Close

Strona 433 z 493 PierwszyPierwszy ... 333383423431432433434435443483 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 321 do 4 330 z 4926
  1. #4321

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak, pierwsze mają być w trzecim kwartale 14mm f/2.8 i 85mm f/1.4
    Rzucisz jakimś linkiem? Bedę wdzięczny.

  2. #4322

  3. #4323

    Domyślnie

    Samyang mała firma i mają ograniczone moce przerobowe, szczególnie jeśli chodzi o obiektywy z AFem gdzie sprawa jest odrobinę bardziej skomplikowana niż przyspawanie odpowiedniej dupki, więc pewnie czekają aż system trochę zyska na popularności.

  4. #4324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Orientuję się. Od 2 lat pracuje na kilku body canona (sprzet szkoły). Jestem od paru lat moderatorem canon-board i czytam o wszelakich nowosciach. Podobnie jak regularnie czytan optycznych. Sądze, że nie przeoczyłem żadnej premiery obiektywów C N S.
    Pisz o tych RF co sa w sklepach. To nie sa zresztą legendarne L-ki, tylko nowości. Na bycie legendą trzeba sobie zasłużyc.
    70-200/2.8 wymieniłem, a szkła o jasności 4.0 pominąłem jako coś co nie zwala z nóg parametrami. Legendarne ciemne szkła? Sam wyrózniasz 1.2
    85/1.4 jest słabszy (jesli mowa od ostrosci) od ARTa.
    Odnosłem sie do "legendarnej" jakości szkieł Canona. Canon nie stoi jesli chodzi o optykę, robi coraz lepsze szkła. Ale podobnie jak Nikon większość z nich (nie wszystkie) robi jako szkła "kompromisowe" (waga, rozmiar, filtry) w przeciwieństwie do serii ART Sigmy, do Zeissa czy niektórych Sony. Nikkor też nie rozpieszcza uzytkowników, Nikory 50 i 85 są słabe. Nie maja startu do Artów czy Otusów. Optykę Nikona też określano jako legendarną i to nie bez powodu. A dziś w szranki z najlepszymi konstrukcjami to wyglądają w większości dosyć słabo. I jakieś wyjątkowe N 200/2 105/1.4 nie powinny zaciemniać oglądu sytuacji.
    Szkła do bezluster to totalnie inna historia, tu wszyscy (N i C) robią optykę od nowa i poziom tej optyki jest wysoki.
    Najpewniej zarówno Canon jak i Nikon robią największą kase nie na "legendarnych" szkłach, a na szkłach robionych masowo. Tanich, ciemnych.
    To tak jak z Canonem 1. Najlepszy. ale kasę robia na niższych seriach body.
    Moim zdaniem powinniśmy zapomnieć o stwierdzeniu, że najlepsza optyka to optyka systemowa. Producenci czy to C czy N nie są w stanie zrobić w każdej z ogniskowych (i jasności - bo musza robic też ciemne szkła dla mas - dla kasy) najlepszych obiektywów. Te osoby, które sie przesiadły z eLek na bezlustra Sony z Otusami mają rację (jan pawlak) a są hejtowane za przostrzone zdjęcia.
    Wg mnie teraz powinno sie patrzec na najlepszy system. Rozumiem przez to aparat systemowy, matrycę i możliwość podpinania wszelakiej optyki. No i tu Nikon się plasuje rewelacyjnie (wreszcie) mając dużą średnicę bagnetu, krótki (najkrótszy) rejestr, stabilizację matrycy, matryce o dużym DR i dobrą współpracę ze szklarnią innych firm (ARTy).
    Canon pewnie doda w R stabilizację matrycy, ale jakoś z lepszym DR to sobie nie może poradzic od lat to raz, a dwa - ma większy rejestr i Zeisów z AF do niego nie podłączysz. Jeśli nie poprawią współpracy z Sigmami ART to topową optykę na swój system będą robili wyłącznie oni sami. A na Nikona będą Nikkory S, Zeissy i Arty.
    Pomijam (a właściwie dlaczego?) optykę ze średniej półki typu Tamron 85/1.8 VC, która też lepiej pracuje na Nikonach.
    Nie, no rzeczywiście system Canona masz opanowany.
    Zaciekawiła mnie Twoja uwaga na temat Otusów i Sony. To chyba jakaś nowość, bo nie dostrzegam ich w katalogu szkieł na E-mount, ani w żadnym sklepie. W przeciwieństwie do Canona RF 85/1.4, którego ty jakoś nie możesz znaleźć.
    Jeżeli mógłbym coś zasugerować, to proponował bym abyś nie poprzestał na dzieleniu się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami na forum Canona i rozwinął swoja działalność także na forum KKM. Będziesz mógł wtedy śmiało mówić, że znasz na wylot co najmniej trzy systemy.
    Troche złosliwy ten mój wpis. Wybacz, ale Twoje wybiórcze czytanie, odpowiadanie nie na temat i niewiele momentami wnoszace gawędziarstwo skłonilo mnie do takiej, a nie innej reakcji. Moze Cię to skłoni do refleksji. Trzymam kciuki
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  5. #4325

    Domyślnie

    Czy jakiegoś właściciela Z7 można prosić o zrobienie zdjęcia testowego w dość specyficznych warunkach ?

  6. #4326

    Domyślnie

    Wątpię. To forum soniaczy-pieniaczy i kwanonierów udowadniających swoją mojszość nad nieudanym i niesprzedawalnym systemem Z

  7. #4327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Wątpię. To forum soniaczy-pieniaczy i kwanonierów udowadniających swoją mojszość nad nieudanym i niesprzedawalnym systemem Z
    Przyłączam się do prośby fafniaka. Panowie podzielcie się jakimiś kadrami ze swoich zetek.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #4328
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Przyłączam się do prośby fafniaka. Panowie podzielcie się jakimiś kadrami ze swoich zetek.
    Też się przyłączam, nawet możecie się nimi obrzucać, hejtować itd
    Mam wrażenie że bardziej przykłada się uwagę do sprzętu niż do samego robienia zdjęć, coś na styl części skrajnych audiofilów, którzy wiele nie słuchają bo szkoda zużywać sprzęt za cenę małego mieszkania w stolicy

  9. #4329

    Domyślnie

    A ja trochę nie kumam po co Wam zdjęcia, tym bardziej wrzucane z jpg na forum... Przecież tu żadnej przewagi obrazka w por. do obecnych DLSR nie ma, bo niby jaka miała by być?
    Chyba, że macie na myśli głównie Z7, i chcecie zobaczyć detal etc... ale z Z6? Ja tam mając D700, D750 i Z6 nie widzę żadnego wow.

  10. #4330

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Wątpię. To forum soniaczy-pieniaczy i kwanonierów udowadniających swoją mojszość nad nieudanym i niesprzedawalnym systemem Z
    Póki co to przynajmniej w tematach Zetkowych najwięcej do napisania miał jakby nie patrzeć pewnien Nikoniarz A co dobrego wnoszą takie podziały na Soniarzy-P., Kwanoniarzy, Nikoniarzy to się od dawna zastanawiam i w sumie do tej pory nic nie wymyśliłem. Ale widocznie forum stale potrzebuje jakiegoś wroga skoro nawet niektórzy moderatorzy w tym uczestniczą

Strona 433 z 493 PierwszyPierwszy ... 333383423431432433434435443483 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •