Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Prośba do użytkownikó Sigmy Art 18-35 1.8 - Problem z ostrością

    Witam, mam pytanie do użytkowników Sigmy 18-35mm 1.8. Borykam się z dużym problemem odnośnie ostrości i z tego co wiem, to bardzo dużo egzemplarzy go posiada jak nie wszystkie. Mało o tym jest w internecie gdyż nie każdy o tym po prostu wie a problem pojawia się po spełnieniu pewnych warunków, które mogą być pomijane przez większość użytkowników, ale do rzeczy - Obiektyw nie trafia ostrością w sytuacji gdy korzystamy z pojedynczego punktu ostrości i wybierzemy np skrajny lewy (przy brzegu kadru) W miarę możliwości prosiłbym użytkowników o przetestowanie swoich szkieł pod takim właśnie kątem. Od razu zaznaczam, że nie jest to problem, który może rozwiązać kalibracja (która de facto wykonałem) bo ta jest robiona do punktu centralnego. Oczywiście wybierając ostrość na punkcie centralnym obiektyw trafia idealnie i zdjęcie jest boskie pod każdym względem. Dodam jeszcze, że problem nasila się przy ogniskowej 35 mm
    Ostatnio edytowane przez Necronomicon ; 30-08-2018 o 08:22

  2. #2

    Domyślnie

    Ten obiektyw tak ma. Czasem bardziej, czasem mniej. Przyzwyczaj się, albo odsprzedaj.
    ['O]

  3. #3

    Domyślnie

    Kalibrowałem swoją S18-35 USB Dock'iem. Ponieważ boczne pola dalej nie łapały ostrości, chciałem wysłać do Gdyni. Kolega mi to odradził, ponieważ serwis kalibruje szkło wyłącznie pod AF centralny.
    A ponieważ na centralnym mam żyletę, dlatego sobie podarowałem i teraz korzystam wyłącznie z tego jednego pola AF. Już się do tego przyzwyczaiłem, bo efekty są przepiękne, a do tego ilość nietrafionych zdjęć z kilkunastu procent spadła praktycznie do zera (czasami trafi się jakieś 2-3 pojedyncze sztuki na kilkaset ujęć).
    Ale z uwagi na taką właśnie przypadłość AF, na pewno nie jest to szkło idealne
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie podobnie Tydzień temu zakupioną S18-35 skalibrowałem USB-Dock-iem i w dniu dzisiejszym próba na spacerze. Niestety, ale wydaje mi się, że liczba nietrafionych zdjęć jest większa jak z S50 f1,4.
    Ale jeśli już AF trafi w punkt, to zdjęcie jest śliczne. I tak jak kolega zauważył, u mnie też na skrajnych polach AF jest słabo. Centralny praktycznie idealny
    Więc chyba ten typ tak ma troszkę szkoda, bo szkło na prawdę jest fajne.
    Specjalnie po powrocie do domu podpiąłem raz jeszcze pod USB-Dock, żeby skorygować czy wszystko jest ok. I tak jak w czasie kalibracji, każda ogniskowa i na każdej odległości jest na "0"
    Ostatnio edytowane przez Paw-Bor ; 02-09-2018 o 19:59

  5. #5

    Domyślnie

    No i mam dylemat czy zostawiać to szkło u siebie czy korzystać z prawa zwrotu towaru, ale powiem szczerze, że widząc jaki obrazek daje ten obiektyw to aż się szkoda z nim rozstawać. Zauważyłem jeszcze duży rozjazd (BF) w zależności od ogniskowych. Mam rozumieć, że ten problem powinienem bez problemu rozwiązać kalibracją w serwisie bądź sigma dockiem ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Necronomicon Zobacz posta
    No i mam dylemat czy zostawiać to szkło u siebie czy korzystać z prawa zwrotu towaru, ale powiem szczerze, że widząc jaki obrazek daje ten obiektyw to aż się szkoda z nim rozstawać.
    Wystarczy przestać używać skrajnych pól AF. Da się z tym żyć.


    Cytat Zamieszczone przez Necronomicon Zobacz posta
    Zauważyłem jeszcze duży rozjazd (BF) w zależności od ogniskowych. Mam rozumieć, że ten problem powinienem bez problemu rozwiązać kalibracją w serwisie bądź sigma dockiem ?
    Tak.
    ['O]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Necronomicon Zobacz posta
    Zauważyłem jeszcze duży rozjazd (BF) w zależności od ogniskowych. Mam rozumieć, że ten problem powinienem bez problemu rozwiązać kalibracją w serwisie bądź sigma dockiem ?
    Spokojnie. U mnie było podobnie. Na ogniskowej 18mm mam -5 a już na 35mm mam chyba -12
    Szkiełko świetne, ja chyba jak kolega wyżej pisze będę unikał skrajnych pól AF.
    Bo obrazek, jakość wykonania jest świetna w tym szkle


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8

    Domyślnie

    Eeee, chyba nieee

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prv.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	242,0 KB
ID:	13528
    ['O]

  9. #9

    Domyślnie

    Jakieś szczegóły ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  10. #10

    Domyślnie

    Jeżeli te zdjęcia miały być dowodem na to, że sigma trafia skrajnymi punktami AF, to nie są. Na zdjęciu wklejonym przeze mnie (to z nałożoną siatką) widać, że punkt AF był ustawiony ledwo dwie pozycje od centralnego.
    ['O]

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. prośba o opinie dot. zakupu używanej sigmy 150 f/2.8
    By krwawyrysiek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2013, 15:36
  2. Prosba o wycene Sigmy 18-50 mm f/2.8
    By arwic in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 21:40
  3. Tulipan Sigmy - prosba o identyfikacje.
    By spl in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 21:40
  4. D80 kit - problem z ostrością
    By brzuska in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 22:49
  5. prosba o ten sam kadr z sigmy 10-20 i nikkora 10.5
    By malisz in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 15:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •