Close

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 172

Wątek: Nikkor Z 50/1.8

  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    hmm... Sigma 50 Art ostrzejsza w Canonie niz w Nikonie...
    Zależy na jakiej matrycy mierzone. Miedzy 5DSR a 800E jest spora różnica w rozdzielczości. Co do samego obrazka i charakteru zgoda, ale to niestety kwestia indywidualna i cieżko to zmierzyć Fotopolis próbuje przedstawiać wyniki bokehu na wykresach i wychodzi to po prostu śmiesznie.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-01-2020 o 12:35

  2. #152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zależy na jakiej matrycy mierzone.
    ja to wiem. ale wyznawcy DXO Akbar i tak beda fechtowac golymi numerami, bo uzycie mozgu zeby je zrelatywizowac jest juz za trudne

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Co do samego obrazka i charakteru zgoda, ale to niestety kwestia indywidualna i cieżko to zmierzyć Fotopolis próbuje przedstawiać wyniki bokehu na wykresach i wychodzi to po prostu śmiesznie.
    w tym sie podobniez da cos pomierzyc nawet, ale...

    ja jestem prosty czlowiek, fotografia to sztuka wizualna wiec ufam temu co widze. i wole sto razy bardziej opinie pokroju "kon jaki jest kazden widzi" niz trzytomowe opracowanie ile kopyt i jakich powinno zwierze miec, zeby tymze koniem byc i ze w ogole jak ten kon jest Sony lub Zeiss (dwoch wspoludzialowcow DXO jesli mnie pamiec nie myli) to on kurna jest co najmniej pegazem albo jednorozcem nie trzeba od razu przec w "czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko" ale czasem warto po prostu posluzyc sie wlasnymi slepiami i wlasnym doswiadczeniem, niz tak jak wyznawcy DXO Akbar walic salwami pomiarow. najczesciej i tak nie rozumiejac co tak naprawde te wartosci numeryczne oznaczaja

  3. #153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja to wiem. ale wyznawcy DXO Akbar i tak beda fechtowac golymi numerami, bo uzycie mozgu zeby je zrelatywizowac jest juz za trudne


    w tym sie podobniez da cos pomierzyc nawet, ale...

    ja jestem prosty czlowiek, fotografia to sztuka wizualna wiec ufam temu co widze. i wole sto razy bardziej opinie pokroju "kon jaki jest kazden widzi" niz trzytomowe opracowanie ile kopyt i jakich powinno zwierze miec, zeby tymze koniem byc i ze w ogole jak ten kon jest Sony lub Zeiss (dwoch wspoludzialowcow DXO jesli mnie pamiec nie myli) to on kurna jest co najmniej pegazem albo jednorozcem nie trzeba od razu przec w "czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko" ale czasem warto po prostu posluzyc sie wlasnymi slepiami i wlasnym doswiadczeniem, niz tak jak wyznawcy DXO Akbar walic salwami pomiarow. najczesciej i tak nie rozumiejac co tak naprawde te wartosci numeryczne oznaczaja
    Ty czytasz posty przed publikacją? . Nie wiem czy jestem za bardzo zmęczony , ale nie mogę złapać myśli przewodniej w drugim wierszu ......

  4. #154

  5. #155

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ...i ze w ogole jak ten kon jest Sony lub Zeiss (dwoch wspoludzialowcow DXO jesli mnie pamiec nie myli)...
    To są chyba jakieś ploteczki bez pokrycia, czy nie są?

  6. #156

    Domyślnie

    Zastanawia mnie budowa tego obiektywu, 2x więcej soczewek i pierwsza wklęsła, czy budowa tych nowych obiektywów Nikona ma coś wspólnego z techniką odwróconego mocowania jak w macro?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50mm budowa.jpg
Wyświetleń:	363
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	36528
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  7. #157

    Domyślnie

    Rzucili cashbackiem i temat 50 wraca, choć uważam, że >2k za 1,8 to cena nieprzyzwoita.
    Mam zetkowe 35 mm i 85 mm na FTZ. I o ile 35 mm to dla mnie szkło bezbłędne i niezawodne, o tyle 85 mm przestałam zabierać na sesje, bo nie nadążał. Lukę ma zapełnić 50 mm, ale nie wiem, które. Jakość obrazu ma dla mnie znaczenie drugorzędne, w sumie nawet wolę pewną "chropowatość" lustrzankowych szkieł. Kluczowa jest dla mnie praca AF, również (a może zwłaszcza) pod słońce. Ma się nie gubić i już. Jest szansa, że 50 g na adapterze będzie równie niezawodna jak 35 mm bez, czy raczej mam się spodziewać podobnych problemów jak z 85 mm (wiem, za dużo chcę od tej ogniskowej)?

  8. #158

    Domyślnie

    Zetkowe 50 1.8 kupiłem latem za ~2,5 k PLN i nie żałuję. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia, to można nówkę "wyrwać" obecnie za 1599 zł korzystając z rabatu 450 zł tutaj: https://www.mediaexpert.pl/lp,8596-n...?clickId=58365
    Myślę, że jest to okazja.
    ________________________
    Z7, 14-30 f4, 24-70 f4, 20 1.8s, 50 1.8s, MC 105 2.8 VR s

  9. #159

    Domyślnie

    A i owszem szkło bardzo fajne.

  10. #160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kot.paskowy Zobacz posta
    Rzucili cashbackiem i temat 50 wraca, choć uważam, że >2k za 1,8 to cena nieprzyzwoita.
    Mam zetkowe 35 mm i 85 mm na FTZ. I o ile 35 mm to dla mnie szkło bezbłędne i niezawodne, o tyle 85 mm przestałam zabierać na sesje, bo nie nadążał. Lukę ma zapełnić 50 mm, ale nie wiem, które. Jakość obrazu ma dla mnie znaczenie drugorzędne, w sumie nawet wolę pewną "chropowatość" lustrzankowych szkieł. Kluczowa jest dla mnie praca AF, również (a może zwłaszcza) pod słońce. Ma się nie gubić i już. Jest szansa, że 50 g na adapterze będzie równie niezawodna jak 35 mm bez, czy raczej mam się spodziewać podobnych problemów jak z 85 mm (wiem, za dużo chcę od tej ogniskowej)?
    Ja po zakupie 50 1.8s (kilka miesięcy temu), podczas sesji plenerowych (ślubnych/narzeczeńskich) praktycznie nie zakładam już nic innego (mam 35 1.8ed, 50 1.8g, 85 1.8G). Tą 50tką robię prawie całą sesję, dla urozmaicenia zakładam Noktona 40 1.4. Podczas reportaż też ją uwielbiam. Ostre, szybkie, celne, ciche. 35 1.8ed przez FTZ też spoko, ale przez tą 50 1.8s myślę o zmianie na 35 1.8s.
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

Strona 16 z 18 PierwszyPierwszy ... 61415161718 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •