Close

Strona 237 z 493 PierwszyPierwszy ... 137187227235236237238239247287337 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 361 do 2 370 z 4926
  1. #2361

  2. #2362

    Domyślnie

    Na stronie Nikona pojawiła się instrukcja do Z6. Podobno od jutra ma być w sprzedaży.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  3. #2363

    Domyślnie

    http://download.nikonimglib.com/arch...NSG_(En)02.pdf
    Ciekawe - wspólny manual z6/z7, tak jakby nie różniły się w obsłudze.

  4. #2364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale w Sony masz taki "róg obfitości" jeśli chodzi o jasne stałki?
    Pomijam już że chyba nie sądziłeś że Nikon zrobi premierę ML razem z dwudziestką szkieł ...
    Nie mówiłem z dwudziestką szkieł, ale Nikon pozycjonuje Z7 niesłusznie jako profesjonalny aparat a brakuje profesjonalnych natywnych szkieł i to do tego w ciągu kilku lat od premiery ich nie będzie. Stałki ze światłem 1.4, zoomy ze światłem 2.8 to podstawy jeśli chodzi o profesjonalną szklarnię.
    Canon natomiast wypuścił profesjonalne szkła i udany fajny ale nie pozycjonowany na profesjonalny aparat.

    A Sony ? Oczywiście, że ma GM ze światłem 1.4, ma natywne Sigmy ze światłem 1.4, ma natywne Zeissy ze światłem 1.4.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  5. #2365

    Domyślnie

    A Sony ? Oczywiście, że ma GM ze światłem 1.4, ma natywne Sigmy ze światłem 1.4, ma natywne Zeissy ze światłem 1.4.
    To nie są profesjonalne szkła, szkła profesjonalne zaczynają się od F 1.2

    a tak serio, to że stałka ma 1.4 oznacza że ma 1.4, a nie że 1.4 to wyznacznik profesjonalne/nieprofesjonalne.

    Ja dawno bym przeniósł się na A7III ale brakuje tam sensownych stałek z 1.8 w tym 35mm.

  6. #2366

    Domyślnie Nikon Z6 i Z7 oficjalnie

    Ewidentnie widać, że niektórym nie dogodzisz dopóki sprzęt nie ma napisu Sony lub Panasonic. Czytanie tego jęczenia przekracza wszelkie granice, tymbardziej na forum Nikona. Natywne szkła be. Przejściówki be. Roadmap be. W przyszłym roku maja być dwa z trzech klasycznych zoomow reporterskich - tez be.

    Ludzie! Nie ma obowiązku kupowania. Naprawdę. Zamiast siedzieć i zrzędzić na forach, marsz do sklepu po te wspaniałe soniacze czy panasy i sprawa załatwiona. Co was powstrzymuje?!
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #2367

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Ludzie! Nie ma obowiązku kupowania. Naprawdę. Zamiast siedzieć i zrzędzić na forach, marsz do sklepu po te wspaniałe soniacze czy panasy i sprawa załatwiona. Co was powstrzymuje?!
    Też mnie to dziwi. Jak szukałem bezlustra to sprawdziłem rynek, skonfrontowałem modele ze sobą i kupiłem to co najbardziej mi pasowało.

  8. #2368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    To nie są profesjonalne szkła, szkła profesjonalne zaczynają się od F 1.2

    a tak serio, to że stałka ma 1.4 oznacza że ma 1.4, a nie że 1.4 to wyznacznik profesjonalne/nieprofesjonalne.

    Ja dawno bym przeniósł się na A7III ale brakuje tam sensownych stałek z 1.8 w tym 35mm.
    Oczywiście, że nie oznacza, ale z reguły producenci do "profesjonalnych" czyt. najlepszej jakości dają najlepsze możliwe światło czyli w Nikonie 1.4

    A powiedz tak w ogóle, czemu uważasz, że stałki 1.8 w Sony są słabe ? Takie 55 1.8 albo 85 1.8 zbierają bardzo bardzo dobrze recenzje i takie 55 1.8 podobno jest niesamowicie szybką i udaną sztuką. Ale 35 czy 24 to nie wiem czy są ze światłem 1.8 Teraz wyszedł świetny 24 1.4 GM
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  9. #2369

    Domyślnie

    Przecież za rogiem Sigma z pewnością jest gotowa zrobić swoje Arty pod nowe bagnety, tak jak zrobiła do Sony. Nie rozumiem tego płaczu... Będzie szkieł od groma, nawet bez przejściówki.

  10. #2370

    Domyślnie

    Yahoo8 to czego, jak mi się wydaje, oczekiwałeś od nowego systemu Nikona jest po prostu nierealne. Wszystkie nowe systemy są lub były na początku upośledzone w kwestii natywnej szklarni. W Sony na początku bieda była straszna, ludzie w zasadzie podpinali tylko pleśniaki. Tyle, że pierwsze A7ki były sporo tańsze więc jako zakup do zabawy się broniły. Teraz jest dużo lepiej, ale nadal oferta nie jest kompletna, a system ma już przecież ponad 6 lat. Dla równowagi Nikon Z ma kilka miesięcy. W innych nowych systemach też nie będzie lekko. Canon zaproponował bardzo ciekawe szkła, ale też cholernie drogie i wielkie więc nie wszyscy z tego skorzystają. Nawet pro marudzą, że wielkie i drogie oraz, że 28mm to trochę za wąsko jak na standardowy zoom. Na osłodę w obu systemach masz dobrze działające przelotki, które mogą umilić czas w oczekiwaniu na natywne szkła. Ale trochę to potrwa więc należy uzbroić się w cierpliwość. Co do wspomnianego, chyba przez Ciebie, Panasa, to będzie to prawdopodobnie najdroższy ze wszystkich tych systemów, bo panalejki są bardzo wysoko wycenione. Sam aparat będzie też chyba największy, a o kompaktowych rozmiarach coś wspominałeś, i z tego co pamiętam zdroższy od R i Z7. Bliżej mu chyba będzie do A9 co chyba nie wszystkich urządza?

    PS Canona jakby co nie hejtuję. Za najlepsze szkło z tych nowo zapowiedzianych systemów uważam (w sensie serce mi podpowiada, bo na oczy nie widziałem) Canona 35 macro. Świetnie wyceniony, niewielki, z makro. Super.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 15-11-2018 o 18:24

Strona 237 z 493 PierwszyPierwszy ... 137187227235236237238239247287337 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •