Close

Strona 385 z 493 PierwszyPierwszy ... 285335375383384385386387395435485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 841 do 3 850 z 4926
  1. #3841

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Nikt nie ciśnie żadnej beki z Canona i Nikona. Z tymi szkłami to popłynąłeś. Co jak co, ale asortyment szkieł pod FE masz ogromny. Przykładowo 35: masz świetnego zeissa 1.4, Sigmę arta 1.4, samyanga 1.4 af, masz Sony 1.8, to samo 50, to samo 85. Co jak co, ale argument z af i szkłami GM , nie mam pojęcia skąd wziąłeś . Ja zmieniłem to co zmieniłem naprawdę nie dlatego aby zrobić komukolwiek na forum na złość
    Nikt nikomu nie robi na złość. Skoro wybrałeś Sony to z pewnością dobrze wybrałeś, w ostatecznym rachunku liczy się portfolio, zajawka, frajda z hobby. A z dyskusji robi się absurdalnie jałowa - porównania matematyczne, wyliczanie, czy wypominanie braku matury - na forum stricte fotograficznym. Hmm


    Głównie chodziło mi o to, że na podstawie jednego aparatu w systemie (pomijając akcesoria, obiektywy) nie ma sensu podejmować decyzji. System to nie tylko jedno body. Ja bym wybrał Z bo mi się bardzo podobają szkła S, ale takie są moje preferencje, bo wiem że szkła zostaną, body najlepsze dziś Sony, a jutro inna firma. Ztka to dobry sprzęt żeby sobie swobodnie przejść w Nikona DSLR na ML.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 24-05-2019 o 22:45

  2. #3842

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nikt nikomu nie robi na złość. Skoro wybrałeś Sony to z pewnością dobrze wybrałeś, w ostatecznym rachunku liczy się portfolio, zajawka, frajda z hobby. A z dyskusji robi się absurdalnie jałowa - porównania matematyczne, wyliczanie, czy wypominanie braku matury - na forum stricte fotograficznym. Hmm


    Głównie chodziło mi o to, że na podstawie jednego aparatu w systemie (pomijając akcesoria, obiektywy) nie ma sensu podejmować decyzji. System to nie tylko jedno body. Ja bym wybrał Z bo mi się bardzo podobają szkła S, ale takie są moje preferencje, bo wiem że szkła zostaną, body najlepsze dziś Sony, a jutro inna firma. Ztka to dobry sprzęt żeby sobie swobodnie przejść w Nikona DSLR na ML.

    Oczywiście, że dobrze wybrałem, dobrze dla mnie ( inaczej bym nie wybrał, bo naprawdę szanuję własne pieniądze). W żadnym wypadku nie oznacza to, że mój dobry wybór może być dobry dla kogoś. Panowie, ja wypowiadam się tylko i wyłącznie we własnym imieniu i przez pryzmat własnych doświadczeń. Wyluzujcie, przecież ja nie muszę mieć racji, opisuję coś z mojej perspektywy i ktoś może to uznać za wartościowe a ktoś za bzdurę. To są tylko moje subiektywne odczucia popierane argumentami. Ja jedynie twierdzę, że nikonowskie zetki nie warte są uwagi, bo to produkty przeciętne, niedopracowane i warto poczekać na ich kontynuację , bo ta może okazać się czymś naprawdę świetny. Moja decyzja nie była podjęta na podstawie jednego aparatu.

    Dla mnie liczy się sposób w jaki producent traktuje klienta. Dam prosty przykład modelu A9 i to jakie miał możliwości przy premierze a jakie ma dzisiaj. Nie wypuszczono A9s, A10, tylko aktualizowano obecny model o dodatkowe funkcje czekając na ruch konkurencji w ML pro ( chociażby NIkona Z8/Z9) aby kolejny model był odpowiedzią. To jest właśnie ta różnica
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 25-05-2019 o 20:05
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #3843

    Domyślnie

    Może nie jest to najbardziej renomowane pismo, na pewno nie fotograficzne, ale zawsze to kolejny test - Z6 miażdży konkurencję

    https://www.komputerswiat.pl/recenzj...-rynku/3b3dprf


    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D610, N85/1.8G, N35/1.8G

  4. #3844

  5. #3845

    Domyślnie

    Nikon idzie na całość. Bardzo dobra cena w sumie stosunkowo niedługo po premierze. Dodatkowo nowy soft, który sporo zmienia. Ponoć CCC więc całkiem możliwe, że wkrótce pojawią się nowi fani zetek. Albo jaki malkontent się nawróci

  6. #3846

    Domyślnie

    To jest tajemnica niskich (powiedzmy) cen Z6
    https://abfoto.pl/produkty/foto-i-vi...apter-ef-eos-r
    Może nie wojenka cenowa, ale widać, że zależy na udziale w rynku jednej i drugiej firmie.

  7. #3847
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Byłbym ostrożny w porównywaniu tego RP do Zetki, chyba że klient faktycznie jest tak mocno zaślepiony.

  8. #3848

    Domyślnie

    Canon RP to jednak jest poziom (albo nawet półtora) niżej.

  9. #3849

    Domyślnie

    Komu jak komu, ale mnie nie trzeba tego tłumaczyć
    Natomiast widziałem, jak to wygląda na półce w sklepie, dla mnie to oczywiste, dlaczego na Z6 są takie ceny.
    Dawno temu stwierdziłem, że na jakości towaru (jakiegokolwiek) to zna się może 10-20% nabywców, za to ekspertami od cen jest 110%

  10. #3850
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego nie widzę kompletnie miejsca dla tańszej pełnej klatki od Nikona, to miałoby sens ale pół roku temu, teraz jak oni chcieliby sie wpychać na rynek z czymś co w dniu premiery może być droższe od Z6 po przecenach ?

Strona 385 z 493 PierwszyPierwszy ... 285335375383384385386387395435485 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •