Close

Strona 335 z 493 PierwszyPierwszy ... 235285325333334335336337345385435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 341 do 3 350 z 4926
  1. #3341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Jakubowski Zobacz posta
    Jeżeli aparat ten ma być Twoim narzędziem pracy to nie rozumiem dlaczego chcesz opierać się na opinii innych użytkowników. Weź ogarnij aparat na testy i oceni jak się sprawdza dla Twoich potrzeb.
    No nie rozumiem czemu miałabym się nie opierać na opinii innych, będąc użytkownikiem tego forum

  2. #3342
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @kurczeblade wszystko sie zgadza że reportaż ślubny nazywany tu często pogardliwie kotletem wymaga zarówno pracy jak i doświadczenia, tym co się wydaje że to łatwe kończą zazwyczaj na sprzedaży sprzętu z dotacji po roku i tyle z całej imprezy.
    Znam dwie osoby z forum, które robią zdjęcia zestawem D600 i druga D7100 plus D700 i raczej nie mają problemu z zapełnieniem terminów.
    Druga sprawa odnośnie reportaży ślubnych ale to już byłby osobny temat to wielu zawodowców przekracza dla nich chyba niewidoczną granicę i wpada w żenujący kicz.
    Podsumowując sprzęt jest ważny i nikomu nie odbieram powodów jakie ma do zakupu nowszego, często jest to też nie tyle potrzeba do pracy co zwykła chęć zakupu bo nowe, bo lepsze itd.

    Załóżmy taką sytuacje że pada ci sprzęt na godzinę przed imprezą i możesz pożyczyć jedynie np D7200 z sigmą 17-50 plus 1.8/50 i czy zrobiłbyś wszystko finalnie podobnie jak na swoim obecnie sprzęcie ?

  3. #3343

    Domyślnie

    Kurczeblade. Nie wiem czy znasz whitesmoke studio. Jeżeli nie to zajrzyj do nich i poczytaj część sprzętową i migrację z leica M9 na canon/ sony A7 a na koniec zostawili sobie leica Q. Mają inny styl niż ty i duże doświadczenie. Warto poczytać ( poznać inny punkt widzenia)


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  4. #3344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    No nie rozumiem czemu miałabym się nie opierać na opinii innych, będąc użytkownikiem tego forum
    Z tego co piszesz rozumiem, że szukasz na poważenie nowego narzędzia do pracy, które ma spełnić Twoje wymagania - w szczególności odnośnie skuteczności AFC. W tej kwestii pojawiają się rozbieżne opinie. I to stanowi odpowiedź na zadane pytanie.

    Dodam jeszcze, że od dłuższego czasu piszesz długie posty w tym temacie, w których prosisz o testy, przykłady opinie.
    Najprostszą i najbardziej skuteczną metodą sprawdzenia czy "Zetka" Ci podpasuje jest osobiście przeprowadzony test.

  5. #3345
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    ja nie spotkałem się z ani jedną opinią, jakoby af w z-kach był świetny/bardzo dobry/dobry. Spotkałem się natomiast z opiniami, że do różnych zastosowań jest wystarczający. Jak kogoś w sprzęcie za taką cenę zadowala "wystarczający" to ok. Ja też czekam na zdjęcia. ..
    Opinii że jest świetny nie chcecie zauważać. JK napisze, że lepszy niż w D4 i .. nie przyjmujecie tego do wiadomości, bo musi pokazać zdjęcia. Naprawdę? Jak pokaże ostre zdjęcie to już uwierzycie? No bez sensu. Są i inne opinie, tez ich nie widzicie. Za to widzicie złe opinie i ich nie kwestionujecie.
    Co to znaczy AF? Jaki AF? AF-C, AF-S, wykrywanie oka, obszar jaki obejmują punty AF, ilośc pól AF, czułość? O który z parametrów wam chodzi? I w Z6 czy w Z7? W zetkach - to złe pytanie. To tak jakby zapytac o AF w lustrzankach nikona. AF w D5 sie różni od D80. Wielość i ilość punktów Z6 i Z7 - to są istotne róznice dające w efekcie różne działanie. Nie wrzucajcie tego do jednego wora.
    Jak ktoś zapyta jaka matryca lepsza to pyta o ilośc megapikseli czy o DR? Nie wiadomo. trzeba precyzyjnie stawiać pytania, bo inaczej można tak dyskutować do zakichanej śmierci i się nie dogadywać.

    Xavier80 - AF-S w Z7 jest super, świetny. Czulszy niż mam w lustrzance i w praktyce na całej powierzchni matrycy, jak jest w tym względzie w lustrzance to wiadomo. Nie opisuję AF-C, choć pare serii w AF-C wykonałem i rezultat był bdb.
    Slubniacy zapewne pytają o AF-C, tylko prosze to pisać wyraznie, by nie było nieporozumień. Są fotografowie, dla których ten tryb nie jest najwazniejszy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-04-2019 o 10:20
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #3346

    Domyślnie

    Proszę, Z6, lew i 35 1.8/1.8 JPEG ściągnięty przez wifi, wrzucony na postimg i zmniejszony tam do 800x600. Także można powiedzieć, że zniszczony wrzutką



    A i jeszcze chyba f3,5? Ostrzone na twarz



    A i wycinane pagórki z kita na f5,6



    Dlaczego tak? Szczerze, bo jakby człowiek siedział, wolał rawa, potem zmniejszał, przepuszczał przez programy uploadował to i tak znajdą się malkontenci i będzie milion „a co, a jak a czemu tak a po co tak, a słabe a nieostre a to a tamto”. Tak jest po prostu najszybciej i najłatwiej.

    Ktoś tu rzuca, że nie ma sampli. Są moje pstryki w tym temacie, są w temacie o 50tce. Niestety ilość bicia piany do wartościowych postów jest tak kosmicznie duża, że znalezienie czegokolwiek jest czasochłonne. Ale jak się już poświęci chwilę to coś można wykopać

    Jak ktoś chce to na priv proszę o e-mail to podrzucę sample w pełnych rozdziałkach. Będzie sobie można zmniejszać, wywoływać do woli

  7. #3347
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja ostatnio do takich zdjęć co mi nie zależy i robiłem w jpg bez ruszania używałem D5100, polecam bo ciut taniej niż Z6

  8. #3348
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    @Mikis525 przecież na forum można wrzucać pliki w pełnej wielkości. Każdy sobie kliknie w "miniaturę" czyli w zdjęcie regulaminowej wielkości i załaduje całe zdjęcie, bez przeliczania. Dajesz na jakies postimages i za jakiś czas w wątku będa dziury, bo pliki znikną.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #3349

    Domyślnie

    W LR nie widzę profili dla szkieł Z. Czy korekta właściwości optycznych dokonywana jest z poziomu body w RAW? I czy RAW-a nie trzeba już "prostować" w LR?
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  10. #3350

    Domyślnie

    W Capture One jest.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    ________________
    Pozdrawiam
    Jacek

Strona 335 z 493 PierwszyPierwszy ... 235285325333334335336337345385435 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •