Close

Strona 53 z 493 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 4926
  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    https://abfoto.pl/produkty/foto-i-vi...asc&order=name
    Uwaga, karta XQD nie wchodzi do zestawu!
    Czyli body bez adaptera jakieś 8,5-9 tys.?

    Stałki będą chyba drogie... 850EUR za 35/1.8 i 600EUR za 50/1.8

  2. #522
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    Z tego co czytam to sony wprowadza XQD w kamerach.
    Nie da się utrzymać bezpiecznego zapisu video przez 30minut na ile pozwala Z6/Z7 na karcie SD bo ją ugotujesz zapewne w połowie tego czasu, a gdzie miejsce na wysoki bitrate i przyszłe może 4K 60fps, jakieś 10bit 4:2:2 itp ?
    Wiele kamer i aparatów potrafi godzinami zapisywać na kartach SD i nic się nie gotuje Możesz wymienić te kamery z XQD? Bo ja kojarzę tylko FS7. Reszta stosuje CF lub zewnętrzne recordery, albo stare, poczciwe SD. No i skoro te XQD takie zaje...ste, to dlaczego Sony nie wprowadza ich do swoich aparatów? Dlaczego wypuszczają nowe szybkie SD:
    https://www.optyczne.pl/10735-news-S...erii_SF-G.html

    Bronisz tego jednego slotu XQD jak niepodległości, a prawda pewnie jest taka, że Sony udostępnił Nikonowi sensor pod warunkiem zastosowania slotu XQD, którego dziwnym trafem samo Sony (jako producent) nie stosuje. XQD w tych aparatach ma średni sens, bo do zapisu tych transferów wystarczy spokojnie SD (i nawet się przy tym specjalnie nie napracuje).

  3. #523

    Domyślnie

    Są jeszcze SonyPXW-FS7 II, PXW-Z100 i FDR-AX1. Przed nami kamery nagrywające w 8K. A ten link prowadzi do info z lutego ubiegłego roku. SanDisk i Lexar już też mają w ofercie karty SD o szybkości 300 MB/sec.

  4. #524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    ...A ten link prowadzi do info z lutego ubiegłego roku...
    No to link z tego roku <<klik>> Panta rhei.

  5. #525

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    prawda pewnie jest taka, że Sony udostępnił Nikonowi sensor pod warunkiem zastosowania slotu XQD
    A jaki sensor kiedykolwiek Sony udostępnił Nikonowi? Skąd masz takie informacje? I co to znaczy "udostępnił"?
    Skoro Nikon sam brał udział w tworzeniu XQD to chyba logiczne, że widzi sens tego formatu i dlatego zaczyna wsadzać je do większej ilości aparatów.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #526

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego ludzie mają problem z nowa kartą- jeżeli jest to format przyszłościowy w dodatku szybki i pojemny to chyba dobrze.
    Opróżnianie bufora natychmiast, w połączeniu z dużą pamięcią jak dla mnie brzmi dobrze.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  7. #527

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego ludzie mają problem z nowa kartą- jeżeli jest to format przyszłościowy w dodatku szybki i pojemny to chyba dobrze...
    Ktoś napisał, że to źle? Nie chodzi o same karty, bo chyba każdy przyzna, że parametry mają rewelacyjne, ale o koszt oraz o to, że jest tylko jeden slot. Na pytanie dlaczego jeden slot, ludzie z Nikona odpowiedzieli, że nie było miejsca na dwa. A czemu nie było miejsca na dwa to chyba widać. Dwa SD się mieszczą, nawet w bezlustrze, o czym można się przekonać spoglądając na konkurencję.

  8. #528
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Wiele kamer i aparatów potrafi godzinami zapisywać na kartach SD i nic się nie gotuje Możesz wymienić te kamery z XQD? Bo ja kojarzę tylko FS7. Reszta stosuje CF lub zewnętrzne recordery, albo stare, poczciwe SD. No i skoro te XQD takie zaje...ste, to dlaczego Sony nie wprowadza ich do swoich aparatów? Dlaczego wypuszczają nowe szybkie SD:
    https://www.optyczne.pl/10735-news-S...erii_SF-G.html

    Bronisz tego jednego slotu XQD jak niepodległości, a prawda pewnie jest taka, że Sony udostępnił Nikonowi sensor pod warunkiem zastosowania slotu XQD, którego dziwnym trafem samo Sony (jako producent) nie stosuje. XQD w tych aparatach ma średni sens, bo do zapisu tych transferów wystarczy spokojnie SD (i nawet się przy tym specjalnie nie napracuje).
    Na rumorsach są podane modele z tego roku, głównie chodzi o CFexpress i wsteczną kompatybilność z XQD, taki cel jest chyba też w Nikonie.
    Gotują się szybkie karty przez spada ich niezawodność, nie ma próżno sa dwa sloty SD przecież, 4K 60fps o jakości lepszej niż zazwyczaj nędznej jaka jest teraz w wielu pseudo 4k wymaga szybkich kart SD, które są drogie.
    SD w tym roku ma nową implementacje nawet 1200Mb/s z wsteczną zgodnością ale urządzeń pod takie karty nie ma, a ceny będą zapewne takie same jak XQD bo obecne na rynku 300Mb/s kosztują tyle co Nikona XQD.
    Sensor w jest Nikona, masz patenty zarejestrowane,produkuje to fabryka Sony, mają zapewne jakieś spore powiązania między firmami ale wyciąganie takich wniosków jet głupie bo konsorcjum od XQD to tez sandisk.

  9. #529

    Domyślnie

    Jeszcze raz, problemem nie jest nowa karta. Nikt nie neguje jej zalet. Wadą jest cena tych kart, mniejsze czy wolniejsze są w zasadzie niedostępne. A największą wadą jest to, że jest to jedyna karta, jaką włożysz do tego aparatu. Plus to, że dziś jest to gadżet, którego szybkości w praktyce nie wykorzystasz w tych aparatach (przynajmniej w stopniu uzasadniającym różnicę ceny między SD, popatrz na bufor). XQD w d500 czy d5 to świetne rozwiązanie. Bo masz szybką kartę gdy tego potrzeba, ale jest tam zwykłe SD które może służyć za zapas, na kopie, itd.
    Można powiedzieć, że jak ktoś kupuje aparat za 10 k czy 17 k, to te 2-2,5k pln-ów na karty czy czytnik nie robi różnicy. Ja jednak myślę, że robi, jeśli przyjdzie to kalkulowania zakupu.
    Przyznam, że w ogóle do podjęcia kwestii tych kart sprowokowały mnie te zachwyty nad XQD i jaki to świetny ruch Nikona. W mojej ocenie jest to niepotrzebne dojenie klienta. Bo aparaty są fajne.
    Dobra, koniec wałkowania tego tematu.


    ...SD w tym roku ma nową implementacje nawet 1200Mb/s z wsteczną zgodnością ale urządzeń pod takie karty nie ma,a ceny będą zapewne takie same jak XQD bo obecne na rynku 300Mb/s kosztują tyle co Nikona XQD
    Naprawdę uważasz, że to rozwiązanie jest gorsze niż XQD? Bo dla mnie to świetne posunięcie, które moim zdaniem zablokuje masowy rozwój XQD czy CFExpress.

  10. #530
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czytnik i wiele kart przy Z6 to bym sobie odpuścił zwłaszcza przy obecnych cenach, 64GB za 169$ brać, kabel usb c jest w komplecie lub po 5GHz wifi i jest ok, z czasem ludzie przyzwyczają się że wyciąganie karty jest zbędne, a czy znajdą się odważni zawodowcy żeby brać takie Z6 do pracy to nie wiem bo trzeba zmienić styl pracy i zapomnieć o żonglowaniu kartami SD tylko iść w backup, worek akumulatorów, jakieś noiśniki itd.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Naprawdę uważasz, że to rozwiązanie jest gorsze niż XQD? Bo dla mnie to świetne posunięcie, które moim zdaniem zablokuje masowy rozwój XQD czy CFExpress.
    Może być dobre ale nie ma urządzeń obsługujących, była prezentacja chyba Delkin, ceny takie same jak CFexpress, to też ma być na PCIe 3.0 i NVMe, więc może lepiej nie wiem, nie wiem tez dlaczego Nikon postawił na XQD/CFexpress, myślę że z czasem się przekonamy.

Strona 53 z 493 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •