Close

Strona 99 z 493 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101109149199 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 4926
  1. #981

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    ...Czy komfort fotografowania polega na robieniu tysięcy nie przemyślanych kadrów, bo ktoś kupił tanio dużą kartę pamięci do aparatu?
    A po co te rozważania filozoficzne? Każdy robi zdjęcia tak jak lubi. A tak przy okazji, jak myślisz na ile minut ujęć w 4K starczy jedna karta XQD o pojemności 32GB? Ja na przykład nigdy nie zapełniam kart, które biorę. Gdy mam na karcie zdjęcia na których mi zależy to kartę wyjmuję i chowam. Wtedy mi się ona nie popsuje, nie zgubi, nikt mi jej nie ukradnie razem z aparatem itd.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 03-09-2018 o 10:00

  2. #982

    Domyślnie

    Wiedziałem, że argument "przemyślanych kadrów" padnie w kontekście pojemności kart
    Pojedź w fascynujące miejsce z zamiarem fotografowania, potem... myśl nad kadrami, bo na karcie zmieści się 300 zdjęć, w kiosku zapasowej nie dokupisz a komputer do wieczora niedostępny. Jeśli to jest komfort... to nie dla mnie.
    Nie kieruję do Ciebie żadnych pretensji, oceniam jedynie rozwiązanie Nikona pod swoim kątem. Napisałem, że do podniesienia tego tematu sprowokowały mnie zachwyty nad XQD. Ty twierdzisz, że nie są drogie, do tego się odniosłem.

  3. #983

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Niektórym się wydaje, że skoro w Anglii czy Szwajcarii się zarabia 4-5 razy więcej niż u nas to 4-5 razy więcej osób kupuję drogi sprzęt, którego nawet nie potrzebują. Owszem jest tego więcej niż u nas, ale tam ludzie także umieją liczyć. Sprzęt wychodzi relatywnie taniej, ale dzieci trzeba posłać do drogiej szkoły czy przedszkola, usługi drogie, dentysta drogi jak cholera, własna chałupa to są konkretne pieniądze itd. Tam ludzie też potrafią szanować pieniądz.
    Śmieszne te argumenty. W każdym kraju są ludzie którzy potrafią oszczędzać i tacy, którzy nie potrafią oszczędzać. Znam takich, którzy szanują pieniądze i takich, którzy nie szanują pieniędzy. W Polsce wizyta u dobrego lekarza czy dentysty kosztuje. Dobra prywatna szkoła dla dziecka też sporo kosztuje.
    Ostatnio edytowane przez jony ; 03-09-2018 o 10:21

  4. #984

    Domyślnie

    To bardziej stwierdzenie faktu. Polacy akurat nie potrafią oszczędzać, bo ich się tego nie uczy. Oczywiście uogólniam. A mnie z kolei bardziej śmieszy wyjęty z czapki z pomponem argument, że ludzie za granicą się rzucają na drogi sprzęt i szastają kasą, bo więcej zarabiają

  5. #985
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z6 trafi w te same ręce jak do tej pory trafiał D600/D610, u nas będą to nawet zawodowcy płaczący potem że coś nie poszło jak trzeba, a przecież "sprzęt drogi", w bogatszych krajach będą to raczej amatorzy, pewnie znajdą się tacy co na blogu będą zachwalać jak to na reportażu świetnie działa ale takich jest wiele z fuji, olympusami, a nawet z ajfonami, myślę że też sporo zawodowców kupi Zetki jako drugi aparat do posiadanej szklarnia i otrzyma dodatkowo normalne video.

    XQD potanieją ale wątpię żeby osiągały ceny tanich kart SD 90 mb/s, ciekawe dlaczego sandisk nie produkuje tych kart mimo że jest jedna z trzech firm, która tworzyła ten standard.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 03-09-2018 o 10:32

  6. #986

    Domyślnie

    Argumentacja ze Z6 jest drogi bo A7mk1 jest o polowe tańszy jest niedorzeczne. D3500 z kompletem szkieł będzie kosztować 1/4 ceny samego body Z6 i będzie 15x lepszym aparatem niż Sony A71. Tylko czego to dowodzi? ...

  7. #987

    Domyślnie

    Jak Wam się podoba EOS R, czyli odpowiedź Canona na System Z ?

    ➡️ https://www.nokishita-camera.com/2018/09/eos-r.html

    W szczególności propozycja obiektywów na start.

    (to oczywiście przecieki, jeszcze nie oficjalna premiera)

  8. #988

    Domyślnie

    Kolega chyba się dopiero obudził...

  9. #989

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Argumentacja ze Z6 jest drogi bo A7mk1 jest o polowe tańszy jest niedorzeczne. D3500 z kompletem szkieł będzie kosztować 1/4 ceny samego body Z6 i będzie 15x lepszym aparatem niż Sony A71. Tylko czego to dowodzi? ...
    Tego, że nie widzisz oczywistych różnic między A7 i D3500 A z resztą się zgadzam. Z6 nie ma co porównywać do pierwszej A7, bo różnica w cenie ogromna, ale też i możliwości inne. No chyba, że chodzi o samą relację cena/jakość.

  10. #990

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To bardziej stwierdzenie faktu. Polacy akurat nie potrafią oszczędzać, bo ich się tego nie uczy. Oczywiście uogólniam. A mnie z kolei bardziej śmieszy wyjęty z czapki z pomponem argument, że ludzie za granicą się rzucają na drogi sprzęt i szastają kasą, bo więcej zarabiają
    Widzę, że zdrowy rozsądek wraca. Kilkanaście postów wcześniej pisałem, segment lustrzanek APS-C zniknie. Potwierdzasz to co pisałem wcześniej, ludzie na zachodzie nie kupują drogiego sprzętu, skoro mogą to samo zrobić tańszym sprzętem lub uniwersalnym sprzętem. Lustrzanki APS-C zostaną wyparte z jednej strony przez smartfony z zoomem a z drugiej strony przez zaawansowane kompakty z jasnymi zoomami oraz tanie MILC.

Strona 99 z 493 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101109149199 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •