Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Fotografia krajobrazowa obiektywem kitowym

    Witam.
    Nabyłem lustrzankę Nikon D5300 z obiektywem 18-50. Zawsze podobała mi się fotografia krajobrazowa, jednak mam wrażenie, że nie uda mi się zrobić pieknego zdjęcia, jakie podziwiam na blogach i w magazynach dysponując jedynie obiektywem kitowym. Z tego wszystkiego niechętnie wybieram się w plener bo w głowie siedzi "i tak nie uda ci się zrobić tak pieknęgo zdjęcia". Czy ktoś z was może wyprowadzić mnie z błędu, pokazać piękne zdjęcia krajobrazu wykonane obiektywem kitowym? Czy jednak racja jest taka, że faktycznie ten obiektyw nie nadaje się do tego celu?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Kolego, normalnie rozwaliłeś dziś bank tym wpisem

    https://500px.com/gear/lenses/nikon/...3-5-5-6g-vr-ii

  3. #3

    Domyślnie

    Nikon nie produkuje obiektywu 18-50, a ten Sigmy faktycznie jest taki sobie.
    Za to najnowszy Nikkor AF-P 18-55 VR jest bardzo dobry.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Dajcie spokój kolega pewnie naczytał się na fejsbukowych grupach, że kit to tylko do wbijania gwoździ

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Przepraszam, ale postaram się dostosować do sposobu myślenia założyciela wątku i spróbuję coś napisać o fotografowaniu krajobrazu na poziomie podstawowym.
    1. Przeszkodą w zrobieniu pięknego krajobrazu o ktorym piszesz nie jest brak najdoskonalszego obiektywu tylko brak wiedzy, umiejętności i doświadczenia w robieniu takich zdjęć o jakich piszesz.
    2. Zdjęcie krajobrazu to jakieś miejsce i jakieś warunki oświetlenia tego miejsca. Jeżeli nie wystarcza wiedzy, doświadczenia i wyobraźni gdzie i kiedy zrobić zdjęcie, to żaden aparat z najlepszym obiektywem nic tu nie pomoże.
    3. Bez porównania ważniejsza od obiektywu jest też obróbka zdjęcia. Jeżeli nie będziesz biegle potrafił posługiwać się programem do obróbki i "wyciągnąć" ze zrobionego zdjęcia wszystkiego co możliwe zgodnie z Twoim wyobrażeniem tego kadru, to żadnym obiektywem i aparatem tego nie zastąpisz.
    4. Zamiast dramatyzować na temat obiektywu należy więc na godzinę przed wschodem słońca być na upatrzonym stanowisku i czekać na rozwój sytuacji na niebie, robić zdjecia, obrabiać, analizować, dyskutować i tak w kółko aż pojawi się pierwsze zadowolenie.
    5. Kiedy będziesz zadowolony ze zdjęć robionych tym kitem ktory posiadasz, wtedy ewentualnie będzie pora zastanowić się czy go zamienić i na co.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grinn33 Zobacz posta
    Witam.
    Nabyłem lustrzankę Nikon D5300 z obiektywem 18-50. Zawsze podobała mi się fotografia krajobrazowa, jednak mam wrażenie, że nie uda mi się zrobić pieknego zdjęcia, jakie podziwiam na blogach i w magazynach dysponując jedynie obiektywem kitowym. Z tego wszystkiego niechętnie wybieram się w plener bo w głowie siedzi "i tak nie uda ci się zrobić tak pieknęgo zdjęcia". Czy ktoś z was może wyprowadzić mnie z błędu, pokazać piękne zdjęcia krajobrazu wykonane obiektywem kitowym? Czy jednak racja jest taka, że faktycznie ten obiektyw nie nadaje się do tego celu?

    Pozdrawiam
    Zapewniam Cię, że da się , moje może nie są jakieś wybitne, ale wszystko robione D90 + kit 18-55 (ewentualnie kilka węższych kadrów niskobudżetowym tamronem 70-300)
    https://gurushots.com/lucas85/photos

  8. #8

    Domyślnie

    Pójdę dalej, telefonem się da ;D





    Tu trochę ręka mi się omskła ;D

    ..także ten tego, co dopiero lustrzanką, nawet z kitem.
    ;]

  9. #9

    Domyślnie

    szeroki zakres w kicie 18-105 jest godny polecenia...

  10. #10

    Domyślnie

    He, zawsze zdjęcia z fona wstawione z dopiskiem "telefonem się da" przekonują mnie, że jednak się nie da @Necronomicon gratuluję galerii. Każdy sam wyciągnie wnioski co do porównania starego d90 z nowym smarfonem.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia wnętrz i krajobrazowa dx czy fx (d7100 czy d600)
    By kuuubu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 02-01-2019, 17:45
  2. TATRY – fotografia krajobrazowa i nocna
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 11:01
  3. [Poradnik] Fotografia krajobrazowa w czerni i bieli
    By Nemeth in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 16:39
  4. Fotografia krajobrazowa - dziura i ogniskowa
    By rmgdansk in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 20:44
  5. Zdjęcia sportowe w hali z kitowym obiektywem?
    By Anonymous in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2005, 14:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •