Close

Strona 384 z 493 PierwszyPierwszy ... 284334374382383384385386394434484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 831 do 3 840 z 4926
  1. #3831

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Sony brakuje standardowych szkieł 1.8 za mniejsza kasę, i widać że Sony jest mocno nastawione na to żeby były kupowane GM za krocie.
    No coś Ty, a FE 85/1.8, który jest w cenie N85/1.8G ?

    Nie jest tak tragicznie z wyborem szkieł w systemie Sony, pozostaje jednak pytanie, czy wchodzić w system Sony ?

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @rpromin

    Kłopot w tym, że algorytmy Nikona mają wyraźny problem z określeniem, które oko znajduje się bliżej płaszczyzny sensora obrazowego i wykonują często jakieś ping-pongi, co niestety poważnie nie wygląda.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  2. #3832

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ... Sony ma lepszego AF,a ale z drugiej strony ten AF dostaje skrzydeł przy bardzo drogich szkłach GM
    Nie jest to prawda. Niektóre szkła GM są wolniejsze o ciemniejszych odpowiedników. A ciemniaczki typu 28/2 czy 85/1.8 należą do najszybszych w systemie. A i Samy, przynajmniej te ciemniaczki, które miałem miały bardzo sprawny AF. Pierwsza seria obiektywów Samyang jak 35/1.4 czy 50/1.4 miała dość przeciętne osiągi pod względem AFu, ale obecnie producent dysponuje nowymi silnikami AFu, które dodatkowo montuje parami więc sytuacja ulega poprawie.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...a w konsekwencji większość osób biega z samyangami, gdzie raczej nie wykorzystują możliwości aparatów Sony pod względem AF.
    Skąd takie dane? Jedynym znanym mi szkłem kundelkiem o którym można napisać, że bardzo dobrze się sprzedaje jest Tamron 28-75/2.8 Szkła Sony generalnie bardzo dobrze się sprzedają. Na tyle dobrze, że są zastoje w dostawach. Czego raczej nie da się napisać o Samyangach czy Tokinach.

  3. #3833

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Obawiam się Jacku, że ani z Ciebie inżynier, ani filolog.
    W jednym masz rację - nie jestem filologiem. Co do reszty mogę ci tylko napisać, że szkoda czasu na te dyskusje, z względu na ich pozom merytoryczny. Jedno jest pewne - bycie ignorantem nie jest powodem do dumy, częściej bywa żałosne i śmieszne. Jak uzupełnisz wiedzę techniczną do odpowiedniego poziomu, to będziemy mogli dalej podyskutować. Na razie lepiej słuchaj, czytaj i staraj się to choć w części zrozumieć. Wyjdzie ci to na zdrowie i nie będziesz musiał powtarzać bredni z internetu. Ty się podłożyłeś na własną prośbę, ale dotyczy to niestety także innych "dyskutantów", z kolegą super moderatorem na czele.

    Bijcie tę pianę nadal. Tyle z mojej strony.
    Jacek

  4. #3834

    Domyślnie

    @JK

    Jeżeli przerastasz poziomem wiedzy i doświadczeniem wszystkich użytkowników tego forum, to dlaczego z takim uporem nieustannie nawiedzasz to miejsce, ten grajdoł rozpaczy, przesądów i internetowych legend ?
    Faktycznie, szkoda Twojego cennego czasu.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #3835
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Uczyli cię kiedyś logicznego myślenia? Jeśli tak, to chyba mało skutecznie.
    Nie będę prowadził takich dyskusji, bo szkoda mi czasu. Poczytaj pomyśl, to może zrozumiesz.
    Bardzo śmieszne. Konstruujesz sobie ciągi logiczne, OK prawidłowe o ile założenia są dobre. Sęk w tym, że nie można mieć pewności co do prawdziwosci tych Twoich założeń. Przykładowo: skąd wiesz, że punkt AF w Z6 nie składa się z 8 pikseli a w Z7 z 10 pikseli? Nie wiesz. Zakładasz, że mają tyle samo pikseli, wyprowadzasz wnioski. Tylko wnioski bez wiedzy mogą być nieprawdziwe. Zachwujesz sie jak ci Youtuberzy. Pytałem co wiesz, a nie co myślisz, że wiesz.

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    Z programistycznego punktu widzenia znalezienie oka/twarzy odbywa sie na podstawie analizy obrazu a dopiero jak oko jest zloklizowane na podstawie analizy obrazu z matrycy - nastepuje wybor punktu AF najblizszego temu co zostalo przez analize obrazu uznane za zrenice. I teraz tak jesli punktow autofocusa jest wiecej i sa mniejsze to precyzja bedzie naturalnie wieksza, bo dokladniej mozna zmapowac output z analizy obrazu na punkt AF. Jesli punktow autofocusa jest mniej to czasami bedzie tak ze to sie pokryje idealnie i wceluje idealnie a czasami najblizszy punkt autofocusa bedzie jednak lekko przesuniety w stosunku do tego co analiza obrazu okreslila jako zrenice, i wtedy moze nie byc w punkt.

    Przypatrywanie sie ramce w eye af i jej wielkosci nie wiem czy ma jakis sens bo to moze jedynie obrazowac gdzie zlokalizowano oko, gdzie analiza obrazu je zlokalizowala, a nie musi miec bezposredniego zwiazku z wielkoscia punktu AF ani dokladnym polozeniem tego punktu ktory bedzie uzyty do ustawienia ostrosci.
    O to właśnie pytam. Jesli punkty w Z7 sa mniejsze, to powinny skutkować precyzyjniejszym trafieniem. Czyli np źrenicę/tęczówkę oka, a nie rzęsy/brew.
    Pytam o EYEFOCUS, nie inny tryb. Czy Z7 trafia lepiej, nie ustawia np na rzęsach, jak to bywa w Z6?
    Pytam o praktykę, teorie JK mnie nie interesują. A tak się wkurzał, że tu ludzie nie piszą o praktyce, a sam wyjechał z teoretyzowaniem, za które mnie wcześniej ganił. Innym nie wolno mysleć logicznie, mają miec aparat. Ale on może filozofować. Masz aparat, wgraj aktualizacje, sprawdź czy Z7 przy an-face trafia w źrenice czy w rzęsy.

  6. #3836

    Domyślnie

    @Jacek_Z

    Przed aktualizacją trafiał w rzęsy a nawet brwi, błąd potęgowały głębokie oczodoły, sprawdzone.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #3837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    @Jacek_Z

    Przed aktualizacją trafiał w rzęsy a nawet brwi, błąd potęgowały głębokie oczodoły, sprawdzone.
    @david555 o to pytałem chyba miesiąc temu i do tej pory nikt nie potrafił odpowiedzieć. dzięki

  8. #3838

    Domyślnie

    Jacku, poniżej masz film z eye af z Z7
    https://youtu.be/GPLyDybiuM8
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #3839

    Domyślnie

    Kryzys wieku średniego u niektórych trwa zbyt długo...

  10. #3840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Panowie, zapominamy przy tej wojence na aparaty, o jednym najważniejszym aspekcie. Całym systemie. Ja nie jestem przekonany w 100% do Z6, Z7 jako do samego body, ale cały system "bagnet" wydaje mi się mieć przyszłość, seria szkieł S 1.8 jest doskonała pod względem technicznym i wagowym, cenowo nie jest to jakiś kosmos - fajne szkła na naszą kieszeń. Wiadomo że Sony ma lepszego AF,a ale z drugiej strony ten AF dostaje skrzydeł przy bardzo drogich szkłach GM, a w konsekwencji większość osób biega z samyangami, gdzie raczej nie wykorzystują możliwości aparatów Sony pod względem AF. Tak sobie myślę, pomijając bezpośrednie porównanie aparatów, to wolałbym jednak mieć takiego Z6 z Nikkorem 35 1.8s niż a7III z Samyangiem 35. W końcu to body się zmienia, a szkła zostają. Więc jeśli teraz Ztka nie spełnia w 100% oczekiwań to z pewnością nowe Z będzie miało poprawione błędy poprzednika. Myślę że Z6 i 7 to dobre wejście w system. Można tym aparatem fotografować i sobie spokojnie kompletować szkła, czekając na body kozaka.

    Zauważyłem pewną tendencje u użytkowników z Sony, że cisną bekę z Canona i Nikona, a sami biegają z zestawem Samyangow które nie do końca maja fajnego AF. W Sony brakuje standardowych szkieł 1.8 za mniejsza kasę, i widać że Sony jest mocno nastawione na to żeby były kupowane GM za krocie.
    Nikt nie ciśnie żadnej beki z Canona i Nikona. Z tymi szkłami to popłynąłeś. Co jak co, ale asortyment szkieł pod FE masz ogromny. Przykładowo 35: masz świetnego zeissa 1.4, Sigmę arta 1.4, samyanga 1.4 af, masz Sony 1.8, to samo 50, to samo 85. Co jak co, ale argument z af i szkłami GM , nie mam pojęcia skąd wziąłeś . Ja zmieniłem to co zmieniłem naprawdę nie dlatego aby zrobić komukolwiek na forum na złość
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 24-05-2019 o 19:26
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 384 z 493 PierwszyPierwszy ... 284334374382383384385386394434484 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •