Close

Strona 60 z 93 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 928

Wątek: Roadmap

  1. #591

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Drobny problem to taki, że Nikon w obiektywach stałoogniskowych (nie tele) to się może pos..ć, a nie dogonić poziomu optycznego Sigmy. Jedynym 105/1,4 coś tam podgonił.
    I właśnie dla tego trzymam FTZ dla Sigmy 135/1,8

    Już są głosy, że z lampami coś tam zablokowali, że nie wszystkie obce starocia błyskają z Z9. Przecież w tych FTZ-ach są mikrokontrolery, programowane, za pomocą body. Zablokowanie tego, czy tamtego nie jest więc żadnym problemem. Trzeba tylko chcieć. Mam jakieś dziwne przeczucie, że jak Nikon upora się z własną natywną szklarnią, jak zrealizuje swoje plany projektowe i produkcyjne, to te Sigmy też mogą przestać działać przez FTZ. No, ale to nie mój problem. Nie mam Sigm.
    Jacek

  2. #592
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Prawda jest taka, że dziś dla niedzielnych pstrykaczy są smartfony. Jak ktoś chce się tym hobby bawić na serio, musi mieć na to budżet. Wybór Nikona wydaje się jasny.
    Smartfonem ptaków nie porobi, nie te ogniskowe. Wiele osób wyda na teleobiektyw, stałkę czy zooma do 10.000, ale 30-50.000 to już wyklucza gro hobbystów.
    Zobacz, że w krótkich szkłach Nikon jednak chce pozyskać mniej majętnych kupujących, robią jasności 1.8. Wg Twojej teorii powinni robić same 1.2, jak chce sie bawić na serio i musi w takim przypadku mieć budżet, a jak nie to niech kupi smartfon.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wracając do lamp i kooperacji Nikona. W sumie to słuszne, te działkę powinni zupełnie oddać innym, a sami się skupić na nowych body i obiektywach. Protokoły CLS i komunikację radiową udostępnić Profoto i pozostaje pytanie czy te lampy Profoto by miało wypuszczać pod swoja marką, czy Nikona.
    Profoto tanie nie jest, Nikona SB5000 okaże się tanią lampą
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #593

    Domyślnie

    Przy możliwościach radiowych Profoto (i nie tylko, nie ukrywajmy) na co komu CLS? Edycja: CLS w znaczeniu sterowanie przez błyskanie.
    IMHO taka współpraca ma sens, jeśli wyzwalacz będzie w puszkę wbudowany.
    Ewentualnie jakiś mały, mniejszy niż Profoto Connect, i sterowanie przez puszkę.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 24-01-2022 o 00:04
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #594
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Miałem na myśli kompatybilność z komunikacją stosowaną przez Nikona. Czyli z radiowkami Nikona takimi jak SB5000 czy sterownikami Nikona.
    Kilka firm ma swoje systemy, ale musi być użyty ich nadajnik i nie sterują SB5000.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #595

    Domyślnie

    A, w ten sposób.
    I tu teraz się pojawia pytanie, co ze starszym sprzętem?
    Żeby to miało kompatybilność i można było użyć SB5k i, przykładowo, Profoto A1 starsze nadajniki musiałyby dostać aktualkę. Pytanie, jak to N i PF ogarną.
    No i jest też opcja, że N całkowicie zleje własną SB5000 i zostaną na systemie Profoto/Nissin. Co jest całkiem możliwe, bo od wypuszczenia SB5000 minęło już parę lat, a kolejnego ruchu N w tą stronę nie widać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #596

    Domyślnie

    @Jacek_Z może zacznij forsę odkładać.



    Z85/1.2 z Defocus Control.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #597

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę cenę obecnych, używanych 105 i 135 DC wolę nie myśleć ile będzie ten potwór kosztować

  8. #598
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Co ty piszesz, te używki są bardzo tanie. Bo nikt nie chce śrubokrętów. Ja rok temu sprzedałem 135 za 3 tys a 105 poszedł za 2500.
    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    @Jacek_Z może zacznij forsę odkładać.
    Uuuu. Dadzą od razu 2 w 1. Defocus. Używałem 135 DC, a 105 odstąpiłem Jackowi W.
    Przednia soczewka będzie dużą, a patrząc na schemat będzie tam wiele szkła. Waga pewnie ponad kg. Mi to nie robi. Choć wpłynie na cenę. Wysoką.

    Czyli albo nerka albo używka za 10 lat

    Czytam co tam napisali na Rumorsach i jedno mnie martwi - napisali ze będzie miękki na brzegach, bo portretowka. Ja często robię całe postacie i na brzegu kadru mam głowę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-02-2022 o 00:30
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #599

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    Uuuu. Dadzą od razu 2 w 1.
    Chyba odpowiednik Canonowej DSki. Cena pewnie też będzie zbliżona.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czytam co tam napisali na Rumorsach i jedno mnie martwi - napisali ze będzie miękki na brzegach, bo portretowka. Ja często robię całe postacie i na brzegu kadru mam głowę.
    Ta, to dość zastanawiające. Pytanie tylko, jak będzie po przymknięciu. Z drugiej strony, nie po to się f/1.2 kupuje, żeby przymykać.
    PS. Jak tak potrzebujesz 85/1.2 to może adapter Megadapa i Canonowską L II kup? Chyba, że AFu nie potrzebujesz, to Mitakon ma całkiem przyjemną stałkę, w niezłej cenie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #600
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Canon L II otwarty nie jest ostry, jego zaletą jest płytka GO, a ja niekoniecznie robię na pełnej dziurze. Pomijam wadę wolnego AF, która mi sie tez nie podoba bo nie da mi pewności trafienia za kazdym razem. Mając Arta 1.4 działam najczęściej na 2,0 - 2,2. Właściwie w tej sytuacji Nikkor Z 1.8, który jest bardzo ostry (podobno) mógłby wystarczyć. Sęk w tym, że w większości sytuacji, ale ... nie we wszystkich. Czasami tej pełnej dziury chcę. Poczekam na cenę 85/1.2 i podejmę decyzję. Może wyjściem sie okaże ... N 105/1.4 z FTZ, który miałby te zaletę, że mógłby pracować na lustrzance.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 60 z 93 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •