Close

Strona 122 z 493 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172222 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 211 do 1 220 z 4926
  1. #1211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Powtórzę, to jest tylko Twoja subiektywna opinia. Ceny nowych obiektywów o wysokiej jakości optycznej do Zetek będą na poziomie cen Sony! Wybacz pisanie dzisiaj o potencjale nowego bagnetu jest śmieszne. Dzisiaj nawet nie wiadomo, czy Nikonowi będzie zależeć na rozwoju Zetek?
    W pewnym sensie jest to rzeczywiście subiektywna opinia - osoby która od lat pracuje na systemie nikona, ma więcej niż jeden aparat i jedne obiektyw. A więc takiej jak pewnie spora część targetu do którego nikon kieruje system Z I jako właśnie reprezentant takiej grupy fotografów się wypowiadam - więc myślę że to jednak trochę obiektywizuję moją kalkulację
    Myślę że dużym ograniczeniem twojego rozumowania jest fakt że wydajesz się tej grupy nie zauważać bo ona pewnie większa niż większa niż cała rzesza użytkowników sony (wg: https://photorumors.com/2018/08/01/2...-cipa-reports/)
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #1212

    Domyślnie

    Czy z przytoczonej grafiki wynika jaka część z użytkowników DSLR Nikona w ogóle rozważa wejście w bezlustra?

  3. #1213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Doprawdy, nawet blogerzy w USA piszą, że ceny Zetek są wysokie! Darujmy sobie durne truizmy, że nie ma systemu idealnego.
    PS. Dygresja dotycząca postrzegania świata. Podobno punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia!
    Ja nie rozumiem całego tego nakręcania się i na siłę szukania wad. Cena? Z6 na start kosztuje tyle ile kosztowało D600 w dniu premiery. Dla mnie ok. Jeśli w cenie jest karta XQD i FTZ - rewelacja, tak powinno być cały czas.
    Generalnie jestem pozytywnie nastawiony, pokazali jak na pierwsze bezlustro FF całkiem sympatyczne dwa modele. Z czasem wyjdzie jak to będzie rozwijane i jak przyszłościowy jest bagnet względem konkurencji. Trzymam kciuki.
    Ja chętnie jedno D750 zamienię za jakiś czas na Z6. Nie napalam się tak jak kiedyś, tym co mam spokojnie ogarniam praktycznie wszystko, to raczej nie sprzęt jest ograniczeniem Poczekam na pierwsze normalne testy, może sam wezmę z NPSu (jak będzie) na testy Z6 czy Z7.
    Mi się podoba, że będę mógł używać dotychczasowej baterii (mam 5 oryginałów), nawet kosztem pewnie mniejszej ilości zrobionych zdjęć względem jakiegoś nowego ogniwa. Podoba mi się, że jest IBIS. Jak AF będzie na poziomie sprawności minimum D750 to mają we mnie klienta.

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Powtórzę, to jest tylko Twoja subiektywna opinia. Ceny nowych obiektywów o wysokiej jakości optycznej do Zetek będą na poziomie cen Sony! Wybacz pisanie dzisiaj o potencjale nowego bagnetu jest śmieszne. Dzisiaj nawet nie wiadomo, czy Nikonowi będzie zależeć na rozwoju Zetek?
    Każda opinia jest subiektywna
    Kto tu zakłada, że obiektywy będą tańsze?

    Niedawno jeszcze pisałeś
    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Wielu profesjonalistów przypuszcza, że Nikon dla większej sprzedaży nowej szklarni może zrobić słaby adapter do tego nowego wynalazku.
    Widać czytasz dużo opinii innych i tylko na tym budujesz swoje zdanie. Czy adapter jest słaby czy jednak dobry? Co na to "profesjonaliści"?

    W sumie nadal nie podałeś chociaż dwóch przykładów obiektywów, odesłałeś tylko do strony Kena

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Czy uważasz, że wszystkie modele aparatów Nikona i osprzętu były super a może niektóre przypadkiem były tak zaprojektowane, żeby klient musiał ciągle kupować nowe wersje sprzętu?
    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    W skrócie napiszę, kilka obiektywów, kilka aparatów analogowych i cyfrowych, lampy błyskowe.



    Przy okazji - Z7 ma sRAWy?
    //edit
    Już wiem:
    "NEF (RAW): 12- lub 14-bitowy (z kompresją bezstratną lub stratną albo bez kompresji); dostępne duże, średnie i małe (zdjęcia małe i średnie są rejestrowane z 12-bitową głębią kolorów przy użyciu kompresji bezstratnej)."
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 11-09-2018 o 14:25
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #1214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Oczywiście można pisać farmazony jak Ty. Zrobiłeś przynajmniej jedno zdjęcie Zetką? Niektórzy mieli Zetki do dyspozycji kilka dni i nie pieją z zachwytu jak Ty!
    Nie musisz mnie obrażać, to po pierwsze. Żeby stwierdzić prosty fakt istnienia tańszych (i większego wyboru) szkieł do Nikona nie muszę mieć Zetki w ręku, to po drugie. W swoim zacietrzewieniu już Ci się wszystko myli.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #1215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    ...Możliwe, że z racji tego, że A7 jest na rynku już tak długo Sony jakoś cichaczem poprawiło pewne sprawy, ale są to jedynie moje domysły więc nie będę się upierał przy tej wersji.
    Przecież producent Gel Sticka do czyszczenia matryc miał problemy ze swoimi klientami posiadającymi Soniacze - w trakcie życia produktu (nie pamiętam już, który to aparat) był nie raz zmieniany bodajże filtr AA (jakaś "szybka" na matrycy) - i owe zmiany powodowały odklejanie tego elementu w wyniku użycie Gel Stick'a za sprawą kompletnie różnej charakterystyki fizykochemicznej owego elementu na matrycy.
    Tak więc co nieco się zmieniło i zapewne także poprawiło.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #1216

    Domyślnie

    Nie znam tematu, możliwe, że masz rację, ale mnie chodziło bardziej o skorupkę, ewentualnie bagnet. Na początku sporo się o tym pisało, teraz właściwie już nic. No, ale może to wynikać także z tego, że pierwsze A7 (we wszystkich odmianach) mocno straciły na medialności.

  7. #1217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Przyznam że nigdy mnie nie interesowało video w aparatach bo nie używam, czy mógłby ktoś zatem prosto i w kilku zdaniach wyjaśnić o co chodzi "4k w cropie" ? czym się rózni 4k od 4K w cropie niby rozdzielczości te same...dzięki z góry.
    podbijam pytanie Panowie bo czytam Wasze dyskusje ale nie bardzo ogarniam to 4k w cropie.

  8. #1218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    podbijam pytanie Panowie bo czytam Wasze dyskusje ale nie bardzo ogarniam to 4k w cropie.
    Kolega karolt już wyjaśnił. Matryca aparatu ma więcej pixeli niż wynosi rozdzielczość 4k. Wiec żeby uzyskać 4k, obraz z matrycy trzeba przeskalować w dół lub alternatywnie użyć wyłącznie środkowej części matrycy, która odrazu da 4k bez skalowania. Druga metoda jest łatwiejsza dla procesora w aparacie, ale obraz przeważnie jest gorszej jakości. Pierwsza metoda jest trudniejsza dla procesora w aparacie (bo trzeba skalować np z 30mpx do 4K), ale obraz jest przeważnie wyższej jakości. Do tego dochodzi czynnik crop - filmowanie centralna częścią matrycy sprawia ze matryca rejestruje węższy kąt niż normalnie, w rezultacie w przypadku Canona R obiektyw 50mm nagrywa kat widzenia typowy dla obiektywu 85mm przy użyciu całej matrycy.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  9. #1219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Kolega karolt już wyjaśnił. Matryca aparatu ma więcej pixeli niż wynosi rozdzielczość 4k. Wiec żeby uzyskać 4k, obraz z matrycy trzeba przeskalować w dół lub alternatywnie użyć wyłącznie środkowej części matrycy, która odrazu da 4k bez skalowania. Druga metoda jest łatwiejsza dla procesora w aparacie, ale obraz przeważnie jest gorszej jakości. Pierwsza metoda jest trudniejsza dla procesora w aparacie (bo trzeba skalować np z 30mpx do 4K), ale obraz jest przeważnie wyższej jakości. Do tego dochodzi czynnik crop - filmowanie centralna częścią matrycy sprawia ze matryca rejestruje węższy kąt niż normalnie, w rezultacie w przypadku Canona R obiektyw 50mm nagrywa kat widzenia typowy dla obiektywu 85mm przy użyciu całej matrycy.
    dzięki juz kumam chociaż...zastanawia mnie coś. O ile ten kąt rzeczywiście podczas cropowania się zmienia to nie bardzo jest dla mnie logiczne dlaczego jakośc jest gorsza ? przecież piksele na śodku matrycy maja taką samą wielkośći rejestrują tyle samo szczegółów, światła itp dlaczego obraz uznaje się za gorszy ?

  10. #1220

    Domyślnie

    Ja ekspertem nie jestem, moja lustrznka nie filmuje i przekazuję to co udało mi się samemu dowiedzieć.
    Najwyraźniej obraz przeskalowany w dół jest bardziej szczegółowy niż natywnie zarejestrowane 4k.
    Chyba podobnie jest ze zdjęciami - zdjęcie z aparatu 46mpx przeskalowane do 12mpx da bardziej szczegółowy obraz niż aparat z matrycą 12mpx.
    Ale mogę się mylić to co napisałem to chyba dość mocne uproszczenie, ogólnie to trochę bardziej złożone zagadnienie niż 3 zdania na forum

    Chyba najbardziej bolą te ogniskowe, bo nie po to człowiek kupuje np. 14-24/2.8 żeby kręcić film z kątem widzenia jak 24-40. GO też dostaje w skórę przez cropa.
    Ostatnio edytowane przez badtorro ; 11-09-2018 o 17:09
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Strona 122 z 493 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172222 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •