Close

Strona 318 z 493 PierwszyPierwszy ... 218268308316317318319320328368418 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 171 do 3 180 z 4926
  1. #3171

    Domyślnie

    Tu w ogóle nie ma żadnych wyroczni. Wszystko to są subiektywne opinie. Oczywista oczywistość.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  2. #3172

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez T&T Zobacz posta
    Tu w ogóle nie ma żadnych wyroczni. Wszystko to są subiektywne opinie. Oczywista oczywistość.
    OK, ale jeżeli ktoś pisze, że zastąpił D4s, korpusem Z7, to wie co pisze, czy może niekoniecznie ?

    Naturalnym następcą D4s jest D5, albo w korpusach ML, Sony A9, ale na pewno nie Nikon Z7.

  3. #3173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rut23 Zobacz posta
    Tylko po co komuś narzędzie do portretu, które ma punkt AF większy od oka, i w którym z mniejszego pola AF można skorzystać jedynie w trybie AF-S ?

    Jeżeli pin AF przypisany jest tylko do sensorów CDAF, to tu żadne aktualizacje firmware nic nie pomogą, a obiecywany Eye-AF, można sobie będzie co najwyżej w buty włożyć, bo do czego komuś Eye-AF w trybie AF-S ?

    Chwilowo nie za bardzo widzę zastosowanie dla korpusów serii Zet w swoim segmencie.
    Z6 jak Aiii ma być chyba uniwersalną puszką.
    Dla amatora aparatem do wszystkiego a profesjonalisty dodatkiem do jakiś DX czy D850.

    Dlaczego ta wielkość punktu jest tak tu szeroko komentowana? Szybko licząc na boku to problem jest chyba tylko przy 85 f1.4 i 1m od oka, wtedy głębia to jakiś 1cm, dla 2m to juz 4-5cm. Pytam bo nie wiem

  4. #3174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rut23 Zobacz posta
    OK, ale jeżeli ktoś pisze, że zastąpił D4s, korpusem Z7, to wie co pisze, czy może niekoniecznie ?

    Naturalnym następcą D4s jest D5, albo w korpusach ML, Sony A9, ale na pewno nie Nikon Z7.
    A ty skąd to wiesz? W internecie napisali? Zmieniają się rozwiązania techniczne, czyli takie gadki o "naturalnych następcach" nie mają już żadnego sensu - tak może było kiedyś. W tych puszkach są zastosowane zupełnie różne rozwiązania. W jednej lepsze jest to, a w drugiej tamto. W jednej nie ma tego, w drugiej tamtego. Każdy wybiera sam co mu bardziej odpowiada. Tyle, że wraz Z-tkami pojawiły się różne funkcje i możliwości, których nie ma i nigdy nie będzie w lustrzankach. Jeśli to położymy na szali, to wybór między Z7, a lustrem jednocyfrowym nie jest już taki oczywisty. Dla mnie więcej jest sytuacji, w których nie mogę zrobić dobrego (takiego jakie jest mi w danej chwili potrzebne) zdjęcia lustrzanką, nawet jednocyfrową, a Z7 mogę. Proste? Proste. Oczywiście ty możesz teoretyzować, bo nigdy nie miałeś na robocie D4s i Z7 jednocześnie i nie musiałeś wybierać, co będzie lepsze i czego w danym momencie użyjesz. Dopiero po takich doświadczeniach można dyskutować, który korpus w sposób naturalny może "zastąpić" inny korpus. Napisałem "zastąpić", choć wiem, że jeden nigdy nie zastąpi drugiego, ale któryś z nich jest wygodniejszy i daje większe możliwości. W moim przypadku jest to Z-tka.
    Jacek

  5. #3175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Nikomu nie trzeba niczego wybaczać. To są bardzo dobre aparaty. Moim zdaniem dużo lepsze, niż te różne lustrzanki, o których tu mowa. Te wszystkie D600, D610, D750, D800, D810, D850. Wiem, że to są opinie bardzo indywidualne, ale u mnie Z7 już na dobre zastąpił D4s. Jak już będą dostępne natywne 14-30 oraz jasne 24-70 i 70-200, to nawet nie będzie o czym dyskutować. Gdyby nie to, że pieniądze jakie można dziś dostać za D4s są śmiesznie niskie, sprzedałbym to cudo natychmiast. Ale nie będę komuś robił prezentów i niepotrzebnie tracił takiej kasy - D4s przyda się jeszcze jako zapas, a później będzie eksponatem w prywatnym muzeum fotografii. Tylko że do takich "dziwnych" wniosków doszedłem nie na podstawie "Youtubowych pseudo testów", czy innych "sieciowych mądrości", ale na podstawie własnych praktycznych doświadczeń. Trzeba jednym i drugim sprzętem zrobić po kilka tysięcy zdjęć, w różnych warunkach, wydrukować to na papierze w różnych formatach, w formatach wystawowych także i wtedy można dojść do takich wniosków. Inaczej się nie da porównać tych diametralnie różnych rozwiązań. No ale dziś i tak rację mają różni internetowi mędrcy teoretycy, którzy wszystko wiedzą lepiej.
    Dobrze, że nie zapomniałeś dodać "moim zdaniem"

  6. #3176

    Domyślnie

    Pewne sprawy są oczywiste i nie trzeba mieć, by wiedzieć. Na prawdę nie muszę kupować traktora by wiedzieć, że autobus będzie dla mnie lepszy...

  7. #3177

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Dobrze, że nie zapomniałeś dodać "moim zdaniem"
    Tyle, że różnica między nami jest taka, że ja mam swoje zdanie, a ty nie masz, bo go mieć nie możesz. Możesz niestety tylko trollować.

    Od premiery D3 fotografowałem tylko korpusami jednocyfrowymi Nikona, to już ponad dziesięć lat, więc trochę tych doświadczeń zebrałem. Uważam, że to był w tamtych czasach najlepszy wybór, choć także tylko moim zdaniem. Teraz nie jest to już najlepszy wybór, bo jest Z7. Stary D4s oczywiście też jeszcze jest, ale leży w torbie jako zapas. Myślisz, że wyciągnięcie go z torby jest tak trudnym zadaniem, że nie robię tego na złość niektórym mędrcom? Gdyby D4s był wygodniejszy, lepszy, dawał większe mozliwości, to bym go nadal używał, tym bardziej, że do Z7 nie mam jeszcze jasnych natywnych szkieł (pewnie lada szelest będą) i używam tych starych od lustrzanek. Możesz mi nie wierzyć, twoja sprawa, ale tak się zastanawiam, czy cokolwiek was może przekonać? Pomijając oczywiście to całe internetowe trollowanie.
    Jacek

  8. #3178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Tyle, że różnica między nami jest taka, że ja mam swoje zdanie, a ty nie masz, bo go mieć nie możesz. Możesz niestety tylko trollować.

    Od premiery D3 fotografowałem tylko korpusami jednocyfrowymi Nikona, to już ponad dziesięć lat, więc trochę tych doświadczeń zebrałem. Uważam, że to był w tamtych czasach najlepszy wybór, choć także tylko moim zdaniem. Teraz nie jest to już najlepszy wybór, bo jest Z7. Stary D4s oczywiście też jeszcze jest, ale leży w torbie jako zapas. Myślisz, że wyciągnięcie go z torby jest tak trudnym zadaniem, że nie robię tego na złość niektórym mędrcom? Gdyby D4s był wygodniejszy, lepszy, dawał większe mozliwości, to bym go nadal używał, tym bardziej, że do Z7 nie mam jeszcze jasnych natywnych szkieł (pewnie lada szelest będą) i używam tych starych od lustrzanek. Możesz mi nie wierzyć, twoja sprawa, ale tak się zastanawiam, czy cokolwiek was może przekonać? Pomijając oczywiście to całe internetowe trollowanie.
    Oczywiscie, ze moze nas cos przekonac. Zdjecia panie, zdjecia. Miales je pokazac i co?

  9. #3179

    Domyślnie

    Ciekawe kiedy grono "nieświadomych" użytkowników D4s pójdzie po rozum do głowy i zrozumie jedyną prawdę objawioną...

  10. #3180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    ...... ale tak się zastanawiam, czy cokolwiek was może przekonać? Pomijając oczywiście to całe internetowe trollowanie.
    Czyli co ? nie trollować już, sprzedawać wsio i wsiadać w Zetki ?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 318 z 493 PierwszyPierwszy ... 218268308316317318319320328368418 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •