Close

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 172

Wątek: Nikkor Z 50/1.8

  1. #21

    Domyślnie

    50/1.8 FE optycznie nie jest złym szkłem. To co w nim wkurza to wolny AF. Oczywiście z tym LV w Nikonie to lekka przesada, ale Sony oszczędziło na silniku w tym modelu. O jakość tego Nikkora się nie boję, zapewne będzie na najwyższym poziomie, ale komu potrzebna jest aż taka jakość? Pro i tak się zaopatrzą w 50/1.2 lub coś z niezależnych ze światełkiem f/1.4. Mnie osobiście szkoda, że Nikon nie zaprezentował po prostu taniego i niezłego szkiełka w typie 50/1.8 G. Bo na taką jakość w połączeniu z taką ceną po prostu nie wypada narzekać. Jest przelotka i można je sobie podłączyć, ale taki zestaw robi po prostu większy i cięższy niż mógłby być.

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fan911 Zobacz posta
    Duża część Nikoniarzy "żyje" ofertami na Alledrogo i OLX-ie, gdzie używane 35-tki, 50-tki czy 85 można kupić w przedziale cenowym 300-800 zł. Tu mamy początek końca tych czasów.

    Dla mnie zawsze adaptery były bez sensu, bo to kolejny element, z którym jest "zabawa" przy robieniu zdjęć. Szkiełka się przepina "klik-klik", a mając w terenie pierdołowatą przejściówkę, już trzeba więcej zachodu...
    Niby dlaczego koniec takich czasów? Jeśli się przyspawa przejściówkę to to wszystko można użyc na bezlustrze. Niech się nikon wtedy wypcha z drogimi nikkorami S.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Pro i tak się zaopatrzą w 50/1.2 lub coś z niezależnych ze światełkiem f/1.4.
    50 mm się zapowiada bardzo "ciekawie". Będzie 1.8 ("tanie" ale ciemne ) , będzie 1.2 zapewne jednak drogie, koszmarnie drogie 0,95 a .. zabraknie kompromisu 1.4? Najciekawszą jasność (tzn z akceptowalną ceną) oddadzą Sigmie?

    PS - brakuje pleśniaka, powinni jeszcze zrobić małe 2.8 i to byłby wtedy kosmos w wyborze

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Najciekawszą jasność (tzn z akceptowalną ceną) oddadzą Sigmie?
    Sigma i tak w swoich bezlusterkowych szkłach stosuje przejściówki tyle, że na stałe przyspawane Może Nikon wychodzi z tego założenia i daję podobną opcję w postaci swojej przejściówki do swojej 50/1.4. Połączenie bardziej giętkie za to tańsze i z gwarancją banglania, np po aktualizacji softu

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    50/1.8 FE optycznie nie jest złym szkłem. To co w nim wkurza to wolny AF. Oczywiście z tym LV w Nikonie to lekka przesada, ale Sony oszczędziło na silniku w tym modelu. O jakość tego Nikkora się nie boję, zapewne będzie na najwyższym poziomie, ale komu potrzebna jest aż taka jakość? Pro i tak się zaopatrzą w 50/1.2 lub coś z niezależnych ze światełkiem f/1.4. Mnie osobiście szkoda, że Nikon nie zaprezentował po prostu taniego i niezłego szkiełka w typie 50/1.8 G. Bo na taką jakość w połączeniu z taką ceną po prostu nie wypada narzekać. Jest przelotka i można je sobie podłączyć, ale taki zestaw robi po prostu większy i cięższy niż mógłby być.
    Czy Nikon mógłby pozwolić sobie teraz na premierę aparatu z 45Mpix i żeby 50-tka była na tym przeciętna ?

    Przy okazji takiej prezentacji powstającego nowego systemu można zauważyć że to jest stawianie sie pod ścianą ponieważ jak wypuścimy tani obiektyw, który ledwo poradzi sobie w testach na matrycy 24Mpix to jak uzasadnimy zakup drogiego aparatu, który nic nie wniesie przy korzystaniu z tego obiektywu ?
    Jest to też ślepa uliczka odnośnie gabarytów i wagi, z jednej strony ma być lżej i mniejsze ale zaraz pojawia się problem komfortem trzymania zestawu, ma być lekko, wiec nie wpakujemy gigantycznego akumulatora, ma być pierdyliard pikseli ale od obiektywu wymagamy lekkości i małych gabarytów, a na koniec ja chciałbym 50-tki w cenie max 250$, no niestety R&D w sony, canonie, nikonie itd ma problemy, w które sami się wpędzili i jest nakręcane przez oczekiwania klinetów.

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Sporo w tym racji.

  6. #26

    Domyślnie

    Jak dla mnie jest jeszcze jeden ważny aspekt.

    Jak robię zdjęcia SONY Loxia 50/2 to... to jest super-uczucie obcowania z ładnie wyglądającym i idealnie mechanicznie pracującym szkłem. Metalowa obudowa, metalowa osłona przeciwsłoneczna, ustawianie przysłony czy kręcenie pierścieniem ostrości to czysta przyjemność. Oczywiście Leica to nie jest, ale ... jest dobrze Na tyle dobrze, że rozważam kolejne Loxie, bo przy współpracy z bezlusterkowcem ilość trafionych kadrów to 100% - mówimy o zdjęciach statycznych.

    Wygląd szkiełek Nikona S-line mi się nie podoba. 50-tka wygląda jak plastik-fantastik i jest dziwnie pękata. Na zdjęciach nie porywa, a wygląd, dla mnie, to też jakiś tam argument

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czy Nikon mógłby pozwolić sobie teraz na premierę aparatu z 45Mpix i żeby 50-tka była na tym przeciętna ?
    A co złego jest w przeciętnym i tanim szkle? Byś nie kupił? Dorosły człowiek wie za co płaci i wydając 800 PLN raczej nie spodziewa się jakichś cudów. Kiedyś w systemie takim jak Nikon powodem do dumy i ucieraniem nosa konkurencji było posiadanie w swoim arsenale niedrogich i średnio jasnych obiektywów takich jak 50 G czy wcześniej D. Takie obiektywy napędzają sprzedaż mimo, że nie biją rekordów i nie królują w benchmarkach. A czy to znaczy, że są złe albo, że nie są wystarczające dla większości użytkowników? Co mi po szkle ze światłem f/1.2 czy nawet jaśniejszym, które będzie najlepsze na świecie skoro ja (i pewnie 90% użytkowników) nie potrzebuję takiej jakości, a potem i tak go sobie nie kupię. Podniecanie się tymi wynikami, które potem tak trudno jest dostrzec na zdjęciach to już jakaś choroba. A wagę, rozmiary czy cenę, w przeciwieństwie do tych super wyników w tabelkach łatwo zauważyć. A wracając do tego prężenia muskułów to choćby ta 50 Nikkora była ostrzejsza od Otusów to i tak marketingowo przegra ze szkłami f/1.4, bo zdjęcia z nich i tak będą bardziej oczojebne.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Przy okazji takiej prezentacji powstającego nowego systemu można zauważyć że to jest stawianie sie pod ścianą ponieważ jak wypuścimy tani obiektyw, który ledwo poradzi sobie w testach na matrycy 24Mpix to jak uzasadnimy zakup drogiego aparatu, który nic nie wniesie przy korzystaniu z tego obiektywu?...
    Te ledwie sobie radzenie to też jakaś mocna przesada. Mam jakieś strucle za sto kilkadziesiąt PLNów, które optycznie dają radą na 24Mpx (nie mówię, że to mistrzostwo świata) to nowe konstrukcje nie dadzą rady? Ostatnio prawie się nie widuje spapranych optycznie szkieł. I zauważ, że 50 w planach Nikkor ma więcej, nie piszę, że wszystkie muszą być tanie i przeciętne. W Sony jest chyba z 7 czy 8 50ek z AFem + manuale i nadal powstają nowe. To co mi się nie podoba w tym Nikkorze to nie samo szkło, po prostu nie jest ono dla mnie bo jest za duże, ale to, że jest to potencjalnie najtańsza seria. Wątpię żeby zrobili 50 ze światłem f/2.8 (no chyba, że makro), wątpię też żeby przez najbliższe 3 lata zrobili kolejną 50/1.8 (nie ma jest na roadmap) więc wychodzi na to, że przez najbliższe lata będzie to najtańsza oferta Nikona.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-08-2018 o 21:07

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A co złego jest w przeciętnym i tanim szkle? Byś nie kupił? Dorosły człowiek wie za co płaci i wydając 800 PLN raczej nie spodziewa się jakichś cudów.
    -wydając 16 tys. na Z7?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    -wydając 16 tys. na Z7?
    U Nikona wydając 15 tysi na D850 nie możesz do niego podpiąć 50ki za tysiaka lub odrobinę więcej? Oprócz Z7 nie ma tańszego Z6? Uważasz, że za rok czy za dwa te body będą warte tyle samo? Jesteś pewny, że za rok nie pokażą jakiegoś okrojonego Z5?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-08-2018 o 21:34

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    cz4rnuch chyba dobrze wiesz o co chodzi tylko się zgrywasz
    Dla wielu portale jak np dxo czy pomiary MTF itd to wyrocznia i powód do mniejszego lub większego hejtu danego sprzętu, więc napisałem o tym po części w poście.
    Sony jak widzisz w ofercie raczej dąży do obiektywów świetnych dających sobie radę z modelami R, są wyjątki oczywiście, optyka f/4 szału nie robi, 50-tka też przeciętna i uważam że dobrze że taka tania jest, a co do nikona napisałem wcześniej co o tym sądzę.

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •