Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Nie odpuszczaj Pienin, naprawdę warto Właśnie stamtąd wróciłem z wyprawy z córeczkami ( 5 i 7 lat). Jeśli chcesz na szybko, to Wąwóz Homole, przez Wysokie do Szczawnicy i tam popas. A następnie ze Szczawnicy (lub Krościenka, gdzie łatwiej o darmowy parking) na Sokolicę, a potem na Trzy Korony (koniecznie przez Zamek Pieniński), skąd Wąwozem Sobczańskim do Sromowców. Tu opcje są dwie Spływasz kajakiem (polecam) do Krościenka (lub z flisakami na tratwie), bądź po Słowackiej stronie zwiedzasz przełom Dunajca i wracasz do Szczawnicy / Krościenka (ale to już spory kawałek sie robi, choć ze Sromowców do Szczawnicy w zasadzie po płaskim idziesz). Niedzicę i Czorsztyn polecam zwiedzic innym razem, lub przy okazji jazdy w Tatry. We wrześniu Pieniny są spokojne i puste (zwłaszcza rano). A widoki piekne Ja bym nie rezygnował
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Na zapoznanie się z Tatrami to Czerwona Ławka to chyba średni pomysł.
    Jest uważany za najtrudniejszy szlak w słowackiej części Tatr.
    Czyli drugi po Orlej Perci.
    Na pierwszy raz to raczej Sławkowski, albo coś innego technicznie podobnego.
    Jak ławka, to raczej Bystra, technicznie tragedii nie ma, a widoki zacne.
    Może masz rację, ale ja uwielbiam Orlą Perć .

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    http://wiezawidokowa.pl/
    chociaż nie wiem czy to akurat ta na którą chcecie wejść
    Ta wieża widokowa to chyba jeszcze jest nie ukończona, druga sprawa znając życie wprowadzą opłaty i czas otwarcia raczej nie będzie odpowiedni dla fotografowania wschodów a może nawet i zachodów.

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Zielonka
    Posty
    123

    Domyślnie

    Ścieżka koronami drzew to Bachledka koło Zdziaru na Słowacji.
    https://chodnikkorunamistromov.sk/pl/

    Wschody i zachody słońca w Tatrach jak na pierwszy raz to średni pomysł, chyba, że będziesz nocował w schronisku, najlepiej Murowaniec albo Piątka.

  5. #25

    Domyślnie

    Na wschód i zachód to jeszcze Łapszanka, ale to żadna wycieczka.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Na zapoznanie się z Tatrami to Czerwona Ławka to chyba średni pomysł.
    Jest uważany za najtrudniejszy szlak w słowackiej części Tatr.
    Czyli drugi po Orlej Perci.
    Na pierwszy raz to raczej Sławkowski, albo coś innego technicznie podobnego.
    Hmm sławkowski jest ok.

    Czerwona IMO jest bezproblemowa. Rysy od polskiej strony były sa trudniejsze (wyślizgane skały)

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Ta wieża widokowa to chyba jeszcze jest nie ukończona, druga sprawa znając życie wprowadzą opłaty i czas otwarcia raczej nie będzie odpowiedni dla fotografowania wschodów a może nawet i zachodów.
    Poza tym to w Krynicy, 50 km w linii prostej od Krościenka, a droga idzie zygzakiem

    Gmina Ochotnica Dolna kilka lat temu zrobiła 4 lub 5 wież widokowych, wschody i zachody słońca fotografowane z nich wychodzą wspaniale. Najpopularniejsze to na Lubaniu i Koziarzu. Ta druga ma tą zaletę, że dojedziesz pod nią samochodem. Wystarczy w yanosik'u ją wyszukać i program Cię doprowadzi. Z drogi wojewódzkiej 969 skręcasz w Jazowsku na Obidzę i zaraz za mostem na Dunajcu w prawo na Brzynę. Po 5-6 kilometrach opuszczasz asfalt i jedziesz szutrówką, skręt w lewo przy "choince" z nazwami przysiółków. To droga ALP ale nie zamknięta bo prowadzi do gospodarstw rolnych na szczycie.

    https://www.google.pl/search?newwind...2!2i111!4f13.1

    Zaliczysz wschód słońca i pojedziesz dalej. Mnie z tej miejscówki wyszło kilka całkiem niezłych fot. Trzeba tam być jeszcze na niebieską godzinę.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Poza tym to w Krynicy, 50 km w linii prostej od Krościenka, a droga idzie zygzakiem

    Gmina Ochotnica Dolna kilka lat temu zrobiła 4 lub 5 wież widokowych, wschody i zachody słońca fotografowane z nich wychodzą wspaniale. Najpopularniejsze to na Lubaniu i Koziarzu. Ta druga ma tą zaletę, że dojedziesz pod nią samochodem. Wystarczy w yanosik'u ją wyszukać i program Cię doprowadzi. Z drogi wojewódzkiej 969 skręcasz w Jazowsku na Obidzę i zaraz za mostem na Dunajcu w prawo na Brzynę. Po 5-6 kilometrach opuszczasz asfalt i jedziesz szutrówką, skręt w lewo przy "choince" z nazwami przysiółków. To droga ALP ale nie zamknięta bo prowadzi do gospodarstw rolnych na szczycie.

    https://www.google.pl/search?newwind...2!2i111!4f13.1

    Zaliczysz wschód słońca i pojedziesz dalej. Mnie z tej miejscówki wyszło kilka całkiem niezłych fot. Trzeba tam być jeszcze na niebieską godzinę.
    Ja akurat mobilny nie jestem tylko wszystko na nogach
    Lubań znam i widoki piękne, popatrzyłem na Koziarz na grafice w googlu i wydaje mi się że z tego miejsca widoki są mnij ciekawe, ale trzeba być na miejscu i osobiście to stwierdzić.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Ja akurat mobilny nie jestem tylko wszystko na nogach
    Lubań znam i widoki piękne, popatrzyłem na Koziarz na grafice w googlu i wydaje mi się że z tego miejsca widoki są mnij ciekawe, ale trzeba być na miejscu i osobiście to stwierdzić.
    Nie będę polemizował z tą opinią, bo trafna Ja tylko podałem sposób dotarcia na Koziarza dla mobilnych, piechociarze mają ścieżkę rowerową którą wyjdą od skrzyżowania w Ochotnicy Dolnej.

  10. #30

    Domyślnie

    łał, co ja tu czytam, czerwona ławka i dziesiątki metrów w niemal pionie po łańcuchu to bezproblemowo jest a Rysy to spacerek. i to wszystko człekowi co w życiu w tatrach nie był. wymiękłem.
    i nie, nie jestem bohaterem pasty co na giewont wchodzi z aparatem tlenowym i skorupach po kolana, zlazłem to wiele razy i to z 15 kg plecakiem ale takie polecanki kończą się czasem tragicznie...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Pieniny
    By krop in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 06:33
  2. Wypad w Pieniny - Otwarty Plener Fotograficzny Pieniny 2014
    By black70 in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 16:25
  3. [ Krajobraz ] Pieniny
    By gremlin.ns in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 20:52
  4. [ Krajobraz ] Pieniny
    By erde in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-02-2009, 22:05
  5. [ Krajobraz ] A w tle Pieniny...
    By Shooter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 22:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •