Close

Strona 136 z 187 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136137138146186 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 351 do 1 360 z 1868
  1. #1351

    Domyślnie

    Bardzo udane
    Fakt, że z5 wg specyfikacji bije rp w każdym względzie. Mimo wszystko można wejść w system RF w cenie body ff 4kzl .
    Na R są teraz promocje i widziałem po 7kzl. Świetne body. Jak ktoś nie potrzebuje dwóch slotów to różnice w cenie z r6 lepiej przeznaczyć na optykę.
    R | 35 | 50 | 135

  2. #1352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    A nie jest tak, że R6 to odpowiednik Canona 6D, Nikona D750 w roku 2020?
    Jakoś mam wrażenie, że R, RP to średnio udane wejście Canona w FF ML.
    ja mam wrazenie, ze to wszystko jakies takie niedo* jeszcze jest.

    albo Rebel w cenie uczciwego aparatu (RP), tylko w odroznieniu od dotychczasowych Rebeli na 300 zdjec baterii w nim moze nie wystarczyc. wiem, czepiam sie

    wczesniej testowanie jakiejs pokracznej ergonomii na napalonych na nowosci (R)

    teraz korpus 20Mpix w nazwijmy to: raczej niedyskontowej cenie. nie mowie, ze zly, bo mi sie podoba, ale ta rozdzielczosc w 2020 roku nie urywa jakos wyjatkowo d*y

    albo korpus semi-pro 45Mpix w cenie topowego korpusu pro


    zeby do tego byla jakas spojna oferta optyki, to bym moze zrozumial czym sie niektorzy tak napalaja. a juz uzytkownicy DSLR Canona??? jeszcze wsrod Nikoniarzy rozumiem podniete bezlustrami, bo dotychczasowy AF DSLR Nikona w trybie live byl zenujaco smieszny. ale wsrod Canoniarzy, ktorzy od lat maja lustrzanki z fantastycznie dzialajacym DPAF???

    obudzcie mnie, jak Canon wypusci sensowny korpus R. moze miec matryce z 5D4, wrzucic mu GPS, normalna canonowska ergonomie (jak R5/R6, zadnych kretynskich eksperymentow), celownik elektroniczny z najwyzszej polki... to sie moze bede zastanawial a tak, to cytujac klasyka: ziewlem, pierdlem, poszlem...

  3. #1353

    Domyślnie

    Po 30 latach używania mam sentyment do Canona. R6 wygląda jak właściwy aparat w tym momencie - osiągi, ergonomia, wygląd. Ale FF nie jest już aj-waj do windowania ceny.
    Szczęśliwie mój D850 jeszcze długo będzie robić zdjęcia, choć czasem myślę jednak o czymś mniejszym. LV w ogóle mnie nie jara.
    BTW D780 - też ma cenę nie wiadomo skąd. To są korpusy, które chyba w ogóle nie zastniały. A to fajny aparat, ale znów - nie za te pieniądze.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

  4. #1354

    Domyślnie

    Akustyk masz rację, AF w LV 5dmk4 i to jak działa LV to w zasadzie bezlustro prawie. Dlatego odkąd przesiadłem się na canona sprzedałem inne bezlustra i też nie czuję ciśnienia w sumie.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  5. #1355
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D780 to akurat unikat w lustrzankach i nie porównywałbym tego z pomysłami jakie zrobił Canon w lustrzankach przed bezlutrami, to nie to samo, można naginać rzeczywistość ale po co ?
    Aparat ma cenę mało ciekawą bo to młody sprzęt, za jakiś czas może chętniej ludzie po niego sięgną żeby mieć taki mix w jednym body, wizjer optyczny i praca z nim od strony zasilania ma swoje cenne zalety, pchanie sie na siłę w wizjer elektroniczny wielu zniechęca, denerwuje i odpycha w kierunku fona w kieszeni.

  6. #1356

    Domyślnie

    Nie było porównania D780 do czegokolwiek. Było stwierdzenie, że z powodu ceny ten aparat póki co nie zaistniał.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

  7. #1357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...pchanie sie na siłę w wizjer elektroniczny wielu zniechęca, denerwuje i odpycha w kierunku fona w kieszeni.
    Wątpliwe żeby to tak działało. Ktoś kto kupuje tak zaawansowany sprzęt nie zadowoli się ani obrazkiem, ani ergonomią komórki. Ktoś inny, komu telefon wystarcza do robienia zdjęć (pewnie z 95% populacji ) wyśmieje potrzebę wydania kilkunastu tysięcy plnów po to żeby mieć "to samo" co ma w komórce, nie mówiąc już o noszeniu całego tego kramu. Dlatego IMHO rodzaj wizjera nie ma tu nic do rzeczy.
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #1358

    Domyślnie

    sprawdziłem "temat" i ogólnie ciekawie to wygląda... ale nie będę z sony zmieniał teraz na canona . Piersze było sony które wywindowało ceny w bezlusterkowcach i... źle chyab na tym nie wyszli. Raczej tanio już było i chyba trzeba się do tego przyzwyczaić
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #1359

    Domyślnie

    Może się zdziwicie, że ja patrzę w stronę Canona, choć mam powody by jednak być w Nikonie. Np Nikkor 200/2, na Z7II, z gripem. Mam też Arta 85, te szkła zostaną z Z7II. Pomijam ogrom innych szkieł np N70-200/2.8. Dlatego, że patrzę zawsze nie na to co teraz i za rok, ale czy ma coś sens w perspektywie wielu lat. Nikon coś się słabo rozwija, finanse firmy nie wyglądają ciekawie. Co będzie za lat 5-10?
    Ja nie jestem z tych co zmieniają system co 2 lata, jak konkurencja wypuści coś lepszego.
    Co do Canona i tego co mi tu brakuje. Poza niższymi cenami bo R5 byłby OK
    R - brak stabilizacji, głupia ergonomia, ale za to ma ten mój próg minimum 30 Mpx. Dlatego u Nikona nie myslę o Z6II.
    R6 - za mało Mpx. Jedyna wada. Pomijam niuansiki, ale sporo za mało Mpx dla mnie go dyskwalifikują.
    R5 - cena. Z dobrymi stałkami RF wręcz zaporowa. Żebym to ja jeszcze miał jakiś świetne szkła na bagnet EF (choćby Arty albo 70-200/2.8L), ale ja nie mam nic do Canona.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #1360

    Domyślnie

    @Jacek_Z dla Ciebie jest z7ii albo d850. Nie ma co szukać gdzie indziej
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

Strona 136 z 187 PierwszyPierwszy ... 3686126134135136137138146186 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •