Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Szerokie i w miarę tanie szkiełko pod mocowanie Z

    Witam, chciałbym kupić szeroki obiektyw pod Nikona Z. Wykorzystanie zupełnie okazjonalne, czasami fotografia deweloperska, jakieś mieszkanie na sprzedaż itp + jakaś fotka komunijna z pod ołtarza na wszystkie ławeczki. Światło nie jest aż tak ważne, zdecydowanie jakość zdjęcia i ostrość.
    Polecicie może coś sprawdzonego? Myślałem o 12-28 Nikona ale to DX, czy może wejść w jakieś wynalazki typu 7artisans, lub coś w ten deseń ?
    D5/D800/N24-70 2.8/Sigma 35. 1.4/SB910

  2. #2

    Domyślnie

    Pytanie pierwsze pewnie bedzie czy zoom czy prime lens i co zanczy "tanie".

    Od siebie powiem tylko tyle że:

    Dobre zoomy w tym zakresie ogniskowych będą drogie.
    Zwróć uwagę na to czy wady optyczne są w Twoim zastosowaniu akceptowalne i czy będziesz korzystał z filtrów nakręcanych. W niektórych obietywach to będzie niemożlwe a w innych możesz za filtr zapłacić prawie tyle co za obiektyw.
    Na optycznych sporo znajdziesz na ten temat.

    Mi ostatnio brakowało szerokiego kąta i rozglądałem sie za zoomem. Po zastanowieniu i sprawdzeniu cen doszedłem do wniosku że tak rzadko będę z niego korzystał że odrzuciłem zooma i zdecydowałem się na stałe 14mm Samyanga ze światłem 2.8.
    Ja szukałem na Nikon F ale Samyangi też są z mocowaniem Z i niektóre są z autofocusem, jeśli to jest też dla ciebie ważne.
    Mój jest manual ale przy tej ogniskowej bardzo rzadko zmieniam ostrość a zdjęcia wychodzą piekielnie ostre.

    Ostatnio robiłem reportaż dla swojej parafii z ekstremalnej drogi krzyżowej.
    Zdjęcia w totalnych ciemnościach w lesie, w nocy, bez flasha. Obiektyw sprawdził się super a inny z AF pewnie by miał cholerne problemy.
    No ale to bardzo specyficzne użycie które pewnie zdarzy się kilka razy w roku.

  3. #3

    Domyślnie

    @ralfox Weź sobie 14-30 F4 i Ci wystarczy. Bardzo dobre szkło za rozsądną cenę.

  4. #4

    Domyślnie

    W zależności co gra pierwsze skrzypce w relacji cena/jakość, wydaje mi się, że bezkonkurencyjny jest Vitek 20/2.8 jeśli stawiasz na cenę (rogi są tu kosztem płaconym za kompromis), jeśli na jakość to rzeczony 14-30/4, albo Tamron 17-28/2.8. Choć jeśli światło nie gra roli, to brałbym pierwszego że względu na zakres.

    Jeśli te natywne jednak są poza budżetem, to w okolicach 2000zl, możesz szukać używanego Tamrona 17-35/2.8-4 OSD i FTZ. Szkło jest naprawdę zacne, na szerokim końcu fajne od pełnej dziury i rewelacyjne od f/4-5.6. Ale jest przy tym dość duże.

  5. #5

    Domyślnie

    Laowa 20mm f/4 Zero-D Shift

    - - - - kolejny post - - - - - -

    To manual, ale podczas komunii goście nie biegają za szybko. Chyba.

  6. #6

    Domyślnie

    Z manualem do kościoła to ja bym nie poszedł. Przy komuniach czy ślubie to trzeba działać szybko i dyskretnie.

Podobne wątki

  1. Tanie latanie / tanie bilety lotnicze
    By PiKa in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 18:43
  2. D600 i tanie szerokie kąty
    By Evanduril in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 06-05-2015, 18:51
  3. [ Reportaż ] "Szkiełko i oko" przez szkiełko i oko...
    By pgaik in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 23:23
  4. tanio i w miare ok ;)
    By l.g in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 19:40
  5. w miarę jasne 300 mm - poradźcie
    By KARLOS_vu in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-07-2008, 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •