Close

Strona 27 z 493 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 4926
  1. #261
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zamiast cieszyć się że trzy firmy będą ze sobą konkurować na rynku, że nowy system ma otwarte drzwi do taniej i gigantycznej szklarni to jest płacz o slot i migawkę, ludzie chcą super nowoczesny aparat ale nadal wyciągać karty i przekładać do czytnika bo nie uznają że poszło to już do przodu w tym temacie.

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Wypuścili aparat w cenie A7 III,
    Na razie jest drozszy od A7RIII, w cenie D850.
    Specyfikacja slabsza.
    Osiagi to niewiadoma.

  3. #263
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    Wypuścili aparat w cenie A7 III, nie odbiegający od niego specyfikacją i (prawdopodobnie) osiągami, a czas leci, widać mieliśmy większy apetyt niż Nikon jest w stanie zaspokoić.
    Ale trzeba przyznać Nikonowi, że debiut wcale nie jest taki zły skoro można go stawiać obok konkurencji która przetarła szlaki w ML i pewnie wiele rzeczy obłożyła patentami. Dla mnie największą zaletą tych aparatów jest pokrycie punktami AF, które w przypadku np. D600 sa więcej niż skromne. A przy szkłach 1.4 czy 2.8 i portrecie ma to dla mnie kolosalne znaczenie. Co nie zmienia faktu, że żaden z tych bezlusterek mnie nie przekonał do wyzbycia się 15 kzł.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    U nas w PL to ciemnica
    Na południu Europy zdarzało mi ustawiać f4 aby d750 wyrobił z migawką
    D750 nie ma 1/8000 dlatego tak musiałeś ustawić.

  5. #265

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Na razie jest drozszy od A7RIII, w cenie D850.
    Specyfikacja slabsza.
    Osiagi to niewiadoma.
    Przepraszam, nie podkreśliłem że myślę o Z6. Aparaty z 30mpix i więcej nie interesują mnie.
    FujiLove again and again...

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Słyszałeś o szarych filtrach?
    Pomimo całej sympatii, Fuji nie wymyśliło f2, a kiedyś nie było nawet tych 1/8000s i ludzie też robili zdjęcia. Szok i niedowierzanie co?
    Ale dobrej jakości filtry to spore koszty i dodatkowy klamoty, który trzeba za sobą zabrać. Nie wystarczy kupić jednego bo obiektywy mają różne średnice. W niektórych nie da się zamocować tradycyjnego filtra i trzeba stosować koszmarnie drogi zestawy holder + filtry, które są niewygodne w użytkowaniu i upierdliwe transporcie.

    Po co się męczyć i wydawać niepotrzebnie kasę jak problem może rozwiązać szybka migawka, która nic cie nie kosztuje bo jest już funkcją aparatu?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #268

    Domyślnie

    Gorączkę pogoni za nowymi zabawkami mam już chyba za sobą, ale jak zapowiadają jakieś nowe cudo foto, to chętnie się mu przyglądam.
    Podejrzewam, iż nie jestem sam zadając sobie pytanie: czy to nowe cudo (puszka, szlo, statyw,???) pozwoli mi robić zdjęcia: lepsze, inne, łatwiej.
    Tak było tez z Nikonem Z. Liczyłem, może trochę naiwnie, na sprzęt , który by rzeczywiście coś dla mnie zmieniał na lepsze. Nikona na to stać i w moim przypadku było to wypuszczenie puszek D3 i D800.
    Interesująco wyglądał (i nadal wygląda ) nowy bagnet i, dla mnie, to już. Myślałem również, ze zaadoptują bardziej odważną strategie: postawia wszystko na ML i pozbędą się lustrzanek w szybkim tempie rozwijając nowe matryce i godny uwagi EVF. Na to się raczej u nich nie zanosi, a czas pokaże czy Nikon miał racje.
    Pozostaje nadchodzącą premiera Canona, ale myślę ze rewolucji nie będzie. Niestety. Zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, ze duża cześć użytkowników myśli jak zamortyzować nabyty sprzęt i pewnie woleli by bardziej łagodne przejścia z jednej technologii w druga (wystarczy spojrzeć na entuzjazm jaki otacza istnienie rozmaitych, bardziej lub mniej udanych, przelotek z jednego systemu na inny).
    W tym całym zamieszaniu Z, dosyć niezauważenie przeszła premiera nowego N500/5.6. To szkiełko bardziej mnie zainteresowało niż nowe puszki Nikona. Ono coś wnosi
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    D610 4.4kzl
    D750 6.3kzl
    Nowe z fv

    Proponuje doliczyć szkła
    Zestaw 28, 50, 85 nowy ok 5.5kzl
    Używany 3.4
    Jeżeli zdecydujemy się na używane d600 i używane szkiełka to możemy już za niecałe 6kzl cieszyć się rewelacyjnym obrazkiem z matrycy ff Nikona...
    Aldam, możesz kupić używany, wyciągnięty z szamba, powystawowy albo od dresa z klatki, ja Ci nie bronię. Kupuj jak najtaniej. Możesz też stosować inne księgowe sztuczki, ale to nie zmieni faktu, że NOWY A7 w tym samym sklepie (żeby nie było, że wyszukałem w jakichś komisach, więc podaję ceny ze znanego wszystkim ab foto lub cyfrowe a nie od jakiegoś kolegi z allegro czy olx) kosztuje 3200 a D610 4999. Różnica jest duża. W to, że bawiłeś się sprzętem w sklepie dwa kwadranse też wierzę, ale jakoś nie robi to na mnie wrażenia. Pisałem tylko co jest najtańsze więc możesz spuścić powietrze z klaty, ja nikogo nie przekonuję do kupna, każdy niech sam sobie policzy. Tak przy okazji to akurat zaopatrzyłem się swego czasu w zestaw 28,50,85. Za nowe, z europejskiej dystrybucji, z pełną gwarancją zapłaciłem łącznie 4800 (28 i 85 chyba w cyfrowe, a 50 nie pamiętam w tej chwili gdzie). Także dziękuję za propozycję
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 24-08-2018 o 11:33

  10. #270

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Ja bym proponował przestać narzekać.
    Ja bym zaś proponował przestać proponować, żeby przestać narzekać
    A tak na poważnie - drugi slot się przydaje. Z7 kosztuje spore pieniądze i slotu na 2 karty nie ma. A7III ma i zawsze jest to plus dla Sony. Czy kiedyś karta mi padła? W tamtym roku w 6D. Na szczęście na plenerze. Rozumiem, że można przesyłać przez wifi itp., ale 2 karty to po prostu dobre i proste zabezpieczenie danych.
    Bateria - trzeba poczekać na rzetelne testy. Może nie będzie tak źle.
    Odnoszę wrażenie, że po prostu Nikon chciał pokazać, że zrobienie bezlusterkowca FF to nie technologia kosmiczna i użytkownicy systemu nie muszą szukać innych rozwiązań.

    Mnie się bardzo podoba plan zaoferowania nowych obiektywów do systemu Z. Mniej podoba mi się ich cena. Gdyby były w podobnej cenie jak AFS do DSLR naprawdę bezlusterkowiec Nikona mógłby sporo namieszać.

    Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

Strona 27 z 493 PierwszyPierwszy ... 1725262728293777127 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •