Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 79

Wątek: Nikkor Z 35/1.8

  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koper_dg Zobacz posta
    na chłopski rozum zastosowanie adaptera pomniejszającego bagnet do Nikon F wiąże się ze stratami takimi jak: winietowanie i mniejsza ostrość na brzegach zdjęcia,
    ja nie widze tego chlopskiego rozumu w tym rozumowaniu

    obiektyw F jest projektowany do pracy na bagnecie F. ze srednica tegoz bagnetu i odlegloscia rejestrowa tegoz bagnetu, bo jego konstrukcja optyczna (i cala mechanika) sa juz na ten bagnet zaprojektowane.

    adaper FTZ to z punktu widzenia optyki tylko i wylacznie nakretka, ktora w korpusie Z robi bagnet F. ze srednica tegoz bagnetu i odlegloscia rejestrowa tegoz bagnetu. wiec szklo F przez adapter FTZ pracuje natywnie tak jak do tego zostalo stworzone.

    roznice optyczna moga byc miedzy korpusem F a Z ze wzgledu na projektowane mikrosoczewki na matrycy Z i ewentualnie cienszy lub grubszy (on raczej jest grubszy przy krotkich odleglosciach rejestrowych) filtr AA. i to moze wbrew pozorom moze byc zauwazalna roznica przynajmniej w szklach, ktore na tych mikrosoczewkach sporo korzystaja (glownie UWA). 35/1.4 moze sie tutaj zalapac


    dla odroznienia pomysl o przykladzie pierscieni dystansowych. zakladasz pierscien 20mm na bagnet F do szkla typu 85/1.8, zapinasz do korpusu F... i... jest dupa zbita. bo ten adapter przesuwa caly uklad optyczny (obiektywu) daleko poza jego normalne warunki robocze i nagle szklo, ktore juz przy lekkim przymknieciu ma swietny poziom detalu, po zalozeniu pierscienia (caly czas na natywnym bagnecie) lezy i kwiczy optycznie.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 10-07-2019 o 13:07

  2. #62

  3. #63

  4. #64

    Domyślnie

    Po wstępnych domowych testach niestety stwierdzam, że 35/1.8S to cienki Bolek przy 28/1.4E. Ten drugi świetnie działa na Z6, ale wyważenie tego zestawu jest beznadziejne. Tak będzie z każdym szkłem f1.4 z bagnetem F. FTZ to przecież tylko wydmuszka. Cały ciężar znajduje się z przodu.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    niestety stwierdzam, że 35/1.8S to cienki Bolek przy 28/1.4E
    Co dokładnie masz na myśli? mi się wydaje że to szkiełko jest genialne - Nikon nigdy nie miał tak dobrego 35mm. Obrazek podoba mi się bardziej niż 35/1.4g.
    Kombo Z+35/1.8s jest świetnie wyważone, dla mnie absolutna rewelacja.

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Ten drugi świetnie działa na Z6, ale wyważenie tego zestawu jest beznadziejne
    To samo miałem z T24-70/2.8 G2, a już przy 70-200/4VR nie stanowi najmniejszego problemu
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Co dokładnie masz na myśli? mi się wydaje że to szkiełko jest genialne - Nikon nigdy nie miał tak dobrego 35mm. Obrazek podoba mi się bardziej niż 35/1.4g.
    Kombo Z+35/1.8s jest świetnie wyważone, dla mnie absolutna rewelacja.



    To samo miałem z T24-70/2.8 G2, a już przy 70-200/4VR nie stanowi najmniejszego problemu
    Ostrość, detal jest po stronie 28/1.4E. AF działa chyba podobnie. To takie spostrzeżenia w warunkach domowych.


    Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  7. #67

    Domyślnie

    Do poczytania
    https://alikgriffin.com/im-completel...-to-this-lens/

    Autor napisał również test 50s i 85s
    R | 35 | 50 | 135

  8. #68

    Domyślnie

    ja na dniach będę kupować nikona z6II i mam dylemat, bo nie wiem czy zdecydować się na nikonowskiego 35/1.8s czy na sigmę 35/1.4 art czy ktoś ma jakieś doświadczenia/porównania? nie ważna jest dla mnie waga ale to aby generowany obraz był ładny...ładny dla mnie to znaczy: plastyczny, miękki, z ładnym bokehem... wydaje mi się sensowniejszym pójście w stronę światła 1.4, ale już sama nie wiem...

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tonacja Zobacz posta
    ładny dla mnie to znaczy: plastyczny, miękki, z ładnym bokehem...
    Sigma ma wszelkie zalety, ale tych akurat nie.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Sigma ma wszelkie zalety, ale tych akurat nie.
    hahaha..całe życie w błędzie ?
    nie wiem..sporo osob sobie chwali, nie wiem..nie mialam, nie uzywałam. Dlatego pytam

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •