To może napiszesz krótkie porównanie R i Z7 plusy, minusy i dlaczego tak?
Szukaj
To może napiszesz krótkie porównanie R i Z7 plusy, minusy i dlaczego tak?
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Po co. Przeciez nikt nie robi takich zamian. Poważnie mówiąc, to już kiedyś pisałem i o jednym i o drugim. Wystarczy.
Skoro używasz obu to pewnie masz powody. Widać nie natknąłem się na Twoje wpisy.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Ja mam sprecyzowane wymagania : lepszy evf, 1/8000, w pełni mechaniczna migawka .
Zarówno z6 jak r zapewniają mi te funkcje .
R | 35 | 50 | 135
A czy R jest lepsze od 5dmk4 poza afem? Obrazek wydaje się bardziej szumieć.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
R bardziej szumi niz 5d4?
Tego nie widziałem , choć przyznaje testów porównawczych nie czytałem .
Paweł
Jestem bardzo ciekawy Twojej opinii . Jeżeli już o tym pisałeś proszę o link.
R | 35 | 50 | 135
Znalazłem mój link o Z7. O R-ce nie znalazłem. Może pisałem na forum obok, ale tam nie ma historii własnych postów.
Patrząc na moje zdjęcia, nie mam wrażenia, żeby R-ka bardziej szumiała niż 5D4. Niestety nie porównywałem ich jednocześnie.
Tak w skrócie o R-ce.
Co mnie (trochę) jeży:
- pokrętło on/off. Tyle to miejsca zajmuje.
- rewolucycjy gładzik. To cudo już chyba znika z zapowiadanym R5. Przyzwyczaiłem się do joya
- leży gorzej w łapie, niż 5D4
- farba się wytarta na dolnym rogu puszki i na uchwytach na pasek. Trochę za szybko.
a co lubię (FW 1.4, 1.6)
- autofokus servo
- brak korekcji BF/FF. 50 1.2 odżył
- wybór pola AF palcem na ekranie
- pierścień funkcyjny na adapterze do EF.
Wideo nim nie robiłem.
Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 05-06-2020 o 17:56
Dzięki
Czy jest opcja wyboru pola ostrości maziając palcem po ekranie podczas korzystania z evf?
R | 35 | 50 | 135
Dzięki
Paweł
Trudne pytanie (a może nie ) po który zestaw sięgasz chętniej ?
Domyślam się , że każdy pod inne zadania ale jednak zawsze są preferencje .
W moim przypadku pomimo , że rp ma lepsza jakość obrazka niż m43 to złapałem się na tym , że zdecydowanie częściej sięgam po olympusa.
R | 35 | 50 | 135
Skontaktuj się z nami