Close

Strona 102 z 493 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 4926
  1. #1011

    Domyślnie

    Przecież na tym obrazku jest pokrętło mocujące battery pack a nie rolka sterująca.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #1012
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    To czy wejdą będzie zależało od tego jak działa AF, bo na razie działa ponoć mocno średnio.
    Pisałem wyrażnie - Z7 MK2. Właśnie dlatego. Nie wierzę, że pierwszy AF będzie super.

    Do tego co w necie jestem sceptyczny, ja muszę sprawdzić samemu.

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    @Jacek_Z

    To skąd ten pomysł że. nie będzie spustu czy rolki?

    https://nikonrumors.com/wp-content/u...tery-grip2.jpg
    Gdzie tu masz rolkę i spust?

  3. #1013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Niektórym się wydaje, że skoro w Anglii czy Szwajcarii się zarabia 4-5 razy więcej
    Bzdura. W tych krajach nie zarabia się 4 razy więcej tylko waluta ma siłę nabywaczą większą. Srednio Polak zarabia 2-3 tyś i Niemiec zarabia 2-3 tyś. tyle że euro jest 4 razy więcej warte bo gospodarka a przez to waluta silniejsza. Ale zarabia tyle samo jednostek monetarnych 2-3 tyś.

  4. #1014

    Domyślnie

    Przecież to jakaś nędzna makieta https://nikonrumors.com/wp-content/u...tery-grip3.jpg

    Nikon robił jakiś MB-D bez spustu i rolki?

  5. #1015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    ... Ale zarabia tyle samo jednostek monetarnych 2-3 tyś.
    To dopiero jest bzdura. Jak do ciebie przyjdzie szef (załóżmy na chwilę, że takiego masz, bo może sam sobie szefujesz, tego nie wiem) i Ci powie, że od dziś zamiast 5 tysi plnów będzie Ci płacił 6 tys. wietnamskich dongów to będziesz się chwalił, że dostałeś podwyżkę?

  6. #1016

    Domyślnie

    Coś tam robił:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	battery-grip-mb-16-for-nikon-f80-n80.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	30,6 KB
ID:	13544

    Do D70 to samo. Kombinacje były ze spustem po IR albo na kabelku.
    Ostatnio edytowane przez grissley ; 03-09-2018 o 16:26
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  7. #1017

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...
    Nikt nie będzie patrzył na możliwości D3500 vs Z6. Kilka powodów. Np. FF vs DX - dla kogoś to nie 30%, tylko przepaść. Pomijam że jednak D3500 jest strasznie okrojony w funkcje, innej klasy AF itd. itd, nie wiem jak sobie te 30% wyliczyłeś (ok, przykład, ale za daleko od realiów).
    Z6 czy Z7 będą kupowali ludzie, którzy teraz mają D750, D810, D850. I nie ma tu żadnego 800% drożej.
    Ludzie mają pieniądze, róznica w cenie to miesięczna pensja jak się ma średnią krajową. A jak się ma kilkukrotność to te kilka tysięcy niewiele robi. Zobaczcie ilu Polaków ma PIT ponad 1 mln zł.
    Większość z tych aparatów nie kupią zawodowcy, tylko hobbyści. Plus ślubniacy. Jak będzie Z7 mk2 to wejdą w to mocniej (zawodowcy).

    ...
    Myślę, że nie potrafisz popatrzeć na rynek szerzej, z pozycji amatora, dla którego 10k to jednak jakiś tam wydatek, bo nie zarabia 1mln plnów rocznie. A to dopiero początek wydatków. Pewnie masz rację, że część dotychczasowych posiadaczy FX Nikona kupi te MILC. Ale ja pisałem akurat te uwagi, które zacytowałeś, ogólnie pod kątem rynku foto i zwiększenia udziału Nikona w segmencie FF. Żeby rynek FF (a z nim Nikon) rósł, ceny powinny być bardziej zachęcające (patrz sukces Sony), marketing agresywny, a tu m.in. ceny XQD nie będą pomagały.
    Rynek FF może też pewnie rosnąć konsumując DX, ale marketing musi przekonać jeszcze większą liczbę dotychczasowych użytkowników APS-C, że między tymi formatami jest "przepaść". Dla wielu amatorów nie jest to oczywiste, dla innych jednak jest bariera cenowa (co np. widać po szkłach, jakie ludzie podpinają do wymarzonego FX-a).

  8. #1018

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Myślę, że nie potrafisz popatrzeć na rynek szerzej, z pozycji amatora, dla którego 10k to jednak jakiś tam wydatek, bo nie zarabia 1mln plnów rocznie. A to dopiero początek wydatków. Pewnie masz rację, że część dotychczasowych posiadaczy FX Nikona kupi te MILC. Ale ja pisałem akurat te uwagi, które zacytowałeś, ogólnie pod kątem rynku foto i zwiększenia udziału Nikona w segmencie FF. Żeby rynek FF (a z nim Nikon) rósł, ceny powinny być bardziej zachęcające (patrz sukces Sony), marketing agresywny, a tu m.in. ceny XQD nie będą pomagały.
    Rynek FF może też pewnie rosnąć konsumując DX, ale marketing musi przekonać jeszcze większą liczbę dotychczasowych użytkowników APS-C, że między tymi formatami jest "przepaść". Dla wielu amatorów nie jest to oczywiste, dla innych jednak jest bariera cenowa (co np. widać po szkłach, jakie ludzie podpinają do wymarzonego FX-a).
    Wystarczy, że produkcja matryc FF stanie się tak tania, że produkcja APS-C przestanie się opłacać - ze względu na efekt skali i uproszczenie linii produkcyjnych.

    Wówczas nikogo nie będzie trzeba do niczego przekonywać - totalnym laikom naprawdę wszystko jedno jaka jest wielkość matrycy, ważne żeby "lustrzanka" dobre zdjęcia robiła i żeby miała "stabilizację poruszonych zdjęć"

    Dla Canikona takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę - ci, którzy poczują dryg do fotografii, będą mieć ułatwione wejście w lepsze puszki i szkła - ob wszystko od a do z będzie kompatybilne ze sobą.

    Wobec natarcia smartfonów i skoku na FF MILC - Canikon a teraz jeszcze Panas i pewnie wkrótce Olympus, tak może być już bardzo wkrótce.
    Ostatnio edytowane przez badtorro ; 03-09-2018 o 16:59
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  9. #1019

    Domyślnie

    Jak ja tego nie rozumiem...
    Moim marzeniem jest bezlustro wielkości i wagi Sony A6300, max A6500, z matrycą APS-H i jakimś małym zoomem ciut lepszym niż 1650 oraz paroma naleśnikami...
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  10. #1020

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Wystarczy, że produkcja matryc FF stanie się tak tania, że produkcja APS-C przestanie się opłacać - ze względu na efekt skali i uproszczenie linii produkcyjnych.

    Wówczas nikogo nie będzie trzeba do niczego przekonywać - totalnym laikom naprawdę wszystko jedno jaka jest wielkość matrycy, ważne żeby "lustrzanka" dobre zdjęcia robiła i żeby miała "stabilizację poruszonych zdjęć"

    Dla Canikona takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę - ci, którzy poczują dryg do fotografii, będą mieć ułatwione wejście w lepsze puszki i szkła - ob wszystko od a do z będzie kompatybilne ze sobą.

    Wobec natarcia smartfonów i skoku na FF MILC - Canikon a teraz jeszcze Panas i pewnie wkrótce Olympus, tak może być już bardzo wkrótce.
    Lustrzanka FF to nie tylko większa matryca, ale to droższy autofocus i lepszy procesor obrazu. Wybór lustrzanki FF to droższa i cięższa optyka. Dla wielu laików waga ma znaczenie a szczególnie waga optyki. Podstawowym powodem zmniejszania zapotrzebowania na lustrzanki APS-C jest rozwój smartfonów z dobrą optyką i bardzo zaawansowanych uniwersalnych MILC. Lustrzanki FF i MF będą jeszcze długo profesjonalne produkowane jako narzędzia dla zawodowców i zaawansowanych amatorów.
    Ostatnio edytowane przez jony ; 03-09-2018 o 17:56

Strona 102 z 493 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •