Close

Strona 319 z 493 PierwszyPierwszy ... 219269309317318319320321329369419 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 181 do 3 190 z 4926
  1. #3181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Tyle, że różnica między nami jest taka, że ja mam swoje zdanie, a ty nie masz, bo go mieć nie możesz. Możesz niestety tylko trollować.

    Od premiery D3 fotografowałem tylko korpusami jednocyfrowymi Nikona, to już ponad dziesięć lat, więc trochę tych doświadczeń zebrałem. Uważam, że to był w tamtych czasach najlepszy wybór, choć także tylko moim zdaniem. Teraz nie jest to już najlepszy wybór, bo jest Z7. Stary D4s oczywiście też jeszcze jest, ale leży w torbie jako zapas. Myślisz, że wyciągnięcie go z torby jest tak trudnym zadaniem, że nie robię tego na złość niektórym mędrcom? Gdyby D4s był wygodniejszy, lepszy, dawał większe mozliwości, to bym go nadal używał, tym bardziej, że do Z7 nie mam jeszcze jasnych natywnych szkieł (pewnie lada szelest będą) i używam tych starych od lustrzanek. Możesz mi nie wierzyć, twoja sprawa, ale tak się zastanawiam, czy cokolwiek was może przekonać? Pomijając oczywiście to całe internetowe trollowanie.
    Za chwilę usłyszymy, że to Ty masz najlepszy samochód i najmądrzejszego psa. Proszę. Zachowajmy troszkę powagi.

  2. #3182

    Domyślnie

    Rozumiem, że teraz wy krótko opiszecie wasze praktyczne doświadczenia związane z jednoczesnym użytkowaniem korpusu jednocyfrowego Nikona (D4, D4s, D5) i nowego Z7.

    Że co? Że nie macie tego sprzętu? Że nie macie takich doświadczeń? Że nie macie czego porównywać? Że możecie tylko przepisywać głupawe opinie z internetu?
    To już wiemy - niestety.
    Jacek

  3. #3183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez garnus Zobacz posta
    Z6 jak Aiii ma być chyba uniwersalną puszką.
    Dla amatora aparatem do wszystkiego a profesjonalisty dodatkiem do jakiś DX czy D850.

    Dlaczego ta wielkość punktu jest tak tu szeroko komentowana? Szybko licząc na boku to problem jest chyba tylko przy 85 f1.4 i 1m od oka, wtedy głębia to jakiś 1cm, dla 2m to juz 4-5cm. Pytam bo nie wiem
    Ponieważ mała GO, to w portrecie nic wyjątkowego, szczególnie na szkłach z zakresu 85-135 i przy przysłonach f/1.2-1.4.
    Osobiście portretuję żywych ludzi, którzy potrafią się poruszyć w chwili między ustaleniem ostrości w trybie AF-S a naciśnięciem spustu migawki, dlatego tryb AF-S, może być przydatny w portrecie trumiennym i to też ze statywu, jako że fotograf też umrzykiem nie jest i zmiana położenie układu korpus + obiektyw względem nieruchomego modela o 2 cm, może dać w efekcie dosyć żałosne skutki.

    Tak czy owak tryb AF-C jest absolutną koniecznością, a w tym trybie, przynajmniej na razie z pin AF w korpusach serii Zet się skorzystać nie da.
    Przy małej GO, rzęsa a tęczówka, to spora różnica.

  4. #3184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rut23 Zobacz posta
    Przy małej GO, rzęsa a tęczówka, to spora różnica.
    Kupuję

  5. #3185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez garnus Zobacz posta
    Kupuję
    Mnie jest znacznie trudniej, bo w zasadzie już się zdecydowałem na zakup korpusu ML, nie wiem jednak jeszcze, który to będzie konkretnie model.
    Z powodu sentymentu i zasiedzenia, chciałoby się, aby to był Nikon, ale rozum podpowiada Sony.

  6. #3186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rut23 Zobacz posta
    Mnie jest znacznie trudniej, bo w zasadzie już się zdecydowałem na zakup korpusu ML, nie wiem jednak jeszcze, który to będzie konkretnie model.
    Z powodu sentymentu i zasiedzenia, chciałoby się, aby to był Nikon, ale rozum podpowiada Sony.
    Kupuję Twoje argumenty, Z6 już dawno kupiłem. Wracam po przygodzie z Sony, wprawdzie a7ii.
    Gdzieś wcześniej pisałeś, że albo A7Riii albo Z7, na jakimś filmiku porównywającym EyeAF tych 2 aparatów nie było znacznej różnicy w rozmiarze punktu AF.

  7. #3187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rut23 Zobacz posta
    OK, ale jeżeli ktoś pisze, że zastąpił D4s, korpusem Z7, to wie co pisze, czy może niekoniecznie ?

    Naturalnym następcą D4s jest D5, albo w korpusach ML, Sony A9, ale na pewno nie Nikon Z7.
    Dla mnie naturalnym następcą jest to co kolejno nabędę. Twój schemat nie pasuje przynajmniej mi. Ja kupiłem Z6 bo potrzebowałem dobrego wysokiego ISO i aparatu o mniejszej niż mój D810 wadze - którego się nie zamierzam pozbyć. Ten Z6 bardzo mi pasuje nawet ze wszystkimi jego drobnymi ułomnościami. I gdybym miał kupować jeszcze raz to znowu bym go kupił. Poza tym jest zwyczajnie ładny. A ja lubię ładne aparaty i ładne dziewczyny. A co, nie można.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  8. #3188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Dla mnie naturalnym następcą jest to co kolejno nabędę. Twój schemat nie pasuje przynajmniej mi. Ja kupiłem Z6 bo potrzebowałem dobrego wysokiego ISO i aparatu o mniejszej niż mój D810 wadze - którego się nie zamierzam pozbyć. Ten Z6 bardzo mi pasuje nawet ze wszystkimi jego drobnymi ułomnościami. I gdybym miał kupować jeszcze raz to znowu bym go kupił. Poza tym jest zwyczajnie ładny. A ja lubię ładne aparaty i ładne dziewczyny. A co, nie można.
    To nie jest schemat, tylko naturalna kolej rzeczy, będąca skutkiem wybranej specjalizacji.
    Jeżeli ktoś bowiem np. wybiera Nikona D5, to raczej oczywiste, że nie będzie nim robił portretu, czy pejzażu, tylko reportaż, imprezy masowe itp.
    D5 nie jest aparatem uniwersalnym o czym zaświadcza choćby krzywa DR, za to ma szybki i niezwykle skuteczny AF, dobry obrazek na wysokich ISO, a przede wszystkim pancerną budowę.
    Idąc tym tropem, naturalnym następcą tego akurat korpusu w świecie MILC, wydaje się genialny Sony A9, który ma podobne cechy i został wytworzony do tych samych zastosowań.
    W praktyce, jedynym korpusem uniwersalnym, mogącym zaspokoić potrzeby wszystkich fotograficznych nisz, jest jak dotąd jedynie D850, a Z7, choć posiada ten sam sensor, już tak uniwersalny nie jest i wg. moich kryterów może byś przydatny praktycznie tylko do statycznego portretu studyjnego.

  9. #3189

    Domyślnie

    Ale miło się czytało jestem trollem i całe forum to trolle @JK w skrócie mogłeś to tak napisać:

    Ja być fotograf, ja robić zdjęcia 10lat jednocyfowkami, ja wiedzieć że teraz robi się mi lepiej zdjęcia aparatem z elektronicznym wizjerem, ja wiedzieć że aparatem bez elektronicznego wizjera nie zrobiłbym takich samych zdjęć. Wy być trolle, wy nie fotografować, więc się nie znać, Wy kupować sprzęt, tylko po to żeby tu być i trollowac, Wasz sprzęt już nie działać bo ja kupić Z a Wy to Trolle a Wy to Trolle a Wy to Trolle a Wy to Trolle, skąd macie wiedzie, przecież ja tylko wiedziec wszystko Trolle )))

    Oh już widze tych wszystkich fotoreporterów, jak wyrzucają swoje D4s i D5 i robią mecze, reportaże, sporty- Z6 ?
    Na razie widzę fakty takie, że nie ma jakiegoś dużego Boomu na Ztki, a sam Nikon przegania się już w promowaniu, i schodzeniu z ceny. Więc gdzie ta rewolucja, skoro sprzedaż zaskakująca słaba? Ahhh no tak, zapomniałem, ludzie się nie rzucili na ten sprzęt bo są trollami i się nie znaja

    No już poza tymi ironiami, sarkazmami, to może pokażesz w końcu nam te obiecane zdjęcia ? No albo te zdjęcia których DSLRem nie można zrobić- znajdziesz jakieś przykłady ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 29-03-2019 o 22:51

  10. #3190

    Domyślnie

    Nie rozumiem Was. Człowiek mający tyle lat styczności z jednocyfrówlakami wybiera na dzień dzisiejszy Z7. Jego wybór, jego opinia. Całkiem rzetelna.
    Nie wciska przecież, że to aparat lepszy od D5 do typowego sportu.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 319 z 493 PierwszyPierwszy ... 219269309317318319320321329369419 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •