym ogólnie nie porównywał do tego Panasa, bo to jest bardzo podstawowy model. A ten S5 to moim zdaniem jest coś pomiędzy Z5 a Z6, ale znacznie bliżej mu do Z6. Bardzo zaawansowane funkcje wideo, których nie ma tańszy Nikon Z5(o RP nie wspominając), dobra seria, 6K photo, post photo mode itd.
Panas s5 ma też ciekawą funkcję fokus stacking, zapewne dla robiących makro to rzecz nieoceniona bez dodatkowego oprzyrządowania.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
To że sprzęt lepszy od konkurencji nic nie oznacza, obecnie nawet nie zwiększy im sprzedaży ( tak jak było z pentax ), a klient lubi porównywać, sugeruje się ceną, tu na forum często też jest oburzenie że nowy model aparatu taki drogi i nie zwraca uwagi na to że inny jest już na rynku np pięć lat i cenę ma niską.
Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-03-2021 o 20:23
Panasonic to tak niszowy system, że żaden (1 na 100) zawodowiec o nim nie pomyśli. Może filmujacy, nie znam wielu z tego odłamu branży.
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-03-2021 o 20:26
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Nowy system więc niszowy. Fuj gfx też był niszowy a za 2019 rok okazało się że sprzedał bardzo dużo sztuk bezluster, chyba więcej łącznie apsc i gfx niż bezluster Nikona. Więc ja byłbym ostrożny z przewidywaniami przyszłości. Jak widać Panas dogonił szybko technologicznie. Szybciej niż można by się spodziewać.
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 01-03-2021 o 20:58
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Dogonił, czy nie zawsze pozostaje kwestia szkieł do systemu. Na L-Mount dla Panasonica https://www.panasonic.com/global/con...s/L-Mount.html produkuje szkła Sigma (podobnie jak dla Sony dla bagnetu E) z serii DG DN (są obłędne i ich używam w mocowaniu FE) i nie trzeba liczyć jak w przypadku C/N wyłącznie na natywne szkła , czy tez ersatze Samyanga![]()
Ostatnio edytowane przez candar ; 01-03-2021 o 21:08
Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
/ insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo
System to nie coś co się sprzedaje lepiej w danym roku.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Za to są systemy totalitarne w których nie ma miejsca na obcą ideologię , technologię (niby jest, ale bez wzmianek o takowej) i szkła pozasystemoweTak więc systemowi Canona po kilkudziesięciu latach znajomości powiedziałem Au revoir :P
Ostatnio edytowane przez candar ; 01-03-2021 o 21:16
Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
/ insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo
Skontaktuj się z nami