Close

Strona 26 z 93 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 928

Wątek: Roadmap

  1. #251

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ciężko będzie Canonowi zbudować popularny system na tak drogich obiektywach.
    Bez obaw . Ze znanych mi użytkowników Canona, którzy sprawili sobie eRkę nie znam nikogo kto by kupił jakiekolwiek szkło z bagnetem RF. A jest tych osób całkiem sporo i liczba się powiększa.
    Póki co wybór szkieł pod nowy bagnet jest żaden więc kupowanie bezlustra FF żeby używać wyłącznie dedykowanych szkieł ma chyba tylko sens jak ktoś nie potrzebuje nic więcej niż kita.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Bez obaw . Ze znanych mi użytkowników Canona, którzy sprawili sobie eRkę nie znam nikogo kto by kupił jakiekolwiek szkło z bagnetem RF. A jest tych osób całkiem sporo i liczba się powiększa.
    Póki co wybór szkieł pod nowy bagnet jest żaden więc kupowanie bezlustra FF żeby używać wyłącznie dedykowanych szkieł ma chyba tylko sens jak ktoś nie potrzebuje nic więcej niż kita.
    Jason Lanier (ambasamodor Sony chyba) ostatnio wrzucał filmiki, focił testowo Zetką i eRką z RF24-105. Z tego co tam zrozumiałem to każdy z tych sprzętów zachwalał.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Bez obaw . Ze znanych mi użytkowników Canona, którzy sprawili sobie eRkę nie znam nikogo kto by kupił jakiekolwiek szkło z bagnetem RF. A jest tych osób całkiem sporo i liczba się powiększa...
    Jakby nie patrzeć to aparaty z obiektywami przez przelotkę to nie jest system a ja o systemie pisałem. I oczywiście rozumiem, że z punktu widzenia lustrzankowców na tę chwilę bezlustro z lustrzankowym szkłem to rozwiązanie tańsze więc kusi, ale chyba żadna firma foto nie utrzyma się sprzedając wyłącznie korpusy, w dodatku bazując na dotychczasowych użytkownikach. A liczby zaczynają wyglądać tak, że bezlusterkowców nie da się już traktować po macoszemu.



    Dlatego bardzo dobrze, że Nikon ma w planach szkła dla ludu. Szkoda tylko, że szkła dla szlachty zaczynają się już od f/1.8. Jeszcze kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-04-2019 o 14:38

  4. #254

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jakby nie patrzeć to aparaty z obiektywami przez przelotkę to nie jest system a ja o systemie pisałem.
    Oczywiście że to jest system. Doskonale to wykorzystuje zarówno Canon jak i Nikon. Tu się różnimy w ocenie.
    Nie oznacza to oczywiście że firmy nic nie robią. Z czasem oferta na pewno będzie uzupełniana.
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #255

    Domyślnie

    W sumie nieważne. Do kasacji.

  6. #256
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wielu hejtuje ciemne tanie obiektywy ale liczę że Nikon wrzuci takie coś, a liczę na tani zgrabny ciemne UWA, standard i tele.
    Obiektywy f/4 dla mnie osobiście nigdy nie były atrakcją, a obecnie jak zrobią coś f/2.8 to zazwyczaj armata albo cena astronomiczna, dlatego siedzę w sony, może ciamciang dla nikona też zrobi naleśniczki to kupię Z6 jak będzie po 5000zł.

  7. #257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...liczę na 1.tani 2.zgrabny 3.ciemne UWA...
    Możesz wybrać jedynie dwa z trzech I co Wy z tym hejtowaniem? Od teraz już każda krytyczna uwaga jest hejtowaniem?

    PS W Nikonie niebawem będzie można kupić zgrabne, ciemne UWA, w dodatku całkiem możliwe, że bardzo dobre optycznie. Ale tanie nie będzie.

  8. #258

    Domyślnie

    Kiedyś dla szkła 2.8 czy 1.8 człowiek dałby sobie jajca ogolić.
    Dzisiaj? Nie podnieca mnie to. Mówię to ponieważ 10 lat temu tylko najlepsze maszyny miały sensowne ISO 800. Dzisiaj na mojej Z6 ISO 3200 robi dobrą robotę. Dlatego zostawiłem sobie 'kita' F4. Można nim robić bardzo dobre fotki. Oczywiście nie można nimi robić tych nudnych portretów z tak bardzo rozmazanym tłem ale i tak jest ostro, szybko i dobrze.


    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    ________________
    Pozdrawiam
    Jacek

  9. #259

    Domyślnie

    Nudne fotki można robić na każdej przysłonie

  10. #260
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Fakt, może i nie ma hejtowania, ale sa dwa światy, średnio rozumiejące sie wzajemnie. Tzn średnio dopuszczające do siebie myśl, że inni mają inne preferencje.
    Co ja gadam, jakie dwa światy. Więcej niż 2
    Głownie mam na mysli tych co chca małe, lekkie, moga być ciemne, fajne do podrózy, w praktyce uznający jedynie szkła natywne i pleśniakopodobne. No i drudzy, którym duży rozmiar bardzo nie wadzi, którzy nie maja problemu z tym, że szkło jest podpinane przez przejściówkę, chcą szkła jasne.

    Należę do tej ostatniej grupy i chcę jedynie dobrego body z gripem i ze skutecznym eyefocus, z przejściówką gdzie będą dobrze działy Nikkory z AF-S. Nie interesuje mnie w ogóle optyka natywna na Nikon Z, nie mam na najbliższe 5 lat planów zakupowych jeśli chodzi o optykę. A nawet jeśli, to wymiana szkła z bagnetem F na inne z bagnetem F, bo D800 ma zostać jako zapas. Może wymienię Nikkora 70-200 i Tamrona 24-70, z ta firmą chcę się się pożegnać na stałe.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 26 z 93 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •