Close

Strona 382 z 493 PierwszyPierwszy ... 282332372380381382383384392432482 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 811 do 3 820 z 4926
  1. #3811

    Domyślnie

    Nie chcę tu rozpętywać kolejnych wojenek systemowych, ale dziś miałem okazję trochę podziałać z A7R3. Teraz już chyba wiem dlaczego oceny różnych "testerów" są takie skrajne. Ja bym dziś, na podstawie tej zabawy, nie zamienił Z7 na A7R3 za żadną kasę, bo wydawało mi się, że Nikon jest dużo lepszym aparatem. AF w Sony to jakaś tragedia. Tam, gdzie Z7 ostrzył, A7R3 jeździł bezproduktywne w tył i w przód. Gdybym miał ocenić to dziś, to bym powiedział, że Sony to dziadostwo. Ale tak nie powiem. Doskonale wiem, że każdy aparat trzeba ustawić pod swoje potrzeby, dopasować, poznać, a ja dostałem dziś Sony na kilka godzin, na ustawieniach fabrycznych i nawet nie miałem czasu popróbować co i jak. Myślę, że tak właśnie powstają te internetowe durnowate "testy" z YT. Zawsze lepszy będzie ten aparat, który użytkownik (również tester) dobrze zna, do którego się przyzwyczaił i którego zalety potrafi wykorzystać, a wady ominąć. Nie da się tego wykombinować w godzinę, czy dwie. Zdjęcia oczywiście można zrobić, nawet niezłe, ale żeby oceniać detale dotyczące obsługi, detale działania AF, AWB, dobór ekspozycji, itp. trzeba temu poświęcić sporo czasu, poustawiać, sprawdzić, spróbować. Menu Sony wcale nie jest żadną tragedią - ono jest inne i użytkownik Nikona musi je poznać. Tak samo jak menu Nikona musi poznać użytkownik Sony, czy innego Canona. Jeśli się to zrobi po łebkach, byle jak, to efekty są takie jakie są, a diagnoza takiego testera musi brzmieć: A7R3 jest do niczego, albo Z7 jest do niczego. Sony jest na rynku bezlusterkowców kilka lat. Wielu ludzi poznało te puszki i nauczyło się ich używać (mnie to nie dotyczy), a potem biorą do ręki nowego Nikona na ustawieniach fabrycznych na "szybkie testy" i jest kicha, bo wszystko jest inne i wszystko "działa źle". Jak już znajomy poustawiał mi tego A7R3 jak trzeba, to aparat stał się normalny, przewidywalny, ani lepszy, ani gorszy od Z7. Po dzisiejszych doświadczeniach mogę powiedzieć, że to są aparaty porównywalne. W jednym coś jest lepsze, a coś jest gorsze i na odwrót. Ale te wszystkie "internetowe testy" proponuję wysłać tam, gdzie ich miejsce, czyli do śmietnika.
    Jacek

  2. #3812
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bawiłem się A7III i byłem mocno rozentuzjazmowany ale spokojnie sięgnąłem po kompromis w postaci A7II ponieważ dla mnie EyeAF nie ma zastosowania, jedyny brak odczuwalny to dotykowy ekran, a każde bezlustro można "zmusić" do pompowania AF, kwestia nauczenia się jak AF działa efektywnie i kiedy nawet najlepszy potrafi się pogubić.

    Bezlustra tanieją szybciej niż dawniej lustrzanki, więc pewnie za rok będę się rozglądał za albo trójką Sony albo Z6, decydujące będzie też czy do Zetki samyang zrobi maleństwo 2.8/24 albo tamron zgrabne 2.8/24-70 ( ostatecznie zgrabne i tanie 4/24-120 bo sony wygłupiło się z tym obiektywem ).

  3. #3813

    Domyślnie

    Mając D850 i dostęp do Sony A7III. Dzisiaj na targach w Łodzi postanowiłem sprawdzić Sony A9 i Nikona Z7. Zachęcam do uczestnictwa w targach i podziwiania Nikona Z7. Jest naprawdę wspaniały.

  4. #3814

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Mając D850 i dostęp do Sony A7III. Dzisiaj na targach w Łodzi postanowiłem sprawdzić Sony A9 i Nikona Z7. Zachęcam do uczestnictwa w targach i podziwiania Nikona Z7. Jest naprawdę wspaniały.
    Ani wspaniały, ani do niczego, ot po prostu robi swoje, jak niemal każdy produkt Nikona.
    Dla mnie jedyny cień na tym korpusie, to niekoniecznie doskonały sensor obrazowy, wykonany według niedoskonałego projektu Nikona, albo zgodnie z założeniami firmy Sony.
    Kto rozsądny, zleca wykonanie najbardziej istotnej części aparatu konkurencyjnej korporacji, i to jeszcze w momencie naruszania integralności rynku w tym sektorze ?
    Nie bardzo rozumiem dlaczego, Nikon popełnia podobne szaleństwa, jednocześnie mając nadzieję, że wyciągają wnioski ze swoich błędów, i że w przyszłości będą zlecać wytwarzanie sensorów innemu producentowi.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #3815

    Domyślnie

    Co Ci się tak konkretnie nie podoba w tej matrycy ???
    Nikon Z9 + 14-24 F2.8 24-70 F2.8 70-200 F2.8 i 50 F1.8. Mam co dźwigać....

  6. #3816

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ATnet Zobacz posta
    Co Ci się tak konkretnie nie podoba w tej matrycy ???
    Oprócz tego co już napisałem, np. i tak za wielkie pola AF, jak na sensor stricte do portretu.
    Funkcja pin AF do wykorzystania jedynie wobec statycznych obiektów, bo w trybie AF-S.
    Niestety skutkuje to niedokładnościami we współpracy z bardzo jasnymi obiektywami portretowymi.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #3817

    Domyślnie

    No dobrze. Ale gdzie masz mniejsze i bardziej precyzyjne pola AF? W lustrzankach? Przecież to co widzimy wizjerach, to nie są żadne punkty AF. To są tylko wizualizacje tych punktów. Mogli zaznaczyć środek każdego punktu małą kropką i wtedy byłoby idealnie? I tak jest lepiej, niż w lustrzankach, bo te kwadraciki nie są poprzesuwane, są przynajmniej właściwie umieszczone. Ile było na forum marudzenia, że po majdrowaniu z lustrem pomocniczym AF był prawie idealny, tylko te ramki się rozjechały, bo się poprzesuwały. To było lepsze? A może w lustrzance miałeś możliwość powiększenia obszaru punktu AF do 50%, czy 100% w wizjerze? Nie miałeś, a tu masz. Wtedy dokładnie widać jak jest ustawiana ostrość. A może miałeś podświetlanie ostrych krawędzi podczas fotografowania obiektywami bez AF? Też nie miałeś. Nie miałeś jeszcze innych funkcji, o których zapewne nawet nie wiesz, że są, bo trzeba je znaleźć, przemyśleć i świadomie zastosować - wtedy dopiero są przydatne.
    Jacek

  8. #3818

    Domyślnie

    @JK

    A nieprzejmuj się bo marudzę jak stara baba w poczekalni lekarza POZ-tu.
    W sumie i tak przy papierowych GO, wspomagam się mikroregulacją AF, zatem jakieś maleńkie punkty AF nie są aż takim priorytetem.
    Nie uniknę też kolejnego spotkania z Z7 przed jego zakupem, muszę bowiem wypróbować nowe funkcje aparatu, po aktualizacji firmware do wersji 2.0.
    Swoją drogą, Sony również wymieniła firmware w A7R3, wypadałoby więc pomacać znowu i ten aparat, żeby później nie mieć decyzyjnego kaca.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #3819

    Domyślnie

    Jeśli podchodzisz do tego jak do meczu i oczekujesz, że któryś wygra, bo jest lepszy, to i tak będziesz miał tego decyzyjnego kaca. Moim zdaniem oba mają zalety i wady, tylko że każdy inne. Bezwzględnie lepszego nie ma. A jak już się zdecydujesz, to może wyjść aktualizacja softu dla tego, którego nie wybrałeś i będzie kac. Ale może też być odwrotnie i będzie radość. Ideałów nie ma, wiec zamiast całe życie wybierać, analizować, porównywać, lepiej się zdecydować i robić zdjęcia. Jeśli masz obiektywy do Nikona, to nawet nie warto się zastanawiać, bo wymiana szklarni to kupa kasy, zdublowanie szklarni - jeszcze więcej (i nie wierzę, że obiektywy łączone przez niefirmowe przejściówki będą działać lepiej od oryginalnych). Wymiana "dupek" też kosztuje, a na dodatek nie podepniesz ich później w prosty sposób do D850. No ale to twój wybór i twoja kasa.
    Jacek

  10. #3820
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Musi być mniejszy, bo sensory, a co za tym idzie piksele są mniejsze. Przecież te "punkty AF" zbudowane są z określonej liczby sąsiednich sensorów według takiej samej zasady zarówno w Z7 i Z6. Tobie się wydaje że to są zupełnie inne aparaty, a one różnią się tylko drobiazgami wynikającymi z rozdzielczości matrycy. Reszta jest taka sama. W Z7 te punkty AF są po prostu mniejsze (wymiarowo) i w konsekwencji jest ich więcej, bo więcej się ich mieści na matrycy. Te kwadraciki do wykrywania twarzy, czy oka też są mniejsze. Z6 ma minimalnie większą czułość AF, właśnie dlatego, że ma trochę większe sensory AF, kosztem ich ilości. Dla mnie to oczywiste. Choć chyba nie dla wszystkich.
    Nic nie musi, tylko co najwyżej może byc mniejszy. Róznica subtelna, ale zamiast mi odpowiedziec to wolisz tłumaczyc jak dziecku oczywistości. Straciłem nadzieję na to, że da sie z Tobą normalnie rozmawiać.
    W tych zdaniach zrobiłeś kilka założeń (dla ciebie to oczywistości - a na jakiej to podstawie?), każde z nich może być błędne. Nie wiesz z ilu pikseli się składa "punkt" AF w Z6 i Z7. Zakładasz, że z takiej samej liczby, a ja tego nie jestem pewien. Może tak, może nie. "Drobiazgem" jest, że oprogramowanie obsługuje inną liczbę punktów AF, więc musi mieć też inne algorytmy. Inna ilośc punktów, inna wielkośc punktów, inna czułość punktów - te trzy rzeczy muszą wpływac na inną pracę AF.
    Pytam jak wygląda wizualizacja eyefocus, ten żółty prostokąt. Wydaje się, że obejmuje tak dużo jak w Z6 czy mniej?

Strona 382 z 493 PierwszyPierwszy ... 282332372380381382383384392432482 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •