Też mnie zastanowił ten 8 stopniowy IBIS, czy to tylko marketing czy też realne osiągi.
Szukaj
Też mnie zastanowił ten 8 stopniowy IBIS, czy to tylko marketing czy też realne osiągi.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
nie no, ja tez co do tego nie mialem watpliwosci. scenariusz rozwoju systemu RF jest bardzo logiczny i to ze najpierw wala szklami-misiami i jakimis tam wypierdzianymi nakretkami do nich (ergonomiczny eksperyment R i potem trabant w cenie uczciwego aparatu RP) bylo w 100% przewidywalne. Canon gra przede wszystkim pod swoich istniejacych uzytkownikow a dla tych byl jest i jeszcze przez pare lat bedzie dobry wybor uczciwych korpusow i bardzo uczciwej optyki z bagnetem EF. pospiech z RF jest jedynie spowodowany walacym sie rynkiem. dla mnie osobiscie te R5/R6 sa zadziwiajaco wywalone jak na to stadium rozwoju systemu (abstrahujac od ich cen). a to wynika pewnie z tempa narzuconego przez Alfioki i w mniejszym stopniu to co robi Nikon...
z tej trojki Sony jest najlepsze software'owo i elektronicznie wiec pod tym wzgledem moze sporo nadrobic samym tylko wykorzystaniem technologii.
mnie taki IBIS ciekawilby najbardziej w kombinacji ze 135/2 a zwlaszcza z 200/2.8. szczegolnie w tym ostatnim 1/500s to czas zaporowy dotrzymania z lapy, gdzie do zdjec kwiatkow/galazek/itp. (a nie sportu czy drobiu/dziczyzny) spokojnie mozna robic i 1/60s zeby nic sie nie poruszylo. podejrzewam ze tutaj IBIS nie da wcisnac wiele wiecej niz 2 dzialki (bo i szkla nie maja czujnikow zyroskopowych) ale nawet to byloby duzym ulatwieniem zycia...
akustyk.fc.pl albo tez bartrozanski@flickr
Pomiary stabilizacji są tak trudne w warunkach domowych że nawet jakby napisali 12-axis IBIS to nikt tego zweryfikuje ale fakt że Canon od biednego R i Rp poszli w świetne aparatki R5 i R6, cenowo nie widzę tu atrakcji ale to dwa różne aparaty, jeden dla pro gdzie cena nie jest tak istotna, a drugi dla amatora pewnie będzie miał dobre akcje marketingowe i cenowe.
Nikon może wygrać z dobrą ceną Z5, a Sony ze swoją metodą utrzymywania na rynku starych modeli nie wyjdzie tu dobrze ponieważ A7II odstaje już bardzo od konkurencji na każdym polu, więc może faktycznie A5 się pojawi ?
- - - - kolejny post - - - - - -
Dla mnie stabilizacja w aparacie jest bardzo ważna zarówno z manualnymi jak i nawet uwa zoom, nawet w starym A200 cieszyło i pozwalało zmniejszyć czasy, potem A7II i wiele wiele zdjęć z 2.8/135mm manualnymi, teraz mam wrażenie że w Z6 działą wydajniej ale nie pokuszę się o napisanie zdecydowanie że tak jest czy tylko takie odczucie.
Co do obiektywów to bardzo spodobał mi się ten ciemny 24-105, mimo koszmarnego światła są fajne gabaryty i to jest podejrzewam podstawa do zestawu z R6, będzie hit przy dobrych promo.
Czekam na Zetkowe kompakty i 24-120, oby były tanie bez S.
Sony mijają kolejne lata, a oni nadal nie chcą robić tańszych odpowiedników swoich drogich obiektywów GM.
Na razie jedyna skaza na diamencie jakiej się dopatrzyli w R5 (i tylko w video). Ale w sumie Canon uczciwie to przyznał w specyfikacji więc nie wiem o co chodzi.
Wątpię żeby ktoś problem temperatur rozwiązał sensownie, za duże ilości danych, za dużo mocy obliczeniowej, sam zapis na nośniku to wiele temperatury, ciekawe jak to rozwiązali w A7sIII bo plotki były że przeprojektowania wymagał system chłodzenia.
Ale chyba R5/R6 są to obecnie najładniejsze aparaty tak jak sobie na nie patrzę. Jescze ładny jest gfx 50r i xpro3
Ale rozumiem że tu sami inżynierowie od specek, że takie drobnostki nie są w ogóle brane pod uwagę![]()
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Ładne ? Typowy styl canona, trzeba to lubić, mi pasuje wygląd sony i nikon.
Wady w canonie dla użytkowników innych systemów to włącznik i brak pokrętła pod spustem, reszta różnie, na plus kółko na wybieraku w sony i canon, a nikon tego nie wprowadzi nigdy bo... BO NIE !!![]()
Włącznik jak najbardziej, to wada. Natomiast pokrętło nad spustem zamiast pod, jest nawet wygodniejsze.
A "ładność"? Tak, to ważne. Canony dla mnie są całkiem OK, a Nikon powinien wypuścić model wzorowany wizualnie na FM. Specjalnie dla konserwatystów.![]()
Precz z retro kiczem![]()
Precz z preczem!![]()
Skontaktuj się z nami