Close

Strona 379 z 493 PierwszyPierwszy ... 279329369377378379380381389429479 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 781 do 3 790 z 4926
  1. #3781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rpromin Zobacz posta
    A co Ty w ogóle fotografujesz i skąd myśl ze rozsądek to A7R3?

    Poza prawdopodobnie tylko trochę lepszym AF nie ma nic lepszego w A7R3...
    Bateria, podwójny slot na karty, grip czy np lepsza seria i bufor. Z kolei Z7 ma lepszy ekran (w tym dotyk), wizjer oraz przelotkę dzięki, której niektórzy nie muszą dokupywać nowych szkieł. Ale różnice zasadniczo są niewielkie więc tak naprawdę decyzja sprowadza się do tego o czym napisał Saint, chcę czy nie chcę wchodzić w całkowicie nowy system? Bo dla tych, którzy nie chcą się na razie rozstawać ze swoją lustrzanką Nikona wybór jest raczej oczywisty.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-05-2019 o 08:57

  2. #3782

    Domyślnie

    Co fotografuję ?
    Głównie portret niekomercyjnie i komercyjnie, także i studio i plener.
    Do studia jest wół D850, ale na plenery wolałbym dysponować czymś lżejszym i przez wzgląd na wygodę, ze sprawnym Eye AF.
    Szklarnia ?
    Bazuję głównie na Sigmie ART, zatem zmiana systemu, to nie jest dramat, bo Sigma oferuje odpłatną usługę wymiany mocowania, także np. 135 mm dałoby się naturalizować do systemu Sony.
    Co mnie deprymuje i zaburza decyzyjność ?
    Głównie wykresy DR, które lokują A7R3 wyżej w portretowej hierarchii, ale nie ukrywam, że i test Jarreda Polina każe mniej łaskawym okiem spoglądać na Z7.
    Nie ukrywam też, że banding wyeksponowany przez dpreview w Z7, też nie robi na mnie najlepszego wrażenia.
    Bardzo rzadko forsuję zdjęcia powyżej +3 EV, ale ...

    W sumie nie jestem jakimś liczykrupą, ale cena korpusu Sony, też wygląda korzystniej, niż kwota jaką trzeba wyłożyć na Nikona Z7 + FTZ.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3783

    Domyślnie

    Wymieniając mocowanie w swoich sigmach na sony stracisz mocowanie do nikona a skoro w studio nadal masz zamiar używać D850 chyba jednak bardziej opłaca się z7 z przelotką gdzie jednym szkłem obskoczysz dwa systemy. Bo z tego co kojarzę to sama zmiana mocowania wyceniona jest dość wysoko a do tego dochodzą droga przesyłka do Japonii i bardzo długi okres oczekiwania.

  4. #3784

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Co fotografuję ?
    Głównie portret niekomercyjnie i komercyjnie, także i studio i plener.
    Do studia jest wół D850, ale na plenery wolałbym dysponować czymś lżejszym i przez wzgląd na wygodę, ze sprawnym Eye AF.
    Szklarnia ?
    Bazuję głównie na Sigmie ART, zatem zmiana systemu, to nie jest dramat, bo Sigma oferuje odpłatną usługę wymiany mocowania, także np. 135 mm dałoby się naturalizować do systemu Sony.
    Co mnie deprymuje i zaburza decyzyjność ?
    Głównie wykresy DR, które lokują A7R3 wyżej w portretowej hierarchii, ale nie ukrywam, że i test Jarreda Polina każe mniej łaskawym okiem spoglądać na Z7.
    Nie ukrywam też, że banding wyeksponowany przez dpreview w Z7, też nie robi na mnie najlepszego wrażenia.
    Bardzo rzadko forsuję zdjęcia powyżej +3 EV, ale ...

    W sumie nie jestem jakimś liczykrupą, ale cena korpusu Sony, też wygląda korzystniej, niż kwota jaką trzeba wyłożyć na Nikona Z7 + FTZ.
    W sumie na Twoim miejscu wypozyczylbym Z7 i sprawdzil czy ktorykolwiek z tych problemow bedzie problemem w praktyce dla Ciebie. Wez pod uwage ze reviewsy maja to do sievie ze eksponuja rozne rzeczy, czasem do przesady a w praktyce w realnym uzytkowaniu sprawy maja sie nieco inaczej. Ja zdecydowalem sie na dokupienie Z6 (rozwazalem a7III) i jestem zadowolony z tego wyboru, na dzien dzisiejszy jakbym mial dokonac wyboru ponownie to zrobilbym to samo. Z6 jest zdecydowanie lepszym aparatem niz wynika to z tego forum, a w a7III dla mnie osobiscie wizjer jest nie do przyjecia (choc a7RIII ma lepszy zdaje sie od A7III) a to w ten wizjer czlowiek gapi sie czasami godzinami. Do tego mam swiadomosc ze nastepny bezlusterkowiec nikona juz moze byc sporo lepszy i szkoda mi teraz zmienac system wyzwalacze, lampy, szkla itd... aby zatesknic juz za rok czy poltora... Jesli masz niewiele szkiel to mozna pewnie rozwazyc, choc jesli uzywasz tez d850 to budowanie drugiego "zestawu" jest kosztowne... i nie sadza aby korzysci byly współmierne do kosztów...

    Co do naturalizacji Sigmy to moze sie okazac ze taniej i szybciej jest sprzedac i kupic uzywke z odpowienim mocowaniem.

    Co do eye AF to jeszcze nie uzywalem tego na tyle by sie wypowiedziec na ile jest problem z jasnymi szklami. W weekend pewnie sprawdze z 105 1.4 to sie co nieco wyjasni.

    wypozycz i sprawdz, niektore wypozyczalnie oferuja wypozyczenie i jak sie zdecydujesz to daja Ci nowa sztuke i odliczaja koszt wypozyczenia...przynajmniej tak jest ze szklami.


    A i jak chcesz lekko i bardzo dobrze w plenerze do portretu to Ztke + Nikkora 105 1.4 nawet z FTZ jest to dobrze wywazony zestaw, dla przykladu duzo lepiej sie to trzyma niz Ztke + Art 85 przez FTZ, bo Arty sa "Front Heavy" i srodek ciezkosci maja blizej przedniej soczewki. Roznica w wygodzie jest wyrazna, 105tka jest naprawde super i jest lzejsza od 135 i ma lepszy obrazek.
    Ostatnio edytowane przez rpromin ; 22-05-2019 o 16:38
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

  5. #3785

    Domyślnie

    Albo zostań z tym co masz, rób zdjęcia. I poczekaj na Z8

  6. #3786
    ksh
    Gość

    Domyślnie






  7. #3787

    Domyślnie

    a smutek z jakiego powodu?
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  8. #3788

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    a smutek z jakiego powodu?
    No jak to z jakiego - Sony spada ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #3789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Ja sobie przekalkulowałem i stwierdziłem, że zmiana systemu jest z czapy tylko dlatego, że w systemie obok jest nieco lepszy AF (lepszy od tego co mam na chwilę obecną w lustrzankach również). Zawsze coś u konkurencji jest lepszego względem tego co mamy (oraz coś gorszego) - klasyka jak to, że trawa u sąsiada jest zieleńsza.
    U mnie wymiana 3 body (i sporej ilości jasnych szkieł) na inny system tylko dla pewnej poprawy jednego parametru (AF) to absurd. Zwłaszcza, że nie jest to jakiś must have skoro do tej pory jakoś udawało się robić te zdjęcia i całkiem dobrze je sprzedawać Przesiadka na sony nie zmieni absolutnie NIC w tym jakie zdjęcia robię i jakie mogę zrobić. Też się czasem łapię na hype tych nowości i ficzerów, ale kurde - to serio nie ma sensu Wymiana systemu to często wydatek rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy (w zależności ile sprzętu trzeba zmienić) - to nie jest warte takiej kasy. Lepiej za to dokupić jakieś całkiem nowe szkło, iść na warsztaty czy szkolenia z retuszu, jechać na dobry wyjazd foto, zainwestować w reklamę, etc. To więcej zmieni niż skakanie po systemach. Oczywiście moim zdaniem
    Ma to sens, pytanie tylko czy sens ma w ogóle w takim razie kupno bezlustra typu Z6? Bo AF będziesz miał gorszy w tym co masz obecnie. Ja też jestem w rozterce, i tak naprawdę to rozsądek mi mówi, że jeszcze ten sezon prześmigać tym co mam. Choć nie ukrywam, że korci mnie nowe...

  10. #3790

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Ma to sens, pytanie tylko czy sens ma w ogóle w takim razie kupno bezlustra typu Z6? Bo AF będziesz miał gorszy w tym co masz obecnie.
    Ja kupilem Z6 i AF nie mam gorszego niz we wczesniej posiadanym D810. Wedlug mnie mialo to sens. Zadnych przewag D810 nad Z6 nie widze.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Strona 379 z 493 PierwszyPierwszy ... 279329369377378379380381389429479 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •