Close

Strona 435 z 493 PierwszyPierwszy ... 335385425433434435436437445485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 341 do 4 350 z 4926
  1. #4341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Szkoda, że masz Sony, bo przez to, to co pisałem bierzesz do siebie. A tak nie jest, ty piszesz w sposób wyważony. Tymczasem mnie zaczęło juz wkurzać naskakiwanie na Nikona Z i Canona R właśnie użytkowników Sony, którzy sie wysypali na forum Canona, ale i na naszym. Plus kurczeblade, który krytykował, a kupił i jest zadowolony, plus cybulski, który ma dziwne przekonania i jak sam mi osobisice powiedział lubi podpuszczać ludzi i lubi jak sie ludzie wkurzają. I potem mamy takie głupie dyskusje i powtarzanie po 100x bzdur. Może to kogoś cieszy, ale sporo osób traktuje to forum dosyć serio i szuka tu wiedzy i informacji.
    No mnie nie cieszą dyskusje na temat stanu świadomości użytkowników Sony, wrzucanie wszystkich do jednego worka albo kwitowanie argumentów tekstami, że to wymysł marketingowców Sony. A niestety w tym to Ty przodujesz. I do tego wszędzie widzisz to Sony, nawet tam gdzie go nie ma. Dochodzi już do sytuacji gdzie o tym piszesz a nikt wcześniej się na ten tema nie zająknął. Albo masz pretensje do użytkowników Sony, że wypowiadają się w temacie w którego tytule jest Sony (temat porównawczy z D750). I takie kwiatki rozsiewasz po forum co jakiś czas. Sam się zastanów czemu to ma służyć. A mnie wcale nie szkoda, że kupiłem Sony, bo o tym sprzęcie tak samo jak o każdym innym też potrafię krytycznie rozmawiać. I nie biorę do siebie krytyki sprzętu, za stary jestem na takie bzdury. Ale jak ktoś się bierze za psychoanalizę a wszystkich użytkowników systemu traktuje jako bezkształtną masę gdzie wszyscy co do jednego myślą, czują i mówią to samo to się odzywam, bo to się kłóci ze zwykłym zdrowym rozsądkiem.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Sorry, Batisy oczywiście...
    Batisy to mało popularne szkła z "amatorską" dziurą, które cenami przebijają dużo jaśniejszą konkurencję. Mało popularne i raczej nikt dla nich systemu nie zmienia. Może poza kilkoma wyjątkami.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    ...Ciekaw jestem jak Z7 się sprawuje. od razu zaznaczę - to nie chodzi o obrazki ze słoneczkiem "w gwiazdkę" . To chodzi o źródło światła w kadrze mocno prześwietlone i flarę która tworzy się na obrazku a do tego "ZA" flarą w tle musi być ciemniejsze tło...(
    Chodzi Ci o światło odbijające się od czujników fazowych na matrycy w wyniki czego na obrazku pokazuje się taka mała siateczka lub linie? Jeśli tak to na którymś z portali udowodniono, że jak się chce to i w tym modelu da się to uzyskać, ale efekt był naprawdę mało widoczny (pomijając jednego użytkownika tego forum dla którego to dyskwalifikuje ten sprzęt). Z resztą to chyba dotyczy wszystkich bezluster, które mają dużo czujników AFu. Wolne od tego mogą być zdaje się, że tylko Panasy.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 26-06-2019 o 11:14

  2. #4342

    Domyślnie

    Jakie to kiedyś było fajne forum. Tak z 15 lat temu. Gadaliśmy tu sobie o sprzęcie Nikona, o zdjęciach robionych Nikonami, o technice robienia tych zdjęć. Moderatorzy pilnowali, żeby spamu i trollowania było tu możliwie niewiele. Zbyt zapalczywi dostawali bany. Dla miłośników innych systemów założono dział "INNE SYSTEMY", żeby nie szwędali się po całym forum i tam sobie pisali o tych swoich genialnych wynalazkach. Nazwa "NIKONIARZE" miała wtedy jakiś sens. Oczywiście przy okazji premier Nikona, szczególnie tych spektakularnych, zlatywały się tu zewsząd różne dziwolągi i udowadniały nam, że używamy kiepskiego systemu. Ale moderatorzy pilnowali wtedy tych różnych SVEN-ów i innych trolli, nagradzając ich kartkami, a czasem banami. Byłem tu kiedyś moderatorem, wiec wiem. To było miejsce, gdzie można było pogadać o sprzęcie Nikona, czegoś się dowiedzieć, nauczyć. A jak ktoś chciał gadać o innych systemach, to miał forum Canona, Pentaxa, Minolty/Sony, itp. Tak było kiedyś. Ale było to zbyt piękne, żeby mogło się to utrzymać. Teraz to całe trollujące szambo się wylało i jest wszędzie. Praktycznie nie ma wątku, w którym ktoś by nie prowadził agitacji na rzecz Sony, Canona, czy innego Pentaxa. Porządku, jak dawniej, powinni pilnować moderatorzy, tyle że teraz SuperModerator, to taki SuperTroll - ze wszystkimi konsekwencjami tego stanu. Zna się na wszystkim i zawsze ma racje. No i oczywiście sankcjonuje to całe trollowanie, pilnując, żeby trollom włos z głowy nie spadł. Nie może być inaczej, bo on jest takim "zawodowym modem" na innych forach i nie chce, żeby go tam popędzono. Cóż tak mu wyszło.

    Dziś na tym forum najtrudniej znaleźć wartościowe informacje o sprzęcie Nikona. Jest tu praktycznie wszystko, tylko nie o Nikonie. A szkoda. I mało kto już pamięta, jak tu kiedyś było.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 26-06-2019 o 12:34
    Jacek

  3. #4343
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No mnie nie cieszą dyskusje na temat stanu świadomości użytkowników Sony, wrzucanie wszystkich do jednego worka albo kwitowanie argumentów tekstami, że to wymysł marketingowców Sony. A niestety w tym to Ty przodujesz. I do tego wszędzie widzisz to Sony, nawet tam gdzie go nie ma. Dochodzi już do sytuacji gdzie o tym piszesz a nikt wcześniej się na ten tema nie zająknął. ... jak ktoś się bierze za psychoanalizę a wszystkich użytkowników systemu traktuje jako bezkształtną masę gdzie wszyscy co do jednego myślą, czują i mówią to samo to się odzywam, bo to się kłóci ze zwykłym zdrowym rozsądkiem.
    1. Skoro generalizuje to nie odnoszę się do tego co posiadacze/testerzy/marketingowcy kojarzeni przeze mnie z marką Sony piszą w konkretnym wątku na naszym forum, tylko także to co w ogóle jest pisane w sieci.
    2. Jak generalizuje to znaczy, że piszę nie o wszystkich użytkownikach i nie o wszystkich np obiektywach.

    Przykładem niech będzie to, że nawiązywałem do forum canon-board i by było dziwniej to broniłem stwierdzeń posiadacza Sony gdy miał rację (lepsze DR w Sony niż Canonie, nowe szkła Sony lepsze niż stare L-ki, onn nie pisał o Nikkorach, ale tu sytuacja wygląda podobnie). Trudno w tym momencie zarzucić mi, że jestem stronniczy.
    Tak, generalizowanie krzywdzi niektórych uzytkowników, którzy mają inne poglądy czy co ważniejsze inne potrzeby.
    Podarujmy sobie udowadnianie czy trzeba pracować na szkłach natywnych czy niekoniecznie. Czy trzeba pracowac na szkłach od producenta systemu czy niekoniecznie. Czy ważniejsze są szkła małe, chocby były ciemne, czy wazniejsze są szkła jasne, topowe. Czy ktoś patrzy na ofertę szkieł szerokich, czy na ofertę tele. Czy na zoomy, czy na stałki. Czy max DR jest ważne, czy nie. Przemieszanie tych wszystkich opcji daje gigantyczną paletę odmienności poglądów użytkowników. Bo zajmujemy sie innymi dziedzinami foto, niektóry sie specjalizują, inni chcą uniwersalności itd.
    Byłoby dziwne, gdyby ludzie się ze sobą zgadzali.

    Wrócę do pkt 1 i 2 czyli generalizowania, mojego. Po prostu nie jest możliwe, bym pisał w sposób precyzyjniejszy, bo nie mógłbym wtedy pisać dajmy na to "stare szkła Canona" tylko musiał pisać jakie szkła. A ich są dziesiątki. I bym musiał sie potem tłumaczyć, dlaczego szkło X tak sklasyfikowałem, skoro on je dajmy na to lubi i jest zadowolony.
    Generalizowanie to przedstawienie mojej opinii. Nie trzeba sie z nią zgadzać, tak jak ja sie mogę nie zgadzać z tym co piszą w pewnych miejscach niektórzy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jakie to kiedyś było fajne forum. Tak z 15 lat temu.
    I mało kto już pamięta, jak tu kiedyś było.
    Chciałbym zauważyć, że na forum się zarejestrowałeś niecałe 14 lat temu.
    Porządku pilnowałes tak bardzo, że sparaliżowałeś stowarzyszenie nikoniarzy, które niedługo potem zlikwidowano.

  4. #4344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Chodzi Ci o światło odbijające się od czujników fazowych na matrycy w wyniki czego na obrazku pokazuje się taka mała siateczka lub linie? (...) Wolne od tego mogą być zdaje się, że tylko Panasy.
    Oczywiście Panasy są od tego wolne, bo nie mają czujników fazowych.

  5. #4345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. Skoro generalizuje to nie odnoszę się do tego co posiadacze/testerzy/marketingowcy kojarzeni przeze mnie z marką Sony piszą w konkretnym wątku na naszym forum, tylko także to co w ogóle jest pisane w sieci.
    2. Jak generalizuje to znaczy, że piszę nie o wszystkich użytkownikach i nie o wszystkich np obiektywach...
    Karkołomne. Skoro piszesz jak w wątku obok, że albo coś jest ostre albo jest Samyangiem to niestety, ale piszesz o wszystkich obiektywach. Właśnie generalizując rozszerzasz to co poznałeś (albo i nie) na większy zbiór.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wrócę do pkt 1 i 2 czyli generalizowania, mojego. Po prostu nie jest możliwe, bym pisał w sposób precyzyjniejszy...
    Wręcz przeciwnie, jest to możliwe i w dodatku bardzo łatwe. Wystarczy pisać o tym o czym się wie. Skoro jakieś szkło Ci się nie podoba to wystarczy zaznaczyć, że chodzi o to szkło. Jeśli znasz całą masę szkieł to wystarczy napisać, że masę ich przerobiłeś i o nich piszesz. Ale jeśli nie przerobiłeś ani jednego i powiedzmy sobie szczerze Twoja wiedza na ten temat jest bardzo ogólna (łagodnie pisząc) to co szkodzi powstrzymać się od komentarza? To samo z użytkownikami. Jeśli jeden czy dwóch Ci bruździ to nie znaczy, że możesz sobie to uogólniać na całą resztę. Bo nie ma czegoś takiego jak profil psychologiczny nikoniarza, canoniarza czy soniarza. Jeśli już to jest profil fuji'arza I tak jak pisałem wcześniej to, że Ty wszędzie widzisz jakieś marketingi szeptane i że z lodówki Ci wychodzą soniarze to nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości. Zafiksowałeś się i tyle. Tyle, że akurat ty jestes tu superhipermodem i to w jaki sposób się zachowujesz rzutuje na całe forum.

  6. #4346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Chciałbym zauważyć, że na forum się zarejestrowałeś niecałe 14 lat temu.
    To i tak wcześniej niż ty.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Porządku pilnowałes tak bardzo, że sparaliżowałeś stowarzyszenie nikoniarzy, które niedługo potem zlikwidowano.
    Jeżeli stosujesz te same metody, które doprowadziły wtedy do fiaska NKP, to nie mam więcej pytań i wszystko rozumiem.
    Pamiętaj, że jest coś takiego jak uczciwość. To się u mnie nie zmieniło i pewnie się nie zmieni. Zresztą nie ma już sensu do tego wracać. Po co znów wygrzebujesz tego trupa z szafy?
    Jacek

  7. #4347

    Domyślnie

    jest tu gdzieś kubeł na rzygi ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    N
    Chodzi Ci o światło odbijające się od czujników fazowych na matrycy w wyniki czego na obrazku pokazuje się taka mała siateczka lub linie? Jeśli tak to na którymś z portali udowodniono, że jak się chce to i w tym modelu da się to uzyskać, ale efekt był naprawdę mało widoczny
    Możesz podesłać linka ?

  8. #4348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    ...Możesz podesłać linka ?
    Nie pamiętam konkretnego, ale po wpisaniu w googla znalazłem kilka tematów. Dla mnie to nic strasznego, w realu nigdy się z tym nie spotkałem, ale ponoć jak ktoś się wysili to coś gdzieś tam znajdzie:

    https://www.dpreview.com/reviews/nikon-z7/7

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4328936

    https://www.dpreview.com/forums/thread/4331154

    https://www.ultravioletphotography.c...-the-bad-news/

    https://blog.kasson.com/nikon-z6-7/v...-pdaf-banding/

    W Z6 punktów jest mniej więc efekt może być jeszcze mniej widoczny albo w ogóle niewidoczny.

  9. #4349
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    .. ale piszesz o wszystkich obiektywach. Właśnie generalizując rozszerzasz to co poznałeś (albo i nie) na większy zbiór.
    Nie. Jeśli się pisze, że generalnie, to znaczy, że nie wszystkie. Az niemożliwe byśmy tak inaczej rozumieli to słowo.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    .Wręcz przeciwnie, jest to możliwe i w dodatku bardzo łatwe. Wystarczy pisać o tym o czym się wie. Skoro jakieś szkło Ci się nie podoba to wystarczy zaznaczyć, że chodzi o to szkło. Jeśli znasz całą masę szkieł to wystarczy napisać, że masę ich przerobiłeś...
    Niekoniecznie. Są portale testujące szkła i można (w niektórych) szkła sortować np wg parametru ostrość. i wyciągać wnioski z listy jaka się tworzy.
    Ja generalizując staram sie korzystać z narzędzi, by nie być subiektywnym. Jeśli na liscie na pierwszych pozycjach jest ogrom ARtów i Zeissów i szkieł Sony E to można generalizować, że ARTy (Zeissy itd) są generalnie ostrzejsze niż Nikkory czy szkła Canona a tym bardziej Samyanga. I pierwsza pozycja Canona 300/2.8 to typowy przypadek, że generalizowanie to generalizowanie, a pewne szkła sie wychylaja na plus czy minus.
    Co do Samyanga -wg listy ustawionej po ostrości pierwszy z Samyangów ma pozycje 112, kolejny 167, 176 a kolejne to juz miejsca 302, 517, 631, 8xx i kolejne to juz poniżej pozycji 15xx.
    Mozna zaklinac rzeczywistość, ja sie wole oprzeć na badaniach laboratoryjnych, bo nikt nie przerobił praktycznie tysiąca obiektywów, a jednak opinie o tym co jest ostrzejsze, a co mniej ostre jakoś ludzie mają?
    Prosze nie mylić ostrości komuś wystarczającej z tym czy mozna stawać w szranki szkieł najostrzejszych.

  10. #4350

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie. Jeśli się pisze, że generalnie, to znaczy, że nie wszystkie. Az niemożliwe byśmy tak inaczej rozumieli to słowo.
    Nie użyłeś słowa generalnie i nawet Cię zacytowano więc nie rozumiem dlaczego teraz w ten sposób się tłumaczysz. Przeinaczasz fakty. Poza tym nawet gdybyś takiego słowa użył to powinieneś mieć ku temu jakiś powód, na przykład wiedzę, a skoro tak nie było i piszesz ot tak sobie to niestety, ale podchodzi to pod ulubione słowo na tym forum, trollowanie.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Niekoniecznie. Są portale testujące szkła i można (w niektórych) szkła sortować np wg parametru ostrość. i wyciągać wnioski z listy jaka się tworzy...
    To w takim razie proszę się zdecydować, bo gdy w wielu dyskusjach Ci podrzucałem fragmenty testów i klipów z portali branżowych to się broniłeś tym, że to marketing, podpłacone oraz, że sam musisz coś sprawdzić w swoim studio i dopiero to jest dla Ciebie wiążące. A tu nagle taka zmiana.

Strona 435 z 493 PierwszyPierwszy ... 335385425433434435436437445485 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •